Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prymus Gniezno. Najlepsze wyniki egzaminu to nie wszystko!

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
W pierwszych dniach roku szkolnego, o wynikach egzaminu ósmoklasisty, zdalnej nauce i planami na przyszłość z Dariuszem Witkowskim - prezesem zarządu Językowej Szkoły i Przedszkola Prymus - rozmawia Paweł Brzeźniak.

Prymus uzyskał najwyższe wyniki egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego i matematyki w powiecie gnieźnieńskim. To musi być zadawalające dla społeczności szkoły.
- Tak, wysokie wyniki z egzaminów potwierdzają, że szkoła potrafi przygotować dziecko do tych egzaminów. Zwracamy szczególną uwagę na naukę języków obcych i matematyki, gdyż te przedmioty nadal wydają się kluczowe w dalszej edukacji ucznia i życiu zawodowym. Jednak od dawna powtarzamy i z całą stanowczością akcentujemy, że sam wynik nie jest najważniejszy. W szkole dużo większe znaczenie mają dobre relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami, które pozwalają na doskonałą współpracę jak również nabyte umiejętności, które przydadzą się w dorosłym życiu. Zgubne jest zamykanie się tylko na wałkowanie testów i przygotowanie do egzaminów, szkoła powinna być prawdziwym życiem, a prawdziwe życie wybiega w dzisiejszych czasach znacznie poza trzy egzaminacyjne przedmioty. Widzieliśmy jak szybko trzeba było reagować w obliczu zmian związanych z koronawirusem.

Szkoła online się sprawdziła czy to niezbyt dobry eksperyment dla uczniów?
- W naszym przypadku, jeśli chodzi o edukację i realizację założeń można powiedzieć, że się sprawdziła. Nie straciliśmy praktycznie żadnych zajęć typu: matematyka, język angielski czy język polski. Dwa dni po zamknięciu szkół w marcu ubiegłego roku, byliśmy gotowi do prowadzenia zajęć online z kamerą. Nie wysyłaliśmy uczniom czy rodzicom materiału do samodzielnego przerobienia z dziećmi. Uczniowie jak i nauczyciele nabyli wiele nowych kompetencji związanych z nowoczesnymi technologiami. Taka nowa forma nauki pokazała jak szybko potrafisz dostosować się do szybko zmieniającego się świata. Z pewnością, brak kontaktów społecznych był największym problemem i niektóre dzieci na tym bardzo ucierpiały, dlatego czas wracać do bezpośrednich kontaktów międzyludzkich.

Czy szkoła po doświadczeniu z nauką online jest inna niż wcześniej?

- Zdecydowanie pandemia zmieniła jeszcze bardziej nasze postrzeganie edukacji i już mamy wiele planów na przyszły rok jak wykorzystać to doświadczenie. Po pierwsze, jeszcze bardziej wykorzystywać będziemy cyfrowe możliwości zamiast tradycyjnych książek i zeszytów ćwiczeń. Zakupiliśmy nowe komputery i tablety do pracowni informatycznej. Po drugie, nauka musi być jeszcze bardziej zindywidualizowana i wspierać uczniowskie talenty. Po trzecie przestrzeń w szkole powinna być bardziej domowa, ze strefami relaksu w klasach. Jesteśmy już praktycznie gotowi na nowy rok szkolny i z radością czekamy na spotkanie z nauczycielami, uczniami i rodzicami.

Dziękuję za rozmowę.
- Dziękuję i życzę wszystkim nauczycielom i uczniom wspaniałej szkolnej przygody, dobrej współpracy, świetnych relacji i realizacji wszystkich założonych celów

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto