Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PWSZ Gniezno współpracuje z Ministerstwem Gospodarki

mat. org.
Wicepremier Janusz Piechociński i rektor PWSZ w Gnieźnie prof. dr hab. Józef Garbarczyk jako przewodniczący KRePSZ podpisali w poniedziałek deklarację, która zakłada szeroką współpracę wszystkich publicznych wyższych szkół zawodowych i Ministerstwa Gospodarki przy aktywnym udziale przedsiębiorstw.

Deklaracja została podpisana w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Gospodarki podczas konferencji pt. „Współpraca wyższych szkół zawodowych z biznesem”. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz władze Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.

Uroczysty moment podpisania deklaracji poprzedziły wstąpienia ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, Przewodniczącego KRePSZ prof. Józefa Garbarczyka, Senatora RP, rektora PWSZ w Chełmie prof. dr hab. Józefa Zająca, Zastępcy Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Andrzeja Kurkiewicza oraz Wiceprezesa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Andrzej Niemca i Prezesa Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Roberta Żylińskiego.

W swoim wystąpieniu minister gospodarki Janusz Piechociński podkreślił znaczenie publicznego wyższego szkolnictwa zawodowego. Minister stwierdził, że „KRePSZ (Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych) będzie partnerem instytucjonalnym Ministerstwa Gospodarki, który będzie angażowany we współpracę międzynarodową, aby dobrze umiejscawiać polską gospodarkę”. Taka współpraca pomoże w walce o nowe miejsca pracy i zaangażowanie zagranicznych przedsiębiorstw w rozwój gospodarki. Minister gospodarki Janusz Piechociński podkreślił, że „oczekuje aktywności od ludzi nauki i kształcenia fachowców o wysokich kwalifikacjach”. Podczas konferencji dyskutowano też m.in. o przepływie kadr w szkolnictwie zawodowym oraz funkcjonowaniu laboratoriów. Wymogi współczesnego rynku pracy sprawiają, że sama wiedza to za mało – pracodawcy oczekują od absolwentów doświadczenia - praktyki zawodowej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie w związku z wprowadzeniem profilu praktycznego na wszystkich kierunkach umożliwia swoim studentom trzymiesięczne praktyki w firmach, podczas których student będzie wykonywał zadania wymagające kreatywnego myślenia i przygotowujące go do pracy na stanowisku wymagającym kwalifikacji inżyniera.

Uczelnia już podpisała stosowne umowy i listy intencyjne w sprawie współpracy z wieloma firmami m.in. z Jenox Akumulatory w Chodzieży, Inea w Poznaniu, LCN Wielkopolska, NB Polska w Gnieźnie, Pozbruk, Flex Films we Wrześni.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto