MKS PR Gniezno: szczypiornistki pokonały drużynę z Trójmiasta [ZDJĘCIA]

Mikołaj Stopczyński
Sobotnie spotkanie zakończyło się korzystnie dla szczypiornistek MKS. Gnieźnianki wygrały u siebie z SPR Arką Gdynia.

Gnieźnieńskie szczypiornistki rozpoczęły sezon niejednoznacznie. Wrześniowe pierwszoligowe spotkanie w Tczewie z tamtejszym SPR Sambor zakończyło się porażką. Z kolei następny mecz w ramach drugiej ligi z SPR Kępno zakończył się dla nas korzystnie wynikiem 30-11.

Kolejna potyczka w ramach I ligi kobiet grupy A początkowo zapowiadała się dość korzystnie, bowiem przeciwniczki z SPR Arki Gdynia nie wygrały dotychczas żadnego spotkania i zajmowały przedostatnie miejsce w tabeli. Sobotnie spotkanie poprzedziły jednak dwa niekorzystne wydarzenia. Podczas meczu w Kępnie poważnej kontuzji nabawiła się 26-letnia Jagoda Linkowska, co wyklucza ją z udziału w najbliższych rozgrywkach. Ponadto nowe obostrzenia sprawiły, że na hali im. Mieczysława Łopatki nie mogła pojawić się publiczność.

Puste trybuny na szczęście nie wpłynęły mocno na kondycję gnieźnianek, które już w pierwszych minutach spotkania wypracowały niewielką przewagę. Rozgrywka toczyła się sprawnie, a po każdej szarży na pole rywalek przychodziła kontra. Gnieźnianki wciąż jednak pozostawały na prowadzeniu, po pierwszej połowie schodząc z boiska z wynikiem 15-13. Po przerwie obie drużyny poświęciły więcej uwagi defensywie, a bramkarki rzadziej wyciągały piłki z siatki. Nie obyło się bez dyskusji trenerów wobec niektórych decyzji głównego sędziego, co poskutkowało nawet żółtą kartką wobec jednego ze szkoleniowców MKS. Ostatecznie gnieźnianki powiększyły przewagę, wygrywając 26-20.