Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park Trzech Kultur w Gnieźnie od jutra będzie zamknięty. Rozpoczynają się prace rewitalizacyjne

Sona Ishkhanyan
Park Trzech Kultur w Gnieźnie
Park Trzech Kultur w Gnieźnie Sona Ishkhanyan
Park Trzech Kultur, usytuowany pomiędzy ulicami Roosevelta i Budowlanych w Gnieźnie został ogrodzony. Od jutra rozpoczyna się jego rewitalizacja. Jej planowane zakończenie to jesień 2018 a koszt prawie 3 mln zł.

Park Trzech Kultur w Gnieźnie od jutra będzie zamknięty. Rozpoczynają się prace rewitalizacyjne
Rewitalizacja obejmie całą powierzchnię terenu zielonego. -Zaczyna się wielki remont parku Trzech Kultur od ulicy Budowlanych do Roosevelta. Będzie pełna zmiana wyglądu. Ten park ma przypominać, remontowane już wcześniej przez nas, dwa parki przy dworcu. To ma być kolejna perełka naszego miasta i dla naszych mieszkańców. Wygląd tego parku zostanie całkowicie przeobrażony. Przede wszystkim ma być parkiem bezpiecznym, a więc znikną te wysokie krzaki i chaszcze tak, żeby patrolujący strażnicy miejscy i policjanci mogli zobaczyć co się dzieje w środku. Dodatkowo będzie nowe doświetlenie, zmiana nawierzchni - mówi prezydent Gniezna,Tomasz Budasz. -Musieliśmy też w swoich planach pamiętać o tym, że ten park jest stanowiskiem archeologicznym jest to przecież miejsce pocmentarne, co musieliśmy uwzględnić w dokumentacjach, stąd też ten długi okres przygotowania dokumentacji, bo przecież po 11 sierpnia ten park był okropnie zniszczony i wspólnie z mieszkańcami usuwaliśmy szkody po nawałnicy - przypomina prezydent. Jak dalej zaznacza ze względu na bezpieczeństwo park musi zostać zamknięty na czas remontu. -Mam ogromną prośbę do mieszkańców, aby się uzbroili w cierpliwość, bo planowane otwarcie parku nastąpi 31 października - dodaje Tomasz BUdasz.

Koszt inwestycji to 2 948 688,84 zł brutto. O tym co w ramach tej kwoty zostanie zrealizowane mówi Małgorzata Kania, kierownik Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie. -Przede wszystkim zaczynamy od prac pielęgnacyjnych, od usunięcia suchych połamanych gałęzi, które pozostały na wysokich drzewach jeszcze po wichurze, czyli pielęgnacja drzew dużych i bardzo dużych. Następnie przechodzimy do korytowania nowych ścieżek. Powstanie ich ponad 4000 m², plus 2800 m² ścieżek asfaltowych, czyli dookoła parku będzie można jeździć na rolkach na rowerach o nawierzchni asfaltowej o długości bieżącej prawie 800 metrów. Ponadto powstanie nowy plac zabaw, a w nim 12 nowych urządzeń, linarium, nowe wielofunkcyjne urządzenia i przede wszystkim dla najmłodszych - zabawki. Po drugiej stronie, troszeczkę oddalonej od placu zabaw, umiejscowiona będzie siłownia zewnętrzna, gdzie zostanie zamontowane 6 nowych urządzeń mówi kierowniczka ZZM. - Projektując ten park brano przede wszystkim pod uwagę to, że w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się 2 szkoły, 2 przedszkola i oczywiście osiedla mieszkaniowe. Przebudujemy więc całkowicie jego układ komunikacyjny, tak, by można było jak najszybciej i jak najłatwiej pokonać dystans typu: dom – szkoła – przedszkole – podsumowuje Małgorzata Kania.

UWAGA!

Podczas prowadzonej rewitalizacji będzie obowiązywać zakaz wstępu do parku, który w całości zostanie ogrodzony, zamknięty będzie także plac zabaw. Dzieci z osiedla w tym czasie będą mogły korzystać z innych placów zabaw: przy Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Paczkowskiego a także przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Żwirki i Wigury codziennie w godz. 8:00 – 20:00.

Zobacz także: Na stadionie przy ul. Strumykowej w Gnieźnie odbył się najważniejszy dla gnieźnieńskich piłkarzy i kibiców mecz. Mieszko Gniezno zmierzyło się Victorią Września i wygrało 4:1, wchodząc tym samym do III ligi.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto