Sportowy weekend w Gnieźnie: jak poradziły sobie nasze drużyny?

Paweł Brzeźniak
29 października nareszcie nadszedł czas na gnieźnieńską inaugurację sezonu 2017/18 w męskich rozgrywkach piłki ręcznej. Tym razem jednak przy ul. Paczkowskiego zagościła nie liga, a Puchar Polski. W I rundzie turnieju Wilki podjęły u siebie zespół KS Polonii Środa Wielkopolska.

Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny szły „łeb w łeb”, przez cały pierwszy kwadrans rzucając bramkę za bramkę. Po 15 minutach na tablicy wyników widniał remis – 5:5. Taki stan rywalizacji utrzymywał się przez kolejne pięć minut. Niemoc strzelecką jako pierwsi przełamali goście, którzy po bramce Artura Dyby wyszli na prowadzenie. Następnie na trzy bramki znakomitego w tym spotkaniu Damiana Bajki odpowiedział tylko Hubert Nowak i gospodarze przegrywali już 6:9. Do końca pierwszej połowy trafiali już jednak tylko zawodnicy Szczypiorniaka, a trzy bramki pod rząd rzucił Rafał Siudeja. Do przerwy Gnieźnianie prowadzili 11:9. Niestety, ten wynik okupiony był stratą zawodnika – prosto z hali do szpitala pojechał Szymon Sobański. Na szczęście, skończyło się tylko na kilku szwach. Jednego zawodnika mniej do dyspozycji miał również trener Polonii, a to ze względu na czerwoną kartkę, którą tuż przed przerwą otrzymał Michał Tumidaj.

Na początku drugiej połowy przewaga Wilków jeszcze bardziej wzrosła i w najlepszym dla nas momencie wynosiła trzy bramki. Niestety, chwilę później znów było remisowo, gdy z wyniku 14:11 goście szybko zrobili 14:14. Od tego momentu znów nastał okres wyrównanej gry i od 36 minuty gry aż do 60 sekund przed końcem spotkania żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie dwubramkowej przewagi. Po obu stronach świetnie spisywali się bramkarze, ale w ostatniej minucie Michał Grubczak dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki po rzutach 19-letniego Damiana Bajki, który trafił do bramki Wilków tego dnia aż 14 razy i zapewnił gościom zwycięstwo 21:23 po niezwykle zaciętym spotkaniu. To oznaczało koniec przygody Gnieźnian z Pucharem Polski.

Emocje powrócą do hali przy ul. Paczkowskiego już w najbliższą sobotę o godzinie 15, gdy podopieczni trenera Kamila Hanuszczaka podejmą drużynę UKS Lidera Swarzędz. Jest na co czekać!

KS Szczypiorniak Gniezno: Białkowski, Grubczak, Wolny – Sobański, Kapella, Fijałkowski (1), Siudeja (3), Ostrowski (1), Łuczak Z., Nowak (3), Dymkowski (6), Gadecki (3), Krakowiak (4), Grzelak, Konieczny, Pluciński

Karne: 2/5

Kary: 18 min (Siudeja, Ostrowski, Łuczak Z., Nowak, Dymkowski – 2 min, Gadecki, Krakowiak – 4 min)

Trener: Hanuszczak Kamil
II Trener: Białkowski Michał
Fizjoterapeuta: Chrzanowski Filip

KS Polonia Środa Wielkopolska: Łochyński, Kaszuba –  Tumidaj, Wieliński, Nowacki (3), Tyliński, Janyga (1), Melewski (1), Bajka (14), Dybo (4), Śliwiński, Jarosz, Cieśla

Karne: 4/4

Kary: 16 min ( Dybo – 2 min, Nowacki, Tyliński – 4 min, Tumidaj – 6 min)

Trener: Januszkiewicz Jacek

Sędziowie główni: Czamański Jarosław, Witt Michał (Gniezno)

