MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 29.01.2023 w Gnieźnie. Najważniejsze wydarzenia od 22.01 do 28.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.01 do 28.01.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.01 do 28.01.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gniezna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.01 a 28.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Niedziele handlowe w 2023 roku. Podczas ostatniej sklepy będą otwarte tylko do godziny 14:00 ”?

Przegląd tygodnia: Gniezno, 29.01.2023. 22.01 - 28.01.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Niedziele handlowe w 2023 roku. Podczas ostatniej sklepy będą otwarte tylko do godziny 14:00

Pierwsza niedziela handlowa 2023 roku przypada na 29 stycznia. To znaczy, że w niedzielę będziemy mogli zrobić zakupy w swoim ulubionym markecie, mimo dnia wolnego od pracy. W galerii prezentujemy kolejne niedziele handlowe tego roku. Będzie ich siedem.

📢 Wypadek przy wycince drzew w Wielkopolsce. Wezwano śmigłowiec LPR

Przewracające się drzewo powaliło mężczyznę w Trzemesznie. Na pomoc poleciał śmigłowiec LPR.

📢 Studniówka ZSPU w Gnieźnie. Młodzież bawiła się w Leo Librze

Studniówka ZSPU w Gnieźnie. Młodzież bawiła się w Leo Librze. Impreza społeczności Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka została zorganizowana w sobotę, 28 stycznia.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 29.01.2023: 22.01-28.01.2023 Gniezno: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gnieźnie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rozgrzewka przed WOŚP. Morsowanie, pokazy, warsztaty i nie tylko w Strzyżewie Smykowym!

Nie po raz pierwszy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierają strażacy! Już po raz kolejny wiele jednostek z powiatu gnieźnieńskiego zebrało się w strażnicy w Strzyżewie Smykowym. Razem rozgrzewali publiczność przed niedzielą!

📢 OSP Mieleszyn z nowym ciężkim wozem bojowym. Oficjalne przekazanie z udziałem komendanta wojewódzkiego PSP

Po ponad dwóch miesiącach od fety z udziałem mieszkańców, w Mieleszynie zorganizowano oficjalne przekazanie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej OSP. W uroczystości udział wzięli: druhny i druhowie, samorządowcy, parlamentarzyści, a także bryg. Robert Natunewicz, zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

📢 W którym szpitalu w Wielkopolsce kobiety rodzą najchętniej? Szpital w Gnieźnie w TOP 10!

Jak co roku Wielkopolski Oddział Narodowego Funduszu opublikował listę 10 najchętniej wybieranych przez kobiety do porodu szpitala. Jak się okazuje, Szpital Pomnik Polski znajduje się w pierwszej dziesiątce!

📢 Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy 2023. Pod katedrą pobiegły także dzieci

Czwarta edycja Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy przyniosła dodatkową atrakcję dla najmłodszych mieszkańców Gniezna. Przed rozpoczęciem głównego biegu dla grupki chętnych dzieci przygotowano specjalny tor przeszkód, na którym mogły ćwiczyć swoją sprawność i rozgrzać swoje mięśnie. Pomimo mroźnej, zimowej pogody nie zabrakło chętnych do udziału w przygotowanych konkurencjach.

📢 Ewa Kopacz w Gnieźnie. Była premier mówiła m.in. o in vitro

Ewa Kopacz w Gnieźnie. Była premier mówiła m.in. o in vitro. W spotkaniu zorganizowanym na Rynku udział wzięli także: poseł Waldy Dzikowski, Paulina Stochniałek - członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a także starosta Piotr Gruszczyński.

📢 Bieg z Pierwszej Stolicy Do Stolicy 2023. Uczestnicy wystartowali po raz czwarty!

Idea Biegu z Pierwszej Stolicy Do Stolicy zrodziła się na potrzeby dwudziestego ósmego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wówczas "Fundacja Młodzi w Uzależnieniu" przy wsparciu Miasta i mieszkańców zorganizowała pierwszą edycję wydarzenia, w dwa dni dobiegając do warszawskiego studia WOŚP.

