Piłka ręczna Gniezno. MKS PR Urbis Gniezno vs MTS Kwidzyn. Świetny mecz gospodyń!

Natalia Zawodna
Gniezno piłka ręczna. MKS PR Urbis Gniezno vs MTS Kwidzyn. Świetny mecz gospodyń!
Sobotni mecz bez udziału publiczności rozpoczęły zawodniczki MKS PR Urbis Gniezno w nieco osłabionej grupie. Zabrakło kilku mocnych zawodniczek. Nie przeszkodziło to gospodyniom spotkania z MTS Kwidzyn w wygraniu meczu, i to z dużą przewagą!

W składzie MKS PR Urbis na mecz z MTS Kwidzyn- I liga kobiet i juniorki, który odbył się 21 listopada, zabrakło Lidii Kobyłeckiej, Joanny Sawickiej oraz Jagody Linkowskiej, która nie pojawi się w meczach już do końca sezonu ze względu na kontuzję.

Mecz na sali im. M. Łopatki w Gnieźnie był świetną okazją, aby zawodniczki z Gniezna pokazały dobrą formę. Pierwsza bramka gnieźnianek padła już w pierwszej minucie gry. Wkrótce golem z karnego odwdzięczyły się kwidzynianki. Zawodniczki MTS na początku spotkania dały się poznać jako dynamiczny zespół, lecz z czasem tracąc koncentrację zaczęły stopniowo ulegać kapitalnie zorganizowanej defensywie gospodyń.

Wraz z upływem czasu defensywa MKS PR Urbis Gniezno rozwijała się na tyle dobrze, że pierwsza połowa zakończona została wynikiem 19:10 dla gospodyń meczu. W pierwszej części spotkania po szybkim starciu z kwidzyniankami upadła Martyna Matysek. Wygląda na to, że doznała kontuzji lewej nogi. Nie pojawiła się już w drugiej połowie meczu.

Druga połowa rozpoczęta z przewagą

Druga połowa była już jedynie zwiększaniem przewagi przez MKS PR Urbis Gniezno. Grając dynamicznymi podaniami z fenomenalną Kamilą Olejniczak na bramce i Martą Giszczyńską atakującą bramkę przeciwniczek, niemal każda minuta spotkania wieńczona była bramką. Mimo, że spotkania ligowe bez obecności kibiców są trudne dla drużyn, MKS PR Urbis Gniezno wygrało z MTS Kwidzyn znakomitym wynikiem 35:20 na swoją korzyść.

Piłka ręczna Gniezno. MKS PR Urbis Gniezno vs MTS Kwidzyn. Ś...

Trenerzy MKS PR Urbis Gniezno: Roman Solarek Robert Popek Janusz Pudelewicz
MKS Kwidzyn: Robert Majdziński

Gościem specjalnym, a jednocześnie fachowym głosem meczu była ex-reprezentantka Polski - Iwona Niedźwiedź, która chwaliła gnieźnieńską drużynę.

– Bardzo profesjonalnie budowany klub, a otoczka marketingowa czasem przewyższa zespoły w superlidze

- relacjonowała Niedźwiedź, komentując zmagania gnieźnianek z kwidzyniankami.