Sportowy weekend w Gnieźnie: jak poradziły sobie nasze drużyny?

Paweł Brzeźniak
Niesamowitym wyczynem popisali się piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka! Podopieczni Mariusza Bekasa wygrali w sobotnie popołudnie w Trzciance z Lubuszaninem 4:1 i tym samym przeszli na długie lata do historii piłki nożnej w Grodzie Lecha, ale nie tylko !!! Gnieźnianie zakończyli pierwszą rundę sezonu czwartoligowego z kompletem zwycięstw, a to wyczyn którego najnowsza historia nie pamięta. Na półmetku sezonu mieszkowcy mają 14. (!!!) punktów przewagi nad wiceliderem.

Sobotni mecz zapowiadał się dla naszej drużyny jako bardzo trudna przeprawa. W końcu Lubuszanin to obrońca tytułu mistrzowskiego w tej grupie z ubiegłego sezonu, który na własnym boisku nie zwykł oddawać punktów. W dodatku w naszej ekipie zabrakło Marcina Trojanowskiego, który pojechał do Trzcianki lekko kontuzjowany, bardziej w roli "straszaka" i spędził cały mecz na ławce rezerwowych, a nie trzeba nikomu tłumaczyć, że brak Marcina to bardzo duże osłabienie naszej drużyny.

Pierwsze minuty spotkania należały do Mieszka. Gospodarze, mimo że wybiegli na murawę bardzo zmotywowani, jakby przestraszyli się podopiecznych Mariusza Bekasa i oddali im pole. Jednak poza przewagą optyczną niewiele z gry biało-niebieskich wynikało, klarownych sytuacji podbramkowych niestety nie doczekaliśmy się. Natomiast w 28 minucie niespodziewanie to miejscowi wyszli na prowadzenie. Paweł Wicher najprzytomniej odnalazł się w polu karnym przyjezdnych i strzałem po ziemi przy słupku pokonał Wiktora Beśkę. Nie bez znaczenia przy tej sytuacji był brak na boisku Michała Steinke, który w tym momencie opatrywany był poza linią autową przez gnieźnieńskiego masażystę, po tym jak chwilę wcześniej został uderzony przez rosłego napastnika Lubuszanina łokciem w głowę. Ten gol podziałał na gnieźnian niczym płachta na byka. Mieszkowcy w swoim stylu wrzucili drugi bieg i podkręcili tempo. Na efekty czekaliśmy osiem minut. W 36 minucie po ładnej akcji i zagraniu Damiana Pawlaka sam przed Damianem Zamiarem znalazł się Tomasz Bzdęga. Jednak pozycja naszego pomocnika nie była łatwa, gdyż nie miał on zbyt wiele miejsca na oddanie strzału, a w dodatku miał duży kąt. Na szczęście doświadczenie Tomka wzięło górę i piłka zatrzepotała w siatce Lubuszanina. Mieliśmy remis 1:1 i nadal posiadaliśmy przewagę, choć miejscowi odgryzali się kontratakami i to wcale nie było tak, że Wikotr Beśka był bezrobotny. W pierwszej części więcej goli już nie obejrzeliśmy i do szatni obie jedenastki schodziły z remisem.

Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego spotkania gdyby po zmianie stron, w 55 minucie Mateusz Kaczor wykorzystał znakomitą sytuację w polu karnym Mieszka. Wychowanek naszego klubu znalazł się oko w oko z Beśką i tylko sam wie jak nie trafił do bramki, gdyż piłka po jego strzale przeszła tuż obok słupka. Niespełna sześćdziesiąt sekund później trzcianeccy gracze poczuli jak niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić, gdyż z gola cieszyli się gnieźnianie. Koronkowa akcja podopiecznych Mariusza Bekasa, szybka wymiana podań i Krzysztof Wolkiewicz spod linii końcowej celnie obsłużył Gracjana Goździka, który nie dał szans Damianowi Zamiarowi. W 64 minucie przewaga gości przyniosła im trzeciego gola. Tym razem po akcji prawą stroną, w zamieszaniu pod bramką Zamiara, piłkę musnął Tomasz Kaźmierczak i kiedy wydawało się, że to on będzie autorem gola, jeszcze przed linią bramkową wepchnął ją do siatki Krzysztof Wolkiewicz. Trzecie trafienie gości kompletnie podcięło skrzydła podopiecznym Jarosława Feciucha i nasza drużyna całkowicie panowała na murawie. W 69 minucie Mieszko podwyższył prowadzenie na 4:1. Tego gola przyniosła nam kolejna bardzo szybka i fajna akcja, zakończona podaniem Tomasza Bzdęgi do Damiana Pawlaka (na zdjęciu). Ten drugi strzałem niemal do pustej bramki zdobył swojego ósmego w tym sezonie gola. Potem lider tabeli nieco spuścił z tonu. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał w 84 minucie Dawid Radomski, który będąc sam na sam z Zamiarem przestrzelił obok słupka.

W ostatnich minutach żadnej z ekip nie udało się znaleźć drogi do siatki rywala i mecz zakończył się zasłużoną wygraną Mieszka 4:1. Była to piętnasta wygrana mieszkowców w piętnastym meczu tego sezonu ! Zespół trenera Bekasa dokonał czegoś co w historii piłki nożnej w naszym mieście jeszcze nigdy nie miało miejsca. Więcej ! Trudno doszukać się takiego wyczynu w annałach wielkopolskiego futbolu (oczywiście poza najniższymi klasami rozgrywkowymi), a jak to się ma w kontekście całego kraju? Trzeba byłoby bardzo mocno pogrzebać, aby znaleźć zespół, który może pochwalić się tak imponującą passą! To bez wątpienia wyczyn, który zasługuje na ogromne słowa uznania! Po długich latach posuchy Gniezno doczekało się drużyny piłkarskiej, którą należy się chwalić...

Na półmetku sezonu Mieszko lideruje w tabeli grupy północnej IV ligi z kompletem 45 punktów. Druga Unia Swarzędz, trzecia Tarnovia Tarnowo Podgórne i czwarta Warta Międzychód tracą do gnieźnian aż 14. punktów ! Toż to prawdziwa przepaść !

Teraz przed naszą drużyną jeszcze dwa mecze, które zostaną rozegrane awansem z rundy wiosennej. W najbliższą sobotę o godzinie 13.30 podejmować będziemy na stadionie przy ulicy Strumykowej Kotwicę Kórnik, a tydzień później także w Gnieźnie zagramy z Iskrą Szydłowo.

Bramki: Paweł Wicher (26) - dla Lubuszanina, Tomasz Bzdęga (36), Gracjan Goździk (56), Krzysztof Wolkiewicz (64), Damian Pawlak (69) - dla Mieszka

Sędziował: Filip Bartoszewski (Piła)

Widzów: 350

"Mieszko": Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski (85 Paweł Siwka), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Damian Pawlak, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (82 Damian Garstka), Krzysztof Wolkiewicz (84 Oskar Wegnerski), Tomasz Kaźmierczak (75 Tobiasz Garstka)

Żółte kartki: Michał Steinke, Dawid Radomski (Mieszko)
(za mieszkogniezno.eu)
Niesamowitym wyczynem popisali się piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka! Podopieczni Mariusza Bekasa wygrali w sobotnie popołudnie w Trzciance z Lubuszaninem 4:1 i tym samym przeszli na długie lata do historii piłki nożnej w Grodzie Lecha, ale nie tylko !!! Gnieźnianie zakończyli pierwszą rundę sezonu czwartoligowego z kompletem zwycięstw, a to wyczyn którego najnowsza historia nie pamięta. Na półmetku sezonu mieszkowcy mają 14. (!!!) punktów przewagi nad wiceliderem. Sobotni mecz zapowiadał się dla naszej drużyny jako bardzo trudna przeprawa. W końcu Lubuszanin to obrońca tytułu mistrzowskiego w tej grupie z ubiegłego sezonu, który na własnym boisku nie zwykł oddawać punktów. W dodatku w naszej ekipie zabrakło Marcina Trojanowskiego, który pojechał do Trzcianki lekko kontuzjowany, bardziej w roli "straszaka" i spędził cały mecz na ławce rezerwowych, a nie trzeba nikomu tłumaczyć, że brak Marcina to bardzo duże osłabienie naszej drużyny. Pierwsze minuty spotkania należały do Mieszka. Gospodarze, mimo że wybiegli na murawę bardzo zmotywowani, jakby przestraszyli się podopiecznych Mariusza Bekasa i oddali im pole. Jednak poza przewagą optyczną niewiele z gry biało-niebieskich wynikało, klarownych sytuacji podbramkowych niestety nie doczekaliśmy się. Natomiast w 28 minucie niespodziewanie to miejscowi wyszli na prowadzenie. Paweł Wicher najprzytomniej odnalazł się w polu karnym przyjezdnych i strzałem po ziemi przy słupku pokonał Wiktora Beśkę. Nie bez znaczenia przy tej sytuacji był brak na boisku Michała Steinke, który w tym momencie opatrywany był poza linią autową przez gnieźnieńskiego masażystę, po tym jak chwilę wcześniej został uderzony przez rosłego napastnika Lubuszanina łokciem w głowę. Ten gol podziałał na gnieźnian niczym płachta na byka. Mieszkowcy w swoim stylu wrzucili drugi bieg i podkręcili tempo. Na efekty czekaliśmy osiem minut. W 36 minucie po ładnej akcji i zagraniu Damiana Pawlaka sam przed Damianem Zamiarem znalazł się Tomasz Bzdęga. Jednak pozycja naszego pomocnika nie była łatwa, gdyż nie miał on zbyt wiele miejsca na oddanie strzału, a w dodatku miał duży kąt. Na szczęście doświadczenie Tomka wzięło górę i piłka zatrzepotała w siatce Lubuszanina. Mieliśmy remis 1:1 i nadal posiadaliśmy przewagę, choć miejscowi odgryzali się kontratakami i to wcale nie było tak, że Wikotr Beśka był bezrobotny. W pierwszej części więcej goli już nie obejrzeliśmy i do szatni obie jedenastki schodziły z remisem. Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego spotkania gdyby po zmianie stron, w 55 minucie Mateusz Kaczor wykorzystał znakomitą sytuację w polu karnym Mieszka. Wychowanek naszego klubu znalazł się oko w oko z Beśką i tylko sam wie jak nie trafił do bramki, gdyż piłka po jego strzale przeszła tuż obok słupka. Niespełna sześćdziesiąt sekund później trzcianeccy gracze poczuli jak niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić, gdyż z gola cieszyli się gnieźnianie. Koronkowa akcja podopiecznych Mariusza Bekasa, szybka wymiana podań i Krzysztof Wolkiewicz spod linii końcowej celnie obsłużył Gracjana Goździka, który nie dał szans Damianowi Zamiarowi. W 64 minucie przewaga gości przyniosła im trzeciego gola. Tym razem po akcji prawą stroną, w zamieszaniu pod bramką Zamiara, piłkę musnął Tomasz Kaźmierczak i kiedy wydawało się, że to on będzie autorem gola, jeszcze przed linią bramkową wepchnął ją do siatki Krzysztof Wolkiewicz. Trzecie trafienie gości kompletnie podcięło skrzydła podopiecznym Jarosława Feciucha i nasza drużyna całkowicie panowała na murawie. W 69 minucie Mieszko podwyższył prowadzenie na 4:1. Tego gola przyniosła nam kolejna bardzo szybka i fajna akcja, zakończona podaniem Tomasza Bzdęgi do Damiana Pawlaka (na zdjęciu). Ten drugi strzałem niemal do pustej bramki zdobył swojego ósmego w tym sezonie gola. Potem lider tabeli nieco spuścił z tonu. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał w 84 minucie Dawid Radomski, który będąc sam na sam z Zamiarem przestrzelił obok słupka. W ostatnich minutach żadnej z ekip nie udało się znaleźć drogi do siatki rywala i mecz zakończył się zasłużoną wygraną Mieszka 4:1. Była to piętnasta wygrana mieszkowców w piętnastym meczu tego sezonu ! Zespół trenera Bekasa dokonał czegoś co w historii piłki nożnej w naszym mieście jeszcze nigdy nie miało miejsca. Więcej ! Trudno doszukać się takiego wyczynu w annałach wielkopolskiego futbolu (oczywiście poza najniższymi klasami rozgrywkowymi), a jak to się ma w kontekście całego kraju? Trzeba byłoby bardzo mocno pogrzebać, aby znaleźć zespół, który może pochwalić się tak imponującą passą! To bez wątpienia wyczyn, który zasługuje na ogromne słowa uznania! Po długich latach posuchy Gniezno doczekało się drużyny piłkarskiej, którą należy się chwalić... Na półmetku sezonu Mieszko lideruje w tabeli grupy północnej IV ligi z kompletem 45 punktów. Druga Unia Swarzędz, trzecia Tarnovia Tarnowo Podgórne i czwarta Warta Międzychód tracą do gnieźnian aż 14. punktów ! Toż to prawdziwa przepaść ! Teraz przed naszą drużyną jeszcze dwa mecze, które zostaną rozegrane awansem z rundy wiosennej. W najbliższą sobotę o godzinie 13.30 podejmować będziemy na stadionie przy ulicy Strumykowej Kotwicę Kórnik, a tydzień później także w Gnieźnie zagramy z Iskrą Szydłowo. Bramki: Paweł Wicher (26) - dla Lubuszanina, Tomasz Bzdęga (36), Gracjan Goździk (56), Krzysztof Wolkiewicz (64), Damian Pawlak (69) - dla Mieszka Sędziował: Filip Bartoszewski (Piła) Widzów: 350 "Mieszko": Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski (85 Paweł Siwka), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Damian Pawlak, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (82 Damian Garstka), Krzysztof Wolkiewicz (84 Oskar Wegnerski), Tomasz Kaźmierczak (75 Tobiasz Garstka) Żółte kartki: Michał Steinke, Dawid Radomski (Mieszko) (za mieszkogniezno.eu) Paweł Brzeźniak
Jak w miniony weekend poradziły sobie nasze drużyny? MKS Mieszko Gniezno, MKK Gniezno, MKS PR URBIS Gniezno, Inochi Gniezno i Szczypiorniak Gniezno. Zobacz relacje po kliknięciu na zdjęcia.