Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

SOSW nr 1 Gniezno. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
SOSW nr 1 Gniezno. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej
SOSW nr 1 Gniezno. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej mat. nad.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie we współpracy z organizacją turystyczną Szlak Piastowski oraz pod patronatem starosty gnieźnieńskiego zorganizował zabawę plenerową o charakterze gry miejskiej pod tytułem "Gniezno? Historia to krok".

Gra polegała na spacerowaniu po wyznaczonej trasie i wykonaniu zadań w oznaczonych punktach. Udział brały dwie drużyny: Mieszka i Chrobrego i rywalizowały ze sobą pod okiem ekspertów, którymi byli pracownicy SOSW, a jednocześnie miłośnicy historii i przewodnicy Szlaku Piastowskiego.

Realizowane zadania miały charakter sprawnościowy, manipulacyjny i społeczny, a jednocześnie uczestnicy mieli okazję poznać ciekawe historie o ludziach i miejsca w naszym mieście. Rywalizacja dodatkowo stymulowała uczestników do wykazywania się samodzielnością i zaradnością. Kulminacyjnym punktem gry był Rynek, ale zakończenie i finałowe spotkanie obydwu drużyn odbyło się w Dolinie Pojednania.

- My bawiliśmy się świetnie. Mamy nadzieję, że zapoczątkowana dziś gra wejdzie na stałe w kalendarz imprez i będzie pomocą do organizowania aktywnych lekcji historii nie tylko dla uczniów szkół z naszego miasta, ale i dla turystów, bo Gniezno to historia co krok i warto ją poznawać. Na różnych trasach wykonano ciekawe zadania, które nie były wcale takie proste. Jednak pomoc ekspertów i element rywalizacji sprawiły, że wszyscy zawodnicy ukończyli zabawę. Pogoda też dopisała i naprawdę fajnie spędziliśmy ten dzień. Na długo pozostanie w naszej pamięci, a już teraz zaczynamy przygotowania do kolejnej edycji.
- przyznaje Justyna Strzyżewska z SOSW nr 1 w Gnieźnie.

SOSW nr 1 w Gnieźnie jest placówką kształcenia specjalnego dla dzieci i młodzieży z umiarkowaną, znaczną oraz głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz ze sprzężeniami. Jej zadaniem jest edukacja, rewalidacja i rehabilitacja dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Obejmuje swoją opieką dzieci w wieku od 6 roku życia do ukończenia szkoły podstawowej, nie dłużej jednak, jak do 21 roku życia, przy czym młodzież z głęboką niepełnosprawnością intelektualną - do ukończenia 25 roku życia.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto