18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęły się Gnieźnieńskie Targi Edukacyjne. Jutro oferta dla przyszłych maturzystów

IB
Dziś w auli I Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęły się VI Gnieźnieńskie Targi Edukacyjne. Impreza potrwa do jutra.

Pierwszego dnia z adresowanymi do nich ofertami mogli zapoznać się gimnazjaliści, którzy będą wybierać dalszą drogę edukacji. Jutrzejszy dzień przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prezentować się będą uczelnie, nie tylko z Wielkopolski, a także szkoły policealne i językowe. Stoiska będą się prezentować w godzinach od 9.00 do 13.00.

Łącznie przez dwa dni prezentuje się ponad 40 różnych szkół. Głównymi organizatorami targów są Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Gnieźnieńska Szkoła Wyższa "Milenium".

- Wybór jest ogromny, rzecz w tym, żeby młodzież chciała się uczyć - zaznacza prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki, rektor GSW Milenium. - Choć dzisiaj różnie się mówi, czy warto studiować, bywa, że po studiach ludzie są bezrobotni albo mają byle jaką pracę, ale chodzi o to, że po pierwsze trzeba mieć porządne wykształcenie, ale to nie wystarczy. Na bazie tego wykształcenia trzeba jeszcze wyrobić sobie umiejętność zdobywania pracy.

Robert Andrzejewski, wicestarosta gnieźnieński, zaznacza, że targi pozwalają przyjrzeć się w jednym miejscu ofercie wielu szkół, porozmawiać też z ich uczniami i nauczycielami. A szczególnie ważny ten wybór jest dla obecnych gimnazjalistów.

- Sprawa jest niezwykle ważna, bo jeszcze kilka, kilkanaście lat temu można było wybrać jakiś kierunek, zdać maturę, a później zdać egzaminy wstępne niekoniecznie zbieżne z tym, co robiło się w szkole średniej. Nowy rocznik szkół średnich będzie już tak profilowany, co prawda od drugiego roku, że to w praktyce przełoży się później na możliwość skutecznego zdawania matury w trybie rozszerzonym, a to oznacza możliwość wejścia lub nie wejścia na wybrane uczelnie. A więc czas podejmowania decyzji dość mocno się przyspieszył i jest naprawdę niezwykle ważne dla tych młodych ludzi, żeby dobrze wybrali, zgodnie z własnymi predyspozycjami, zawód, który da im możliwość godnego życia, ale da im także taką frajdę życiową, by później wykonując go dla utrzymania rodziny nie musieli się męczyć - mówi wicestarosta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto