SP nr 12 mistrzem Gniezna w piłce ręcznej

Paweł Brzeźniak
W ramach Igrzysk Dzieci rozegrane zostały Mistrzostwa Gniezna w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. Odbyły się 11 grudnia w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Udział w nich wzięły cztery drużyny, które rozegrały mistrzostwa systemem "każdy z każdym".

Zwyciężyła SP 12, przed SP 9. Trzecia była SP 2, a czwarte miejsce zajęła SP 8. Szkoła, która została Mistrzem Gniezna, będzie reprezentować Pierwszą Stolicę w mistrzostwach powiatu gnieźnieńskiego 19 grudnia 2017.

Mistrz Gniezna grał w następującym składzie: Zuzanna Bober, Oliwia Celmer, Marta Łachowska, Julia Nowak, Maja Schlabs, Weronika Wabińska, Wiktoria Kraczek, Kinga Piotrowska, Aleksandra Śmigowska, Estera Kubiak, Agata Szymańska, Paulina Musiał, Maria Tanaś, Julia Skoczeń. Trenerem zespołu jest Robert Popek.

Dyplomy, medale i puchar zwycięzcom wręczył zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Michał Powałowski. Organizatorami igrzysk byli: Urząd Miejski w Gnieźnie, Szkolny Związek Sportowy Ziemi Gnieźnieńskiej, GOSiR, SP 12. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz.