PWSZ Gniezno zorganizowała konferencję na temat analizy informacji. Jako jedyni w Polsce będą mieli kierunek o tej tematyce

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
PWSZ Gniezno zorganizowała konferencję na temat analizy informacji. Jako jedyni w Polsce będą mieli kierunek o tej tematyce Paweł Brzeźniak
Odwołując się do swoich międzynarodowych doświadczeń, prelegenci opowiedzieli o znaczeniu informacji we współczesnym świecie oraz o konsekwencjach manipulowania informacjami w odniesieniu do naszego bezpieczeństwa i życia codziennego.

Wśród ekspertów znalazły się takie osobowości, jak:
- Płk Witold Kurdyk - oficer w Dowództwie Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód w Szczecinie; ekspert w dziedzinie zarządzania kryzysowego, współpracy wojskowo-cywilnej oraz walki informacyjnej; wykładowcą planowania operacyjnego dla kierowniczej kadry NATO
- Płk rez. Piotr Gąstał - b. d-ca Jednostki Wojskowej GROM
- Płk rez. mgr inż. Maciej Matysiak – były zastępca szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego
- dr Krzysztof Danielewicz - ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego, specjalizujący się w Afryce i Azji
- dr inż Michał Szychowiak - ekspert z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego, wykładowca Politechniki Poznańskiej
- Żaneta Geltz - redaktor naczelna serwisu informacyjnego i magazynu Hipoalergiczni, założycielka Stowarzyszenia Happy Evolution Global Association

Konferencja adresowana była do wszystkich tych osób, dla których wiarygodne informacje są podstawowym „narzędziem pracy” oraz do tych, którzy w sposób świadomy chcą poruszać się i korzystać z zasobów współczesnego świata: przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorców MŚP, specjalistów ds. bezpieczeństwa w firmach, managerów ds. rozwoju i sprzedaży, dziennikarzy i specjalistów ds. monitorowania mediów, specjalistów ds. komunikacji, przedstawicieli oświaty, pracowników służb mundurowych oraz wszystkie osoby zainteresowane rozszerzeniem swoich kompetencji z zakresu analizy informacji.

- We współczesnym świecie informacja i sposoby jej przekazywania, stały się jednym z elementów jego funkcjonowania. Informacja urosła do rangi globalnego czynnika sterującego. Jej siła, rośnie wraz z pojawieniem się kolejnych elementów infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej, w szczególności nowych systemów informatycznych, platform cyfrowych, sieci telekomunikacyjnych i wreszcie użytkowników końcowych. „Bez materii nie ma nic, bez energii wszystko jest nieruchome, natomiast bez informacji jest tylko chaos”.

Jakość informacji oraz szybkość ich pozyskiwania, mają wpływ na wybuch i przebieg konfliktów zbrojnych, rozwój lub upadek przedsiębiorstw, a także na naszą jakość i długość życia. Niestety sama informacja bez wszechstronnej wiedzy związanej z analizą dostępnych wiadomości, czy jej wiarygodnością, jest często wykorzystywana przeciwko samym odbiorcom. Informacja jest więc również skuteczną bronią, którą można używać do kształtowania poglądów, zmiany nawyków czy zmiany historii.

Znaczenie informacji, jej profesjonalna analiza, sposoby komunikacji, a przede wszystkim konsekwencje braku skutecznych systemów zbierania i analizowania informacji, to główne tematy naszej konferencji „Informacja ≠ Manipulacja, znaczenie informacji we współczesnym świecie”. Odwołując się do doświadczeń własnych, zaproszeni Prelegenci opowiedzą o znaczeniu informacji we współczesnym świecie i o konsekwencjach manipulowania informacjami w odniesieniu do naszego bezpieczeństwa, życia codziennego czy głoszonych poglądów.

Konferencja adresowana jest do wszystkich tych osób, dla których wiarygodna informacja jest podstawowym „narzędziem pracy”, a także dla tych, którzy w sposób świadomy chcą poruszać się i korzystać z zasobów współczesnego świata. Stąd też w sposób szczególny zapraszamy: przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, specjalistów ds. bezpieczeństwa w firmach, przedstawicieli oświaty oraz służb mundurowych.

Jesteśmy przekonani, że wiedza uzyskana w trakcie konferencji poszerzy horyzonty zarówno uczestników, jak i wszystkich zainteresowanych tą tematyką. W niektórych przypadkach uzyskana wiedza może nawet zmienić sposób postrzegania rzeczywistości

- mówił przed konferencją dr Krzysztof Danielewicz, płk rez., kierownik studiów podyplomowych - Analiza informacji w PWSZ Gniezno, koordynator studiów z zakresu analityki bezpieczeństwa w PWSZ Gniezno /Security in practice.

Studia podyplomowe Analiza informacji dają szansę zdobycia dogłębnej wiedzy na temat metod pozyskiwania informacji oraz sposobów przygotowywania i prezentowania produktów analitycznych.

Obfitują w interaktywne wykłady i warsztaty, podczas których słuchacze studiów podyplomowych sprawdzają swoje, nowo nabyte kompetencje interpersonalne i umiejętności analityczne, stanowiące dziś podstawę funkcjonowania w środowisku biznesowym, w międzynarodowych organizacjach rządowych i pozarządowych, w strukturach administracji państwowej czy w przestrzeni publicznej.

2 semestry (10 zjazdów). Koszty nauki - 2200 zł/semestr. Rekrutacja online od 13 stycznia 2020 roku.**WIĘCEJ**.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie