Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Po raz drugi w tym sezonie gnieźnieńskie szczypiornistki...

Sportowy weekend w Gnieźnie: jak poradziły sobie nasze drużyny?

MKS PR URBIS Gniezno wygrywa z płocczankami

Po raz drugi w tym sezonie gnieźnieńskie szczypiornistki okazały się lepsze od czołowej drużyny I ligi. MKS PR URBIS pokonał SMS ZPRP II Płock 28:26. Dzisiejszy pojedynek był znakomitą okazją do zrehabilitowania się za ostatni nie najlepszy występ w Łodzi. Na drodze gnieźnianek stanął jednak nie byle jaki przeciwnik, bo lider I ligi. SMS ZPRP II Płock spisuje się znakomicie w tegorocznych rozgrywkach – na przestrzeni dwunastu kolejek płocczanki zaledwie dwukrotnie schodziły z parkietu jako pokonane, w tym raz w meczu przeciwko MKS PR URBIS. Tamten listopadowy sukces dawał nadzieję na powtórkę z rozrywki i ponowny triumf w rundzie rewanżowej. Wszystkie tegoroczne starcia przeciwko ekipom z Płocka, które zostały rozegrane w hali GOSiR miały niezwykle dramatyczny przebieg i nie inaczej było i tym razem. Praktycznie cała pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Przez długi czas żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi, a obie ekipy zmieniały się co chwilę prowadzeniem. Nieznacznie, bo na różnicę trzech punktów, tuż przed zejściem do szatni odskoczyły piłkarki ręczne z Grodu Lecha. W ostatniej minucie trafieniem odpowiedziały jednak płocczanki i obie drużyny kończyły pierwszą połowę przy wyniku 15:13 dla MKS. Po zmianie stron zdobywanie goli dla gnieźnianek rozpoczęła Karolina Chojnacka, lecz w dalszej części spotkania miejscowe zawodniczki nie były już tak skuteczne, co skrzętnie wykorzystał SMS. W 47 minucie meczu za sprawą trafienia Weroniