Sportowy weekend w Gnieźnie: jak poradziły sobie nasze drużyny?

Paweł Brzeźniak
Udany rewanż koszykarzy z Gniezna. Koszykarze Sklep Polski MKK pokazali charakter.

Na początku sezonu koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno ponieśli porażkę w wyjazdowym meczu przeciwko SMS  PZKOSZ Władysławowo. W niedzielę 17 grudnia była dobra  okazja aby się zrewanżować.W okrojonym składzie koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno przystępowali do hitu 14 kolejki 2 Ligi Mężczyzn w niedzielę 17 grudnia. Halę, jak zawsze, wypełnili kibice gnieźnieńskiego zespołu, oczekując zwycięstwa swoich pupili. Z różnych przyczyn w meczu nie mogli zagrać Szymon Budnikowski (choroba), Daniel Kotwasiński, Dariusz Wietrzyński, Piotr Leśniczak (rozgrywany turniej strefowy juniorów starszych na Pomorzu). Początek meczu wskazywał na to, że będzie to ciężka przeprawa. Lepiej zaczęli goście z Władysławowa.

Młody, wybiegany zespół dyktował warunki na boisku w pierwszych minutach osiągając kilku punktową przewagę, która sięgnęła w 2 kwarcie 11pkt. Gnieźnianie, grając konsekwentnie, zmniejszyli tą przewagę schodząc na przerwę z deficytem 6pkt. Goście w tej części trafili 7 rzutów za 3 pkt i ten element obrony trzeba było poprawić. Najwyraźniej rozmowa w szatni przyniosła oczekiwany efekt, bo gra koszykarzy Sklepu Polskiego MKK po zmianie połów była zdecydowanie lepsza. Co prawda pierwsze punkty zdobyli gracze SMS PZKosz Władysławowo, ale od tego momentu, przewaga przyjezdnych zaczęła konsekwentnie topnieć.

Zmiana systemu obrony pomogła w ograniczeniu poczynań obwodowych, a i skuteczne akcje po drugiej stronie parkietu pozwoliły objąć 5-punktowe prowadzenie przed ostatnią odsłoną (61-56). Zgromadzeni kibice nie mogli jednak czuć się pewnie, bo do końca meczu zostało 10 minut, a wynik meczu nadal był kwestią otwartą. 4 kwarta zaczęła się od punktów naszych zawodników. Prowadzenie rosło z każdą minutą, sięgając już nawet 13pkt (79-66), gdy do końca meczu zostało 3 minuty na zegarze. Tego prowadzenia gracze Sklepu Polskiego nie mogli już zaprzepaścić. Co prawda goście w końcówce wymusili kilka strat, ale nie potrafili zamienić ich na punkty, dlatego prowadzenie gnieźnian nie było zagrożone. Mecz zakończył się wygraną 83-73 MKK, a publiczność zgotowała gospodarzom owacje na stojąco. Cieszy fakt, że pomimo osłabienia nasi koszykarze wykazali się pełną determinacją i zwyciężyli w pewnym stylu nad bardzo mocnym przeciwnikiem. Początek drugiej rundy zainaugurowany w dobrym stylu, jednak kolejne wyzwania przed naszym koszykarzami. Już w sobotę 23 grudnia, Sklep Polski MKK Gniezno rozegra spotkanie 15 kolejki w Sopocie z tamtejszym Treflem. Trzymajmy kciuki za udany mecz.

Sklep Polski MKK Gniezno – SMS Władysławowo 83-73
(za mkkgniezno.pl)
Udany rewanż koszykarzy z Gniezna. Koszykarze Sklep Polski MKK pokazali charakter. Na początku sezonu koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno ponieśli porażkę w wyjazdowym meczu przeciwko SMS PZKOSZ Władysławowo. W niedzielę 17 grudnia była dobra okazja aby się zrewanżować.W okrojonym składzie koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno przystępowali do hitu 14 kolejki 2 Ligi Mężczyzn w niedzielę 17 grudnia. Halę, jak zawsze, wypełnili kibice gnieźnieńskiego zespołu, oczekując zwycięstwa swoich pupili. Z różnych przyczyn w meczu nie mogli zagrać Szymon Budnikowski (choroba), Daniel Kotwasiński, Dariusz Wietrzyński, Piotr Leśniczak (rozgrywany turniej strefowy juniorów starszych na Pomorzu). Początek meczu wskazywał na to, że będzie to ciężka przeprawa. Lepiej zaczęli goście z Władysławowa. Młody, wybiegany zespół dyktował warunki na boisku w pierwszych minutach osiągając kilku punktową przewagę, która sięgnęła w 2 kwarcie 11pkt. Gnieźnianie, grając konsekwentnie, zmniejszyli tą przewagę schodząc na przerwę z deficytem 6pkt. Goście w tej części trafili 7 rzutów za 3 pkt i ten element obrony trzeba było poprawić. Najwyraźniej rozmowa w szatni przyniosła oczekiwany efekt, bo gra koszykarzy Sklepu Polskiego MKK po zmianie połów była zdecydowanie lepsza. Co prawda pierwsze punkty zdobyli gracze SMS PZKosz Władysławowo, ale od tego momentu, przewaga przyjezdnych zaczęła konsekwentnie topnieć. Zmiana systemu obrony pomogła w ograniczeniu poczynań obwodowych, a i skuteczne akcje po drugiej stronie parkietu pozwoliły objąć 5-punktowe prowadzenie przed ostatnią odsłoną (61-56). Zgromadzeni kibice nie mogli jednak czuć się pewnie, bo do końca meczu zostało 10 minut, a wynik meczu nadal był kwestią otwartą. 4 kwarta zaczęła się od punktów naszych zawodników. Prowadzenie rosło z każdą minutą, sięgając już nawet 13pkt (79-66), gdy do końca meczu zostało 3 minuty na zegarze. Tego prowadzenia gracze Sklepu Polskiego nie mogli już zaprzepaścić. Co prawda goście w końcówce wymusili kilka strat, ale nie potrafili zamienić ich na punkty, dlatego prowadzenie gnieźnian nie było zagrożone. Mecz zakończył się wygraną 83-73 MKK, a publiczność zgotowała gospodarzom owacje na stojąco. Cieszy fakt, że pomimo osłabienia nasi koszykarze wykazali się pełną determinacją i zwyciężyli w pewnym stylu nad bardzo mocnym przeciwnikiem. Początek drugiej rundy zainaugurowany w dobrym stylu, jednak kolejne wyzwania przed naszym koszykarzami. Już w sobotę 23 grudnia, Sklep Polski MKK Gniezno rozegra spotkanie 15 kolejki w Sopocie z tamtejszym Treflem. Trzymajmy kciuki za udany mecz. Sklep Polski MKK Gniezno – SMS Władysławowo 83-73 (za mkkgniezno.pl) Foto Intro Photography
W miniony weekend drużyny z Gniezna rozgrywały swoje mecze ligowe. Jak im poszło?