Sportowy weekend w Gnieźnie: jak poradziły sobie nasze drużyny?

Paweł Brzeźniak
Koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno wygrywają z Toruniem przed publicznością w Gnieźnie

Koszykarskie emocje rozpoczęły weekend – solidny opór gości z Torunia. Po zaciętym meczu drużyna z Gniezna ku radości miejscowej publiczności wygrywa !Kibice, którzy zjawili się w sobotnie popołudnie w hali 2 LO w Gnieźnie na pewno nie mogli powiedzieć, że byli zawiedzeni. Nasza drużyna znana jest z tego, że lubi serwować swoim sympatykom zdrowe emocje sportowe. Nie inaczej było tym razem. Mecz zaczął się od wymiany ciosów. Goście z Torunia (9 miejsce w lidze przed tym spotkaniem) byli zdeterminowani, by wyjechać z Gniezna z 2 pkt. Nasi gracze (6 miejsce) również pałali chęcią zwycięstwa, by odbić sobie przykrą porażkę z Gdyni i to było widać w pierwszej kwarcie wyraźnie. 10 punktowe prowadzenie zostało zniwelowane do 6 oczek (23-17) przed startem 2 kwarty. W niej, seniorzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno kontynuowali dobrą grę wysuwając się na 11pkt prowadzenie przed zmianą stron. 3 kwarta zaczęła się dość nerwowo, gnieźnianie przestrzeliwali z dość łatwych pozycji, z czego korzystali akademicy z Torunia dostając się na linię rzutów osobistych (38 w całym meczu). Dobry fragment ich gry i mały przestój gospodarzy spowodował, że goście zbliżyli się na 4 punkty przed ostatnią odsłoną (67-63).

Kilka słów motywacyjnych na ławce trenerskiej nie pomogło, ponieważ przeciwnicy trafiali swoje rzuty, wychodząc nawet na 1-punktowe prowadzenie. W tym momencie przebudzili się gracze Sklepu Polskiego MKK, którzy wrócili do swojej skutecznej gry. Odzyskali kilkupunktowe prowadzenie, wykorzystując błędy w obronie oraz rzuty osobiste. Końcówka meczu trwała dość długo, bo jedni i drudzy wykorzystywali wcześniej wspomniane rzuty osobiste ustalając wynik spotkania na 96-89.

Statystyki: Golasiński (19pkt, 6as, 5zb), Szydłowski (14pkt, 8zb), Dobrzycki (13pkt, 7zb, 7as), Sobkowiak (12pkt, 11zb), Rau (11pkt, 3as), Wietrzyński (8pkt, 2zb), Kotwasiński (8pkt, 2zb, 2as), Leśniczak (5pkt, 2as, 2zb), Pawełczyk (4pkt), Szkopiński (2pkt, 3stl), Nocek, Banaszak

Sklep Polski MKK Gniezno – AZS UMK PBDI Toruń 96-89

Kolejny mecz w Gnieźnie już w środę 17 stycznia. Widzimy się w najbliższą środę o godz. 20.00, przeciwnikiem gnieźnian będzie zespół Obry Kościan, który ostatnimi czasy jest w mocnym gazie.
Zapowiada się kolejne mocne starcie !! Zapraszamy!

Sklep Polski MKK Gniezno – Obra Kościan
Środa 17.01.2018 godz. 20.00
ul Łubieńskiego, Hala 2 LO w Gnieźnie

Na to spotkanie już dziś serdecznie zapraszamy.
Koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno wygrywają z Toruniem przed publicznością w Gnieźnie Koszykarskie emocje rozpoczęły weekend – solidny opór gości z Torunia. Po zaciętym meczu drużyna z Gniezna ku radości miejscowej publiczności wygrywa !Kibice, którzy zjawili się w sobotnie popołudnie w hali 2 LO w Gnieźnie na pewno nie mogli powiedzieć, że byli zawiedzeni. Nasza drużyna znana jest z tego, że lubi serwować swoim sympatykom zdrowe emocje sportowe. Nie inaczej było tym razem. Mecz zaczął się od wymiany ciosów. Goście z Torunia (9 miejsce w lidze przed tym spotkaniem) byli zdeterminowani, by wyjechać z Gniezna z 2 pkt. Nasi gracze (6 miejsce) również pałali chęcią zwycięstwa, by odbić sobie przykrą porażkę z Gdyni i to było widać w pierwszej kwarcie wyraźnie. 10 punktowe prowadzenie zostało zniwelowane do 6 oczek (23-17) przed startem 2 kwarty. W niej, seniorzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno kontynuowali dobrą grę wysuwając się na 11pkt prowadzenie przed zmianą stron. 3 kwarta zaczęła się dość nerwowo, gnieźnianie przestrzeliwali z dość łatwych pozycji, z czego korzystali akademicy z Torunia dostając się na linię rzutów osobistych (38 w całym meczu). Dobry fragment ich gry i mały przestój gospodarzy spowodował, że goście zbliżyli się na 4 punkty przed ostatnią odsłoną (67-63). Kilka słów motywacyjnych na ławce trenerskiej nie pomogło, ponieważ przeciwnicy trafiali swoje rzuty, wychodząc nawet na 1-punktowe prowadzenie. W tym momencie przebudzili się gracze Sklepu Polskiego MKK, którzy wrócili do swojej skutecznej gry. Odzyskali kilkupunktowe prowadzenie, wykorzystując błędy w obronie oraz rzuty osobiste. Końcówka meczu trwała dość długo, bo jedni i drudzy wykorzystywali wcześniej wspomniane rzuty osobiste ustalając wynik spotkania na 96-89. Statystyki: Golasiński (19pkt, 6as, 5zb), Szydłowski (14pkt, 8zb), Dobrzycki (13pkt, 7zb, 7as), Sobkowiak (12pkt, 11zb), Rau (11pkt, 3as), Wietrzyński (8pkt, 2zb), Kotwasiński (8pkt, 2zb, 2as), Leśniczak (5pkt, 2as, 2zb), Pawełczyk (4pkt), Szkopiński (2pkt, 3stl), Nocek, Banaszak Sklep Polski MKK Gniezno – AZS UMK PBDI Toruń 96-89 Kolejny mecz w Gnieźnie już w środę 17 stycznia. Widzimy się w najbliższą środę o godz. 20.00, przeciwnikiem gnieźnian będzie zespół Obry Kościan, który ostatnimi czasy jest w mocnym gazie. Zapowiada się kolejne mocne starcie !! Zapraszamy! Sklep Polski MKK Gniezno – Obra Kościan Środa 17.01.2018 godz. 20.00 ul Łubieńskiego, Hala 2 LO w Gnieźnie Na to spotkanie już dziś serdecznie zapraszamy. Foto Intro Photography
Jak poszło naszym drużynom rywalizującym w rozgrywkach ligowych?