Sklep Polski MKK Gniezno przegrał kolejny mecz

Paweł Brzeźniak
W sobotę w hali II LO Sklep Polski MKK Gniezno podejmowało kolejną drużynę z Wrocławia, mianowicie Gimbasket. Do meczu gnieźnianie przystępowali z bilansem 0-2, dlatego też bardzo zależało im na przełamaniu złej passy.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy wyszli na niewielkie, kilkupunktowe prowadzenie. Niestety, goście szybko otrząsnęli się i poprawili zdecydowanie swoją grę odskakując MKK na 10 punktów do przerwy (29-39). W trzeciej kwarcie nastąpił zryw zawodników z Gniezna, który doprowadził do minimalnej różnicy 2 punktów, niestety kilka złych decyzji wpłynęło na to, że wrocławianie „odjechali” z wynikiem na bezpieczny dystans.

Taki scenariusz nie zmienił się już do końca meczu, a co za tym idzie Sklep Polski MKK Gniezno odniósł trzecią porażkę w lidze i nadal pozostaje bez zwycięstwa.Wynik końcowy meczu 58:74. Do poprawy jest sporo rzeczy, największą z nich jest skuteczność, która nie jest najlepsza od pierwszego meczu. Kolejny mecz wyjazdowy MKK rozegra w Rawiczu podejmując tamtejszą Rawię. Za dwa tygodnie w Gnieźnie odbędzie się kolejny trudny mecz, tym razem jedną z najmocniejszych drużyn z Muszkieterami Nowa Sól.