MKS PR Urbis Gniezno wygrywa z chorzowiankami

Mikołaj Stopczyński
Zacięty pojedynek odbył się przy ul. Sportowej. Po trudnej pierwszej połowie "Pszczółki" odegrały się rywalkom i zapewniły sobie kolejne zwycięstwo.

Powoli dobiega końca sezon 2022/2023 PGNiG Superligi Kobiet. Dla piłkarek MKS-u PR Urbis Gniezno to niezwykle wymagający sezon - nowy etap w karierze "pszczółek" obfitował zarówno w wygrane mecze, jak i wysokie porażki, choć zawodniczkom nigdy nie brakowało woli walki. Po wyjazdowym meczu do nadeszła pora na powrót do Gniezna, gdzie czekały na nie przeciwniczki z południa Polski - KPR Ruch Chorzów.

"Pszczółek" po raz kolejny nie zawiedli kibice. Hala im. Mieczysława Łopatki znów pękła w szwach, zapełniając się po brzegi mieszkańcami Pierwszej Stolicy. Wszyscy oni przyszli, by dopingować swoją ukochaną drużynę. Pierwsza połowa rozpoczęła się równo dla obu drużyn, które wymieniały się zdobytymi punktami, oscylując wokół remisu. Wkrótce inicjatywę przejęły gnieźnianki, utrzymując przez jakiś czas jednobramkową przewagę. Niedługo później coraz częściej zaczęły wkradać się błędy - niecelne podania, proste straty piłek oraz rzuty karne, które pewnie wykorzystały przeciwniczki. Sprawiło to, że to właśnie chorzowianki okazały się górą i schodziły do szatni z dwubramkową przewagą. MKS PR Gniezno przegrywało 13-15.

od 16 lat

Po przerwie kibice zgromadzeni w hali mogli zobaczyć kompletnie odmienione „Pszczółki”. Swoje celowniki dopracowały Magdalena Nurska, Monika Łęgowska czy też Karolina Kasprowiak i Milena Kaczmarek. Gnieźnianki w drugiej części zagrały kapitalny koncert i szybko zdominowały wydarzenia na parkiecie doprowadzając do nawet siedmio bramkowej przewagi. Wobec kilku błędów Ruchu dość prędko było wiadomo, że gospodynie nie zamierzają oddać punktów. Duża przewaga i przejęcie inicjatywy dały możliwość pojawienia się na parkiecie większej liczbie gnieźnieńskich juniorek. Weronika Wabińska, Maja Schlabs oraz Maria Tanaś pojawiły się na parkiecie ku dużej radości kibiców. Pierwsze dwie zdobyły po jednej bramce, co z pewnością dało im mnóstwo satysfakcji. Mecz zakończył się pewnym triumfem MKS-u PR Urbis Gniezno, który dzisiejszym zwycięstwem mocno przybliżyły się do osiągnięcia upragnionego celu, którym jest zajęcie miejsca 7 lub 8, dającego spokojne utrzymanie w gronie najlepszych drużyna w kraju.

Kolejne spotkanie MKS-u odbędzie się na Pomorzu, gdzie nasze zawodniczki zagrają z Młynami Stoisław Koszalin.

MKS PR URBIS Gniezno: Cieślak, Hoffmann – Nurska (8), Łęgowska (7), Kasprowiak (5), Kaczmarek (4), Świerżewska (3), Chojnacka (2), Matysek (2), Wabińska (1), Schlabs (1), Giszczyńska, Guziewicz, Hartman, Tanaś.

KPR Ruch Chorzów: Gryczewska, Fornalczyk – Masłowa (7), Sytenka (4), Doktorczyk (4), Kolonko (3), Polańska (2), Masiuda (2), Wiśniewska (2), Kalyhina (2), Bury (1), Stokowiec (1), Iwanowicz, Bondarenko, Kiel.