Sędziowie stolikowi: Jankowska Nina, Maroszek Dominik
29 października nareszcie nadszedł czas na gnieźnieńską inaugurację sezonu 2017/18 w męskich rozgrywkach piłki ręcznej. Tym razem jednak przy ul. Paczkowskiego zagościła nie liga, a Puchar Polski. W I rundzie turnieju Wilki podjęły u siebie zespół KS Polonii Środa Wielkopolska. Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny szły „łeb w łeb”, przez cały pierwszy kwadrans rzucając bramkę za bramkę. Po 15 minutach na tablicy wyników widniał remis – 5:5. Taki stan rywalizacji utrzymywał się przez kolejne pięć minut. Niemoc strzelecką jako pierwsi przełamali goście, którzy po bramce Artura Dyby wyszli na prowadzenie. Następnie na trzy bramki znakomitego w tym spotkaniu Damiana Bajki odpowiedział tylko Hubert Nowak i gospodarze przegrywali już 6:9. Do końca pierwszej połowy trafiali już jednak tylko zawodnicy Szczypiorniaka, a trzy bramki pod rząd rzucił Rafał Siudeja. Do przerwy Gnieźnianie prowadzili 11:9. Niestety, ten wynik okupiony był stratą zawodnika – prosto z hali do szpitala pojechał Szymon Sobański. Na szczęście, skończyło się tylko na kilku szwach. Jednego zawodnika mniej do dyspozycji miał również trener Polonii, a to ze względu na czerwoną kartkę, którą tuż przed przerwą otrzymał Michał Tumidaj. Na początku drugiej połowy przewaga Wilków jeszcze bardziej wzrosła i w najlepszym dla nas momencie wynosiła trzy bramki. Niestety, chwilę później znów było remisowo, gdy z wyniku 14:11 goście szybko zrobili 14:14. Od tego momentu znów nastał okres wyrównanej gry i od 36 minuty gry aż do 60 sekund przed końcem spotkania żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie dwubramkowej przewagi. Po obu stronach świetnie spisywali się bramkarze, ale w ostatniej minucie Michał Grubczak dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki po rzutach 19-letniego Damiana Bajki, który trafił do bramki Wilków tego dnia aż 14 razy i zapewnił gościom zwycięstwo 21:23 po niezwykle zaciętym spotkaniu. To oznaczało koniec przygody Gnieźnian z Pucharem Polski. Emocje powrócą do hali przy ul. Paczkowskiego już w najbliższą sobotę o godzinie 15, gdy podopieczni trenera Kamila Hanuszczaka podejmą drużynę UKS Lidera Swarzędz. Jest na co czekać! KS Szczypiorniak Gniezno: Białkowski, Grubczak, Wolny – Sobański, Kapella, Fijałkowski (1), Siudeja (3), Ostrowski (1), Łuczak Z., Nowak (3), Dymkowski (6), Gadecki (3), Krakowiak (4), Grzelak, Konieczny, Pluciński Karne: 2/5 Kary: 18 min (Siudeja, Ostrowski, Łuczak Z., Nowak, Dymkowski – 2 min, Gadecki, Krakowiak – 4 min) Trener: Hanuszczak Kamil II Trener: Białkowski Michał Fizjoterapeuta: Chrzanowski Filip KS Polonia Środa Wielkopolska: Łochyński, Kaszuba – Tumidaj, Wieliński, Nowacki (3), Tyliński, Janyga (1), Melewski (1), Bajka (14), Dybo (4), Śliwiński, Jarosz, Cieśla Karne: 4/4 Kary: 16 min ( Dybo – 2 min, Nowacki, Tyliński – 4 min, Tumidaj – 6 min) Trener: Januszkiewicz Jacek Sędziowie główni: Czamański Jarosław, Witt Michał (Gniezno) Sędziowie stolikowi: Jankowska Nina, Maroszek Dominik Mateusz Fąfara
W minony weekend nasze drużyny zaciekle walczyły o ligowe punkty. Jak sobie poradziły? Kliknij w zdjęcia.