📢 Gdzie kończy się rygor, a zaczyna przemoc? Dlaczego dziesięcioro dzieci musiało odejść z domu dziecka

Alina i Marek Bąkowscy to najsłynniejsza w powiecie gnieźnieńskim rodzina zastępcza. Przez ostatnie 20 lat wychowali ponad 20 dzieci po traumach, ze specjalnymi potrzebami, zagrożonych niedostosowaniem społecznym. 23 stycznia otrzymali szokującą informację. Z dnia na dzień musieli oddać dzieci innym rodzinom zastępczym. Dlaczego?

📢 nieMOŻLIWY Dzień Dziecka w Starym Ratuszu w Gnieźnie

Już drugi raz MOK wraz ze swoimi wolontariuszami zorganizował Dzień Dziecka w środku zimy. Poprzednim razem wspólnie z mieszkańcami Gniezna wybraliśmy się na Hawaje. Tym razem uczestnicy skupili się na świętowaniu nowego roku chińskiego, który rozpoczął się 22 stycznia i jest pod znakiem królika.

📢 MPPP Gniezno. Film o Strajku Dzieci Wrzesińskich

Pokaz specjalny filmu Miasto Młodych Buntowników, który odbył się w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie okazał się bardzo ciekawym wydarzeniem. Tematyka filmu, czyli Strajk Dzieci Wrzesińskich, wydaje się nadal budzić emocje. Trudno się temu dziwić, bo jak przyznał Sebastian Mazurkiewicz - dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci wrzesińskich we Wrześni - “mimo, że sam temat wydawał się gruntownie zbadany możemy powiedzieć, że dopiero podczas trzyletniej produkcji filmu okazało się, jak wiele było jeszcze do odkrycia”.

📢 Bezpieczne ferie, bezpieczna wieś. Akcja w Gębarzewie

Bezpieczne Ferie, Bezpieczna Wieś – takim hasłem nowy rok zaczęli mieszkańcy Gębarzewa. Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Gębarzewo tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych zorganizowało pogadankę profilaktyczną dotyczącą bezpieczeństwa w trakcie ferii a także szeroko pojętego bezpieczeństwa dla mieszkańców wsi.

📢 Studniówka II LO w Gnieźnie. Uczniowie bawili się w "Balcerowie"

Studniówka II LO w Gnieźnie. Uczniowie bawili się w "Balcerowie" przy ulicy Wrzesińskiej. Do matury pozostało coraz mniej czasu, ale teraz pora skupić się na zabawie, aby zapisać te wyjątkowe wspomnienia w pamięci na całe życie.

📢 “Ferie pod balonem” na ulicy Parkowej w Gnieźnie

Teraz można grać nawet kiedy jest zimno. Nad boiskiem przy ul. Parkowej mamy już ogrzewany „balon”. Z okazji nadchodzących ferii Miasto przygotowało ofertę dla najmłodszych.

📢 Protest przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie. Czego dotyczył?

W piątkowy poranek, 27 stycznia, przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie odbył się protest przeciwko alienacji rodzicielskiej. Został on zorganizowany krótko przed rozprawą, która odbywa się w budynku przy ulicy Franciszkańskiej.

📢 Stado byków uciekło gospodarzowi! Trwa próba ich złapania. Mogą być niebezpieczne!

W miejscowości Grotkowo gm. Niechanowo doszło do niecodziennego zdarzenia. Jednemu z gospodarzy uciekło stado byków. Spłoszone zwierzęta mogą być agresywne!

📢 Stacja: emerytura. Rodzina i współpracownicy pożegnali w Gnieźnie emerytowanego maszynistę [FOTO]

Długoletni maszynista z Gniezna wjechał na ostatnią stację w życiu. Stacja: emerytura zakończyła jego zawodowe życie. Współpracownicy postanowili mu zrobić wspaniałą niespodziankę.

📢 Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Pod koniec stycznia częstochowski wizerunek ponownie wyruszy w dalszą drogę. W miejscowościach, w którym mają odbyć się uroczystości, trwa dekorowanie dróg przejazdu i domów przy trasie. Jak wygląda program nawiedzenia?

📢 Wataha dzikich psów atakuje zwierzęta w Słowikowie! Jest nagranie sfory [FOTO]

Na granicy powiatów gnieźnieńskiego i słupeckiego krąży stado dzikich psów, a być może wilków-hybryd. Nagranie pojawiło się w sieci i wywołało strach. Psy mają atakować zwierzęta gospodarskie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto