PWSZ Gniezno. Uczelnia na drugim miejscu rankingu „Perspektywy 2021”

red
Udostępnij:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. H. Cegielskiego w Gnieźnie zajęła wysokie drugie miejsce w rankingu „Perspektywy 2021”. Oznacza to, że jest jedną z najlepszych wyższych szkół zawodowych w całym kraju!

Ranking Szkół Wyższych Perspektyw od początku, czyli od 2000 roku, adresowany był do kandydatów na studia, którzy – poprzez dostarczenie właściwych informacji we właściwym momencie – mają możliwość optymalnego wyboru uczelni i kierunku studiów. W niepewnych czasach ta wiedza jest dla nich jeszcze bardziej wartościowa. Młodzi ludzie, w dużej części odcięci od zwykłych źródeł informacji, zmęczeni nauką zdalną, chcą wreszcie poczuć smak studiowania na przyszłościowym kierunku – na swojej „uczelni marzeń”.

Każdego roku tysiące młodych Polaków stają przed decyzją: co i gdzie studiować? Która uczelnia ma nie tylko interesujące kierunki, ale także najlepszą kadrę naukową, kontakty z biznesem, szeroką wymianę zagraniczną? Ranking pomaga w podjęciu tych decyzji na wagę przyszłości.

PWSZ Gniezno uplasowało się na 2 pozycji ze wskaźnikiem rankingowym 91,7 punktów.

Na wysoką pozycję rankingową PWSZ Gniezno, niewątpliwie wpłynęły takie czynniki jak:

Ekonomiczne losy absolwentów czyli wskaźnik mierzony wysokością zarobków absolwentów danej uczelni oraz stopniem ich zatrudnienia – wg ogólnopolskiego badania Ekonomiczne Losy Absolwentów przeprowadzonego przez MNiSW z wykorzystaniem danych ZUS. Wskaźnik ten uwzględnia trzy parametry badania: zarobki w odniesieniu do zarobków w powiecie zamieszkania, doświadczenie w pracy i ryzyko bezrobocia na tle stopy bezrobocia w powiecie zamieszkania.

W tej kategorii rankingowej PWSZ Gniezno uzyskało – max liczbę 100 punktów!
Nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach – liczba kadry akademickiej na uczelni (ze stopniem dr hab. lub tytułem prof.) zatrudnionej w roku akademickim 2019/20 w uczelni jako podstawowym miejscu pracy – w odniesieniu do ogólnej liczby kadry akademickiej uczelni. Źródło: POL-on. (7%)

W tej kategorii rankingowej PWSZ Gniezno uzyskało – max liczbę 100 punktów!
Dostępność kadry dla studentów (bez premiowania wysokokwalifikowanych) – liczba nauczycieli akademickich zatrudnionych w uczelni na etacie (mgr z wagą równą 1,0; dr z wagą 1,4; dr hab. z wagą 1,7 oraz prof. z wagą 2,0) w stosunku do ogólnej liczby studentów (stacjonarnych plus niestacjonarnych). Źródło: POL-on. (15%)

W tej kategorii rankingowej PWSZ Gniezno uzyskało – liczbę 90,43 punktów
Ocena przez kadrę akademicką – liczba wskazań danej uczelni w badaniu ankietowym wśród kadry akademickiej (profesorowie belwederscy i doktorzy habilitowani, którzy uzyskali tytuł lub stopień w ostatnich pięciu latach). Nie uwzględniano głosów oddanych na uczelnie będące podstawowym miejscem pracy respondenta. Badanie – przeprowadzone w maju 2021 metodą CAWI, w rozbiciu na trzy grupy uczelni (akademickie, niepubliczne i publiczne zawodowe) – zrealizowała Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. Otrzymano odpowiedzi od 2317 respondentów (27 proc. zaproszonych do badania). Uwzględniono także wyniki badania w ub. r., w którym uczestniczyło 1115 osób. (10%)

W tej kategorii rankingowej PWSZ Gniezno uzyskało – liczbę 81,15 punktów
Pełne wyniki Rankingu Szkół Wyższych dostępne są pod adresem: ranking

PWSZ Gniezno. Uczelnia na drugim miejscu rankingu „Perspektywy 2021”

PWSZ Gniezno. Uczelnia na drugim miejscu rankingu „Perspektywy 2021”

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie