Niechanowo ma swojego mistrza!

UG w Niechanowie
Grzegorz Błachowiak z Niechanowa zajął pierwsze miejsce w "XX Mistrzostwach Polski Seniorów w Wyciskaniu Leżąc", w kategorii mężczyzn do 105 kg. Zwycięzca osiągnął wynik 280 kilogramów.

Jak informuje Urząd Gminy w Niechanowie, pierwsze miejsce zawodnika z Niechanowa to wielka niespodzianka na minionych zawodach. Siłaczowi udało się pokonać innych utytułowanych zawodników. Mowa tutaj chociażby o byłym wicemistrzu Europy - Mariuszu Hadrysiaku, który zajął drugie miejsce z wynikiem 277,5 kg. Trzecie miejsce natomiast zajął aktualny wicemistrz świata seniorów Artur Rejek . Zawodnik ten podniósł sztangę ważącą 275 kg. - Rywalizacja w kategorii mężczyzn do 105 kg - jak czytamy na www.niechanowo.pl - trwała "do ostatniego miejsca", a sytuacja zmieniała się z każdym podejściem. Grzegorz Błachowiak wykonał trzy podejścia: 265 kg, 272,5 kg i 280 kg i jak się okazało wyniki ten dał mu pierwsze miejsce.

Zawody odbywały się w Zwierzyńcu i miały momentami dość zaskakujący przebieg. - Wielka niespodzianką - oprócz znakomitej formy Grzegorza Błachowiaka - była wygrana drużynowa klubu Kobra Jass, który pokonał wielokrotnych drużynowych mistrzów polski - Herkules Warszawa.
Zawodnik z Niechanowa już przygotowuje się do kolejnych, zawodów. Tym razem Grzegorz Błachowiak weźmie udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Solden w Austrii.