MKS URBIS Gniezno pokonał rezerwy Zagłębia Lubin

Paweł Brzeźniak opr.
MKS URBIS Gniezno
MKS URBIS Gniezno wygrał 37:24 z rezerwami Zagłębia Lubin. Dzięki zwycięstwu, zawodniczki z Gniezna umocniły się na pozycji lidera w tabeli II ligi piłki ręcznej kobiet.

Gnieźnianki dobrze rozpoczęły to spotkanie. Już w pierwszej minucie wynik meczu otworzyła Agnieszka Siwka, która popisała się precyzyjnym rzutem z lewego skrzydła. Lubinianki chciały błyskawicznie odpowiedzieć, jednak pogubiły się w ataku. MKS URBIS szybko zebrał piłkę i ruszył z atakiem. Niestety, zakończył się on niepowodzeniem – rzut Marty Giszczyńskiej został zatrzymany przez bramkarkę Zagłębia. Chwilę później bramkę wywalczyła Marta Wojtkowiak. Kolejna akcja przyjezdnych nie została zwieńczona sukcesem. Doskonałą paradą popisała się bowiem Lidia Kobyłecka, po czym dwukrotnie na listę strzelczyń wpisywała się Wojtkowiak, dając MKS-owi URBIS czterobramkowe prowadzenie.

W piątej minucie świetną szansę na zdobycie trafienia miała Ewa Nowicka, ale jedynie rzuciła w poprzeczkę. Lubinianki dopiero w szóstej minucie znalazły receptę na dobrze dysponowaną tego dnia Lidię Kobyłecką. W pierwszej połowie gospodyniom czasem brakowało szczęścia, a czasem też skuteczności w ofensywie – gnieźnianki miały problemy z wykańczaniem ataków. Po kwadransie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka prowadziły 5:2. Później zgromadzeni widzowie oglądali znacznie więcej bramek. Liderką gnieźnieńskiej drużyny była Marta Wojtkowiak, która w pierwszej połowie zapisała przy swoim nazwisku siedem trafień. Przed przerwą gospodynie zwiększyły swoją skuteczność, dzięki czemu zakończyły premierową odsłonę sobotniego spotkania z wynikiem 17:10.

- Drugą połowę miejscowe rozpoczęły od solidnego ataku, który został zwieńczony precyzyjnym rzutem Martyny Bigoszewskiej-Jackowiak. Lubinianki chciały błyskawicznie odpowiedzieć, jednak bez rezultatu. Co prawda wywalczyły rzut karny, ale nie przyniósł on im bramki, bowiem ponownie między słupkami świetnie zaprezentowała się Lidia Kobyłecka - mówią przedstawciciele klubu. - Po chwili „siódemkę” pewnie wykorzystała Joanna Różańska. Po 37 minutach gospodynie prowadziły już dziesięcioma bramkami – 23:13. Na początku drugiej odsłony sobotniego meczu lubinianki często przedzierały się w okolice pola karnego MKS-u URBIS, ale miały kłopot z oddawaniem rzutów. Było to spowodowane dobrą postawą gnieźnianek w defensywie. Ponadto gospodynie coraz lepiej radziły sobie w ataku, lecz co jakiś czas przypominało o sobie fatum poprzeczek i słupków. W 43. minucie najpierw słupek obiła Ewa Nowicka, a po momencie w poprzeczkę trafiła Joanna Różańska - dodają.

Mimo drobnych niepowodzeń, podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka nie załamywały rąk, prezentując solidną grę. Na kwadrans przed końcem spotkania prowadziły już 29:16. Zawodniczki Zagłębia II Lubin próbowały odrabiać straty, lecz na niewiele się te starania zdawały. W 54. minucie ponownie na listę strzelczyń wpisała się Martyna Bigoszewska-Jackowiak. Rywalki chciały szybko zripostować, ale w gnieźnieńskiej bramce dobrze zaprezentowała się Daria Tarczyńska. Kilka chwil później kolejnym skutecznym rzutem popisała się Bigoszewska-Jackowiak. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku trenerzy gnieźnieńskiej drużyny postanowili desygnować do boju młode zawodniczki. Na koniec spotkania miejscowym przyznany został rzut wolny. Egzekwowała go Martyna Rachela. Niewiele brakowało, a piłka znalazłaby drogę do siatki! Ostatecznie jednak zatrzymała się na poprzeczce.

Finalnie mecz pomiędzy MKS-em URBIS Gniezno a rezerwami Zagłębia Lubin zakończył się zwycięstwem gospodyń 37:24. Najwięcej bramek w szeregach ekipy z Grodu Lecha wywalczyła Marta Wojtkowiak (7), natomiast po przeciwnej stronie barykady najwięcej trafień zainkasowały Katarzyna Skupień, Agata Pięta, a także Adriana Kurdzielewicz (po 4).

Kolejne spotkanie ligowe piłkarki ręczne MKS-u URBIS Gniezno rozegrają już w następną sobotę. 12 marca zespół z pierwszej stolicy Polski zmierzy się na wyjeździe z drużyną KS-u AP Poznań. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 12:30.

MKS URBIS Gniezno – MKS Zagłębie II Lubin 37:24 (17:10)
MKS URBIS: Kobyłecka, Tarczyńska – Nowicka (6), Wojtkowiak (7), Niedzielska (2), Siwka (5), Różańska (6), Giszczyńska (3), Dolacińska (1), Chojnacka (1), Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak (3), Łęgowska (3), Rachela, Bielińska, Walkowska.

MKS Zagłębie II: Czyż, Rzeczycka – Płoch (2), Skupień (4), Jasińska, Pacyna (1), Krzyżanowska (2), Kucharska (3), Kliszcz, Białas (2), Pięta (2), Bilik (4), Kurdzielewicz (4).

Sędziowie: Remigiusz Cieślik, Sławomir Dobek (Zielona Góra).