Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Paulina Hennig-Kloska przedstawiła plany na najbliższe miesiące

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Paulina Hennig-Kloska przedstawiła plany na najbliższe miesiące
Paulina Hennig-Kloska przedstawiła plany na najbliższe miesiące Paweł Brzeźniak
Dzięki uzyskaniu 16 813 głosów Paulina Hennig-Kloska otrzymała mandat poselski na kadencję 2019-2023. Podczas spotkania z dziennikarzami podziękowała wyborcom i przekazała, czym zamierza się zająć w najbliższym czasie.

Jedną z pierwszych inicjatyw, którą posłanka chce zrealizować jeszcze w tym roku, jest powołanie zespołu, którego zadaniem będzie opracowanie planu hydrologicznego dla wysychającego Pojezierza Gnieźnieńskiego. Hennig-Kloska jest w kontakcie z pierwszymi ekspertami z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, z ekspertami z różnych środowisk ekologicznych, którzy chcą przyłączyć się do tego zadania. - Do końca roku przedstawię zespół, żeby wywiązać się z jednego z ważniejszych punktów mojego zobowiązania kampanijnego, mojego programu na kolejne cztery lata - mówi parlamentarzystka, która zaznacza, że jednym z czterech punktów jej programu była ochrona Pojezierza Gnieźnieńskiego. Paulina Hennig-Kloska ma nadzieję, że do prac włączą się samorządy z tego terenu, czyli gmina Gniezno czy gminy z powiatu słupeckiego.

Skąd środki na taki plan? Unia Europejska zwiększa środki na tzw. platformę powęglową z pierwotnych 5 mld euro do 10 mld zł. Plan miały powstać do połowy 2020 roku. - To nie jest przypadek, że Wielkopolska jest dotykana suszą hydrologiczną w dużo większym zakresie niż inne regiony. To wpływ m.in. kopalni węgla bruntanego i odkrywek obecnych na naszym terenie - dodaje Hennig-Kloska.

Posłanka, zgodnie z umową koalicyjną, będzie członkinią klubu parlamentarnego Koalicji Oywatelskiej i chciałaby kontynuować swoją pracę w Komisji Finansów Publicznych (w poprzedniej kadencji była jej wiceprzewodniczącą). - Sam budżet na 2020 rok będzie niósł za sobą wiele dodatkowych prac. Zapisy z niego wynikające nie mają jeszcze regulacji prawnych. Np. drugi "rozbiór" OFE, podwyżki składek na ZUS, ozusowanie studentów, umów cywilnoprawnych, drugiej, trzeciej i każdej kolejnej umowy o pracę. Te wszystkie zmiany legislacyjne będą musiały dokonać się do końca roku, żeby budżet mógł być przyjęty - przyznaje P. Hennig-Kloska.

Drugą komisją, w której posłanka chciałaby pracować, byłaby Komisja Ochrony Środowiska (w poprzedniej kadencji była to Komisja Rolnictwa).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto