Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PWSZ Gniezno: inauguracja w wirtualnym trybie

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
PWSZ Gniezno: inauguracja w wirtualnym trybie
PWSZ Gniezno: inauguracja w wirtualnym trybie Kadr z nagrania PWSZ Gniezno
PWSZ Gniezno: inauguracja w wirtualnym trybie miała miejsce w poniedziałek, 5 października. Rozpoczęcie roku akademickiego 2020/2021 wiąże się z przywitaniem nowego rektora, którym jest prof. Paweł Chęciński.

W związku z wciąż niestabilną sytuacją epidemiczną w naszym kraju i biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo gości oraz członków społeczności akademickiej PWSZ Gniezno, decyzją rektora tegoroczna inauguracja roku akademickiego 2020/2021, odbyła się w formie wirtualnej.

Dotychczasowy rektor prof. Janusz Wiśniewski podsumował swoje dokonania, podziękował za współpracę i przedstawił nowego rektora, prof. Pawła Chęcińskiego. Przekazał mu berło i łańcuch uczelni, a także sztandar. Prof. Paweł Chęciński formalnie pełni swój urząd od 1 września, a jego kadencja upływa w 2024 roku. - Przychodzi mi mierzyć się z wyzwaniami w kierowaniu uczelnią być może w najtrudniejszym okresie w jej historii. Covid-19, który opanował świat, nie daje za wygraną i nikt nie wie, jak długo będzie tworzył różne, może nieznane nam jeszcze ograniczenia. Musimy działać i w warunkach możliwie najbezpieczniejszych - co mówię jako lekarz - musimy prowadzić edukację i realizować zamierzone cele; ale nie robimy tego za wszelką cenę - powiedział prof. Chęciński podczas inauguracji. - Bezpieczeństwo nauczycieli i studentów jest naszym priorytetem. Musimy działać w sposób elastyczny i prowadzić edukację w taki sposób, żeby nie zaszkodziła nauczycielom i studentom - dodał.

PWSZ Gniezno: powitanie nowego rektora. Prof. Paweł Chęciński przedstawił swoje priorytety

PWSZ Gniezno: powitanie nowego rektora. Prof. Paweł Chęcińsk...

Nowy rektor przyznał, że do jego celów należy m.in. zwiększenie liczby studentów poprzez uatrakcyjnienie kierunków studiów, ograniczenie liczby studentów zaocznych, utworzenie studentów dualnych dostosowanych do potrzeb studenta, zmiana struktury uczelni (która się dokonała) i powstanie trzech instytutów: Instytutu Technicznego, Instytutu Nauk o Zdrowiu, Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie; otwarcie kierunku studiów - Położnictwo; otwarcie studiów magisterskich na kierunku Pielęgniarstwo; wspieranie naukowego rozwoju kadry dydaktycznej; otwarcie monoprofilowego centrum symulacji medycznej; utworzenie domu seniora dziennego pobytu jako własnego zaplecza medyczno-dydaktycznego; zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na budynku uczelni.

Kim jest nowy rektor? Prof. Paweł Chęciński jest specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej i angiologii. Swój tytuł otrzymał w 2003 roku. W czasie swojej kariery zawodowej brał udział w wielu zagranicznych stażach, m.in.: w Belgii, USA i Niemczech. W latach 2004-2006 pełnił funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Od 2004 roku jest ordynatorem Kliniki Chirurgii Ogólnej Naczyniowej i Angiologii w Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSW w Poznaniu. Od 2012 roku pełni również funkcję przewodniczącego Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Złotego Krzyża Zasługi, Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Jest autorem wielu prac naukowych i promotorem wielu prac doktoranckich i magisterskich.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto