MKS PR URBiS Gniezno odniósł kolejne zwycięstwo

Mikołaj Stopczyński
Gnieźnianki wciąż utrzymują dobrą passę. Tym razem naszym szczypiornistkom udało się wygrać z MTS Kwidzyń.

Trwa dobra passa MKS PR URBiS Gniezno. Zawodniczki pod wodzą Roberta Popka i Romana Solarka rozpoczęły sezon od zwycięstwa z SPR SAMBOR Tczew na własnym boisku, idąc później za ciosem także w drugiej kolejce. Następne starcie w hali im. Mieczysława Łopatki miało miejsce z drużyną MTS Kwidzyń. Do podobnego starcia doszło przed rokiem - wówczas gnieźnianki triumfowały z wynikiem 35-20.

W trakcie meczu dla kibiców dostępne były stoiska z przekąskami oraz atrakcje dla dzieci. Inicjatywa była związana ze wsparciem dla Olgi Miśkiewicz, dziewczynki zmagającej się z SMA, która wymaga kosztownego leczenia.

Początek meczu zdominowały gospodynie. Gnieźnianki szybko wypracowały wysoką przewagę, zdobywając bramkę przeciwniczek przy prawie każdej kontrze. Kwidzynianki nie poddawały się łatwo, jednak szereg błędów i skuteczna obrona MKS-u nie pozwoliły na odrobienie strat. Po pierwszej połowie gospodynie prowadziły wynikiem 22:10. Druga połowa przebiegła równie emocjonująco dla gnieźnieńskich kibiców, którzy mogli nacieszyć się stale rosnącą przewagą naszych zawodniczek.

Mecz zakończył się wynikiem 47-20 dla MKS PR URBiS Gniezno