MKS PR URBIS Gniezno odnosi kolejne ligowe zwycięstwo

Natalia Zawodna
Mikołaj Stopczyński
MKS PR Gniezno odnosi kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem gnieźnianki pokonały Pogoń Szczecin.

W meczu 9. kolejki I ligi grupy A, MKS PR URBIS Gniezno rozgromił SPR Pogoń Szczecin 39:2O. Nawet wicelider nie miał dziś nic do powiedzenia na hali przy ul. Sportowej 3..

Wicelider ze Szczecina nie dał rady nawiązać wyrównanej walki z niepokonaną wciąż drużyną z Gniezna. SPR Pogoń dzielnie trzymała się tylko do 8 minuty. Udało nam się wyłączyć najskuteczniejszą w obozie Pogoni Wiktorię Stefaniak przez co w pierwszych 30 minutach trafiła tylko dwukrotnie. Niegościnne piłkarki ręczne z Gniezna zaznaczyły swoją wyższość i z wyniku 4:4, momentalnie zrobiło się 11:5. Już do przerwy Urbis osiągnął dziewięciobramkową przewagę i jasne było, że tym razem wywiezie je jakichkolwiek punktów z Pierwszej Stolicy Polski będzie wręcz niemożliwe.

Po zmianie stron, mimo wysokiego prowadzenia gnieźnianek podopieczne trenerki Barbary Bieleckiej robiły co mogły, ale w tym dniu gnieźnianki były poza ich zasięgiem. Mocne uderzenia powracającej po urazie kolana Łęgowskiej z drugiej linii, Matysek z koła, skuteczne kontry, rzuty ze skrzydeł Kaczmarek i Kasprowiak, zrobiły z meczu, który określany był jako hit kolejny kit. Gdy tablica pokazała 30-13 było wiadome, że twierdza w Gnieźnie przy ul. Sportowej 3 pozostaje nietknięta w roku kalendarzowym 2021.

MKS PR URBIS Gniezno – SPR Pogoń Szczecin 39:20 (18:9)

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna – Kasprowiak (5), Siwka (3), Sawicka (1), Giszczyńska, Chojnacka, Kuriata (1), Kaczmarek (5), Nurska (10), Matysek (6), Świerżewska (3), Łęgowska (5).

SPR Pogoń Szczecin: Zimny – Gierat (2), Wilanowska, Komorniak (2), Roszkiewicz, Stefaniak (7), Kokolus (3), Mocarz, Haławczak, Niełacna (1), Pawiłojć, Ślezak (1), Izdebska (2), Rancic (2).

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno zmierzył się z rezerwami z Lubina. To był bardzo ofensywny mecz, obie ekipy popisały się wieloma efektownymi zagraniami w ataku, ale komplet punktów pozostał w Pierwszej Stolicy Polski!

Duża dynamika, mocne tempo, ogromna wola walki, tak w skrócie można opisać niedzielne spotkanie. Do połowy pojedynek toczył się bramka za bramka, choć z minimalnym wskazaniem na gospodynie (10:9 w 17′). Końcówka zdecydowanie należała do podopiecznych trenerów Popka i Solarka (6:2) i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:11. W odsłonie tej ucierpiała Mają Brząkała, która na skutek zderzenia z rywalka doznała urazu głowy.

Drugą część spotkania KAPI MEBLE MKS zaczął grać na własnych warunkach, a z każdą minutą problemem przyjezdnych była skuteczność. Albo decydowały się na próby z nieprzygotowanych pozycji, albo trafiały na nasz mur. Przyjezdne grały ostro, przez co sędziowie wysyłali je na dwuminutowe odpoczynki na ławkę, a spotkanie z urazem nosa zakończyła Agata Alwin. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:22 i rezerwy mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno – MKS Zagłębie II Lubin 30-22 (16-11)

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (1), Grzegorek (1), Wabińska (4), Bartkowiak (4), Skoczeń (1), Piotrowska (2), Musiał (4), Szymańska, Tanaś (8), Brząkała (1), Łachowska (1), Śmigowska (3).

MKS Zagłębie II Lubin: Dołecka i Sołdek (po 5).