POWIAT GNIEŹNIEŃSKI - Samorządowcy złowili 128 kg ryb

Nad stawem w Bystrzycy odbyły się II Mistrzostwa Pracowników Samorządowych w Wędkarstwie Spławikowym.

Zawody zorganizowane zostały przez społeczną straż rybacką Powiatu Gnieźnieńskiego, wydział ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa oraz wydział oświaty, kultury i sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przy współudziale właściciela ośrodka KEM-WIR Magnolia Ryszarda Krysztofika.

W kategorii Kobiet Puchar Starosty i pierwsze miejsce zdobyła Monika Olejniczak, łowiąc 17,44 kg ryb. Drugie miejsce zajęła Marika Śmielecka, a trzecie miejsce należało do Danuty Winiarskiej. W kategorii mężczyzn Puchar Starosty za pierwsze miejsce otrzymał Tomasz Pokładecki (31,3 kg ryb), drugie miejsce zajął Mieczysław Góralczyk, a trzecie Paweł Maciejewski. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał Mikołaj Tomaszewski. Największą rybą – 3,42 kg mógł pochwalić się Mieczysław Góralczyk. Wędkowanie pozostałych uczestników również doceniono, otrzymali oni atrakcyjne nagrody wędkarskie. Wspólnymi siłami złowiono ok. 128 kg ryb.