Sportowy weekend w Gnieźnie: jak poradziły sobie nasze drużyny?

Paweł Brzeźniak
W miniony weekend nasze drużyny rozegrały swoje mecze w rozgrywkach ligowych. Jak im poszło?

Mieszko Gniezno na plus
W meczu na szczycie rozgrywek IV ligi piłkarskiej zawodnicy Mieszka Gniezno pokonali wicelidera, Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:1. Naszą relację z meczu zobaczysz TUTAJ.

MKS PR URBIS Gniezno na plus
Trzecia kolejka i drugie zwycięstwo – MKS PR URBIS Gniezno pokonał Dwójkę Łomża 27:23.

Po przegranym spotkaniu w Płocku gnieźnianki stanęły przed zadaniem zrehabilitowania się przed własną publicznością. Przeciwniczki – zawodniczki z Łomży – miały na swoim koncie identyczny bilans punktowy, co więcej, podobnie jak gnieźnieńskie piłkarki ręczne również okazały się słabsze od drużyny z Płocka.

Pierwsze minuty spotkania potwierdziły, że o zwycięstwo nie będzie łatwo. Niemal cała pierwsza połowa pojedynku przebiegała w rytmie „punkt za punkt” i żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Dopiero tuż przed zejściem do szatni podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka wypracowały czterobramkową przewagę, która pozwoliła odetchnąć szczypiornistkom z Pierwszej Stolicy Polski.

Po powrocie na boisko rywalizacja była w dalszym ciągu bardzo zacięta. Łomżanki nie zamierzały się poddać i na osiem minut przed końcem meczu zniwelowały straty z pięciu do zaledwie jednego punktu, przez co końcowy sukces gnieźnianek stanął pod dużym znakiem zapytania. Kolejna minuty to już świetna gra miejscowych i pięć zdobytych bramek przy zachowaniu czystego konta, co ostatecznie przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść MKS PR URBIS. Wynik końcowy: 27:23.

Kolejny triumf cieszy, choć w dalszym ciągu pewne elementy wymagają poprawy. W dzisiejszym pojedynku zawodziła przede wszystkim skuteczność. Kilka niewykorzystanych stuprocentowych okazji z pewnością pozwoliłoby na uniknięcie nerwowej sytuacji w drugiej części spotkania.

Teraz przed gnieźniankami prawdopodobnie najtrudniejsze zadanie w dotychczasowej ligowej rywalizacji. W najbliższą sobotę, 21 października do Gniezna przyjedzie ChiKS PŁ Łódź, wicelider pierwszej ligi, niepokonana dotychczas drużyna. Początek meczu o godz. 18:00. Już teraz zachęcamy wszystkich do wspierania naszego zespołu w hali przy ulicy Paczkowskiego 4.

III kolejka: MKS PR URBIS Gniezno – Dwójka Łomża 27:23

MKS PR URBIS: L. Kobyłecka, D. Tarczyńska, K. Olejniczak – M. Wojtkowiak (6), N. Niedzielska (1), A. Siwka (2), J. Różańska (5), M. Giszczyńska (6), M. Dolacińska, K. Chojnacka (2), K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak (1), M. Łęgowska (1), M. Rachela (3), M. Bielińska, M, Walkowska

Sklep Polski MKK Gniezno na plus
Po zaciętym meczu z zespołem Asseco II Gdynia, lecz niestety nieznacznie przegranym nasi koszykarze szukali okazji do rehabilitacji. Ta okazja nadeszła w sobotę Przeciwnik bardzo wymagający, bo drużyna AZS UMK PBDI Toruń. Gnieźnianie udali się do miasta Kopernika w okrojonym składzie, motywacja jednak była bardzo mocna. Mecz rozpoczął się dla Sklepu Polskiego MKK Gniezno bardzo dobrze, bo udało się objąć kilkupunktową przewagę. Gospodarze jednak wykorzystując nasze błędy wyrównali wynik spotkania, schodząc na przerwę z 8 punktami zapasu (43-35). Trzecia kwarta zaczęła się od dobrej obrony Gnieźnian, ale nie potrafili oni dorzucić kilku punktów. Wszystko zmieniło się na przełomie 3 i 4 kwarty. Podtrzymując świetną obronę koszykarze MKK zaczęli raz za razem punktować przeciwników z Torunia, którzy grali coraz bardziej nerwowo. Taki obraz gry utrzymywał się do końca meczu, a zwycięstwo zostało przypieczętowane celnymi rzutami z linii rzutów osobistych. Wynik 67-75 daje nam nadzieję na coraz lepszą grę zawodników Sklepu Polskiego MKK.

Ten tydzzień będzie bardzo pracowity. Do rezegrania przed koszykarzami dwa spotkania ligowe .Wyjazdowe oraz u siebie. Najbliższy mecz koszykarze zagrają na wyjeździe. W środę 18 października w Kościanie z tamtejszą Obrą. Na parkiet w Gnieźnie natomiast wracamy w sobotę 21 października w meczu z MKS Sokół Międzychód.Kibice w Pierwszej Stolicy zobaczą koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno walczących o ligowe punkty .

Sklep Polski MKK Gniezno – MKS Sokół Międzychód
Sobota 21.10.2017 godz.16.00.
ul Łubieńskiego, Hala 2 LO w Gnieźnie
Na to spotkanie już dziś serdecznie zapraszamy.
UKH Start 1954 Gniezno na plus
Po remisie 6:6 (0:2) hokeiści wygrali w zagrywkach karnych z Wartą Poznań 3:2. Bramki: M.Wachowiak 2, Walkowiak 2, K.Wybieralski, Rohnka; Brożek 3, Tubacki 2, D.Szymański.