MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sołtys Ćwierdzina nowym burmistrzem gminy Witkowo

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
mat. nad., Adrianna Jackowiak
W niedzielę, 21 kwietnia o 21:00 zakończyło się głosowanie w lokalach wyborczych na terenie gminy Witkowo. Mieszkańcy wybrali nowego burmistrza spośród dwóch kandydatów - Marka Wiatrowskiego i Krzysztofa Szoszorka.

Wybory burmistrza Witkowa. Kto wygrał w II turze?

W pierwszej turze głosowania, która odbyła się 7 kwietnia, największe poparcie otrzymał 50-letni Marek Wiatrowski z Małachowa-Wierzbiczan (KWW Samorządna Gmina Witkowo). Dotychczasowy zastępca burmistrza Mariana Gadzińskiego zgromadził 2643 głosy, co przełożyło się na poparcie rzędu 48,15% - do wygranej w I turze zabrakło zatem bardzo niewiele. Niezłym wynikiem mógł się pochwalić się także 38-letni Krzysztof Szoszorek. Kandydat KWW Nowe Rozdanie Witkowo zdobył 1971 głosów, 35,91% poparcia. Najsłabszy wynik osiągnął 61-letni Paweł Roszyk z Witkowa (KWW Razem dla Witkowa 2024) - 875 głosów, 15,94% poparcia.

Przez kolejne dwa tygodnie Krzysztof Szoszorek i Marek Wiatrowski próbowali przeciągnąć na swoją stronę jak najwięcej wyborców - zarówno tych niezdecydowanych, jak i tych, którzy - z pewnych powodów - zniechęcili się do rywala. Na terenie gminy Witkowo odbywały się spotkania z mieszkańcami, na antenie Waszego Radia przeprowadzono debatę, ale wziął w niej udział tylko Marek Wiatrowski.

W kontekście wyborów w II turze istotne jest to, kto będzie miał większość w radzie. Komitet Krzysztofa Szoszorka ma 3 radnych, ale sam kandydat twierdzi, że uzyskał poparcie 3 radnych KWW Razem dla Witkowa 2024, w tym samego Pawła Roszyka oraz KWW Dla Wspólnego Dobra Gminy Witkowo. Dawałoby to większość 9 radnych wobec 6 przedstawicieli komitetu Marka Wiatrowskiego.

Ostateczne wyniki
Krzysztof Szoszorek - 3225 głosów, 60,38%
Marek Wiatrowski - 2116 głosów, 39,62%

- To bardzo fajne uczucie, czuję się dobrze. Emocje i adrenalina jeszcze są na wysokim poziomie. Dużo pracy przede mną, jedziemy do przodu! Nie spodziewałem się takiego wyniku. Wiedziałem, że różnica może być niewielka, ale jestem bardzo mile zaskoczony decyzją mieszkańców. Zacznę od audytu. Pełnego audytu, prowadzonego przez zewnętrzną, niezależną firmę, który ukaże realny stan finansów, inwestycji. Chciałbym, aby na tyle, na ile to możliwe, był upubliczniony. I wtedy możemy zacząć działać realizując założenia

- przyznaje Krzysztof Szoszorek.

Kim jest nowy burmistrz?
38-letni Krzysztof Szoszorek jest rolnikiem i pszczelarzem z Ćwierdzina, sołtysem tej wsi. Jest szczęśliwym mężem i tatą 4-latka. Z zawodu jest nauczycielem, jest także administratorem wspólnot mieszkaniowych.

- Z demokratyczną decyzją mieszkańców się nie dyskutuje. Wszystkim, którzy oddali na mnie głos - bardzo serdecznie dziękuję. To solidny kapitał. Panu Krzysztofowi, nowemu Burmistrzowi gratuluję i życzę powodzenia!

- oświadczył Marek Wiatrowski.

Frekwencja w II turze wyniosła 52,26% (w I turze - 54,63%).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto