PGNiG Superliga Kobiet. MKS PR Urbis Gniezno uległ mistrzyniom Polski

Mikołaj Stopczyński
Na gnieźnieńskiej hali ponownie doszło do starcia z wymagającym przeciwnikiem. Obiecujący początek spotkania jednak szybko przerodził się w dramat. Tym razem piłkarki MKS-u PR Urbis Gniezno musiały uznać wyższość rywalek z Lubina.

Ostatnie spotkania układały się po myśli MKS-u PR Urbis Gniezno. Po trudnej pierwszej połowie sezonu nasze szczypiornistki powróciły do formy znanej z poprzedniego sezonu i zaczęły rozgrywać serię udanych meczów w PGNiG Superlidze Kobiet. Ostatnie mecze przyniosły jednak ponowne porażki, aż w końcu "pszczółkom" przyszło zmierzyć się z najgroźniejszymi rywalkami. Zajmujące pierwsze miejsce w tabeli MKS Zagłębie Lubin to dominatorki ostatnich lat oraz mistrzynie Polski 2021/2022. Ich niesłabnąca forma pokazywała kibicom MKS-u, że podopieczne trenera Popka będą miały nie lada orzech do zgryzienia.

W dzień spotkania niewiele zmieniło się na hali im. Mieczysława Łopatki - trybuny szybko zapełniły się wiernymi fanami "Pszczółek", którzy przyszli dopingować swój ulubiony klub. Specjalne atrakcje zapewniono także na przerwę, w trakcie której na boisku pojawił się Michał Nowaki Football Freestyler z pokazem piłkarskich sztuczek.

Pierwsza połowa rozpoczęła się obiecująco dla MKS-u

"Pszczółki" od pierwszych minut walczyły o każdą piłkę, prowadząc równą grę i rozgrywając udane akcje, dzięki czemu były blisko utrzymania remisu. Szczególną uwagę zwróciła na siebie Oliwia Kuriata, która w początkowej fazie spotkania wielokrotnie umieszczała piłkę w siatce rywalek. Gospodynie wykorzystywały także agresywną grę rywalek, za sprawą Magdaleny Nurskiej (wybranej zawodniczką stycznia) oraz Moniki Łęgowskiej zdobywając trzy bramki z rzutów karnych. Dobra passa i morale gnieźnianek spadły niestety równie szybko, co się zaczęły. Po w pewien sposób trudnym początku lubinianki pokazały, dlaczego z dużą przewagą utrzymują się na pierwszym miejscu w tabeli. Pierwszy raz gościnie odskoczyły punktowo w 15. minucie, prowadząc 14-11. Choć "pszczółki próbowały gonić rywalki, ich wysiłek okazał się daremny. Błędy gospodyń oraz szybkie i celne kontry lubilianek sprawiły, że do przerwy MKS przegrywał 13-20.

Druga połowa przyniosła znacznie większe trudności dla gospodyń. Lubinianki rządziły na boisku, wykorzystując wiele akcji i udowadniając, że nie bez powodu są mistrzyniami Polski. Ostatecznie gnieźnianki przegrały z wysoką różnicą punktową, bo aż 22-41.

Najlepsza zawodniczką w szeregach MKS PR URBIS Gniezno wybrana została Magdalena Nurska, natomiast MVP spotkania ogłoszona została Adrianna Górna.

„Wiedziałyśmy, że Gniezno to jest bardzo waleczny zespół, który będzie walczył do końca, więc to nie będzie łatwy mecz. Chciałyśmy nałożyć swój styl gry, myślę że po jakimś czasie się to udało i mamy wynik jaki mamy.” – Wypowiedziała się po spotkaniu zawodniczka Zagłębia Lubin – Basia Zima.

Porażkę po wyrównany początku pojedynku skomentowała jedna z liderek gospodyń – Magdalena Nurska. „Wydaję mi się, że duża ilość popełnianych przez nas błędów. Zagłębie z tego żyje i pociągnęło z tego kontry, a z nich łatwe bramki . Myślę, że właśnie przez to przegrałyśmy.”

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Cieślak – Łęgowska (8), Nurska (7), Kuriata (3), Giszczyńska (1), Widuch (1), Guziewicz (1), Matysek (1), Kasprowiak, Siwka, Chojnacka, Wabińska, Tanaś, Kaczmarek, Świerżewska.

MKS Zagłębie Lubin: Wąż, Zima, Maliczkiewicz – Górna (8), Kochaniak-Sala (7), Bujnochova (7), Pankowska (4), Kocińska (4), Michalak (4), Galińska (3), Machado Matieli (2), Milojević (2), Łabuda, Sustkova.