MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowy Dzień Strażaka Ochotniczych Straży Pożarnych w Dziekanowicach

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
W niedzielę w Dziekanowicach odbył się Powiatowy Dzień Strażaka Ochotniczych Straży Pożarnych. Wójt Gminy Łubowo wraz z Prezesem Powiatowego Związku OSP, w podziękowaniu za gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy, za zaangażowanie w funkcjonowanie jednostek oraz życie lokalnej społeczności, zaprosił na wydarzenie wszystkich strażaków.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w kościele p.w. św. Anny i św. Wawrzyńca w Dziekanowicach, a następnie wraz z pocztem sztandarowym uczestnicy przeszli na miejsce, gdzie odbywał się piknik strażacki. Po powitaniu gości, przemówieniach i podziękowaniu strażakom za ich bohaterską postawę mogliśmy podziwiać występ uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Fałkowie.

Na uczestników czekało dużo atrakcji: ścianka wspinaczkowa, plener malarski, strefy zabaw sensorycznych dla najmłodszych, strefy sportów dla strażaków oraz strefa survivalu harcerzy: strzelanie z łuków i gry sportowe. Na zakończenie odbył się koncert zespołu Belfast, który zagrał utwory Boney M.

Strefę gastronomiczną zorganizowały koła gospodyń wiejskich "Na Lednicy" oraz z Fałkowa i Imielenka.

Ochotnicza Straż Pożarna  jest umundurowaną, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, organizacją społeczną, przeznaczoną w szczególności do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Na terenie powiatu gnieźnieńskiego działają 41 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym 13 jednostek zostało włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Dziękujemy wszystkim strażakom za ich odwagę i poświęcenie! Ochotnicza Straż Pożarna w coraz mniejszym stopniu odpowiada za gaszenie pożarów, za to odpowiada za nasze bezpieczeństwo w znacznie szerszym zakresie. Interwencje strażaków dotyczą m.in. wypadków drogowych czy klęsk żywiołowych. Współczesny strażak-ochotnik musi być niesłychanie wszechstronny i powinien stale podnosić stan swojej wiedzy i umiejętności.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto