Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostatnia Mila: występy finałowe

Sona Ishkhanyan
Już po raz trzeci realizowany został projekt "Ostatnia Mila". Warsztaty, zajęcia, wyjazdy kulturalne dla tych,którzy mają utrudniony dostęp do owoców kultury, odbywały się przez kilka ostatnich miesięcy. 19 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury mogliśmy zobaczyć efekt zajęć odbywających się w ramach projektu.

Ostatnia Mila: występy finałowe

Łącznie z efektów projektu skorzystały 134 osoby, które wzięły udział w 22 wydarzeniach oraz sześciu wyjazdach tematycznych. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie odbył się pokaz podsumowujący projekt "Ostatnia mila". Projekt realizowany był od marca do listopada br. i skupiał wiele środowisk oraz wielu uczestników. W finale można było zobaczyć owoc ich zmagań - pokazy taneczne, występy artystyczne, przedstawienia teatralne oraz wystawy.

W ramach projektu odbywały się warsztaty fotograficzne dla ośmiu osób odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Gębarzewie, które poprowadził Waldemar Stube, fotograf z Gniezna. Efekt tych prac możemy podziwiać na holu MOK-u. Są to niesamowite fotografie, które pokazują rzeczywistość osób zamkniętych w zakładzie karnym.

Dziesięcioro podopiecznych z niepełnosprawnością intelektualną ze Stowarzyszenia „Maki” miało okazję wziąć udział w trzech wyprawach tematycznych do planetarium, teatru muzycznego czy galerii sztuki. Czterdzieścioro młodych ludzi z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie odwiedziło dzięki pozyskanym funduszom instytucje kultury w Toruniu, Wrocławiu i Gdańsku. Dzieci te uczestniczyły także w warsztatach muzycznych oraz tanecznych, poznając kreatywną warstwę kultury hip-hop. Ich taneczny występ, który zrobił ogromne wrażenie na publiczności mogliśmy zobaczyć na scenie MOK-u. Ośmioro podopiecznych ze schroniska dla bezdomnych „Pomocna przystań” oraz szesnaścioro słuchaczy Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięło udział w warsztatach teatralnych, muzycznych oraz teatralno-muzycznych. Pod okiem Andrzeja Malickiego przygotowali przedstawienie pod tytułem " Mój Chrystus Połamany", które zaprezentowali podczas pokazu wieńczącego projekt. Osoby niepełnosprawne ruchowo skupione przy Stowarzyszeniu „Promyk” mogły zaś odnaleźć radość w zajęciach z fotografii oraz choreoterapii, które odbywały się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.

Na realizację projektu Wydział Kultury i Promocji UM pozyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna 2017” środki w wysokości 45.500 złotych.Całkowity koszt realizacji zadania to 57 544 złote. Głównymi założeniami projektu były przygotowanie i realizacja kompleksowej oferty kulturalnej skierowanej do grup odbiorców o ograniczonym dostępie do kultury oraz podniesienie i rozwój kompetencji kulturowych uczestników.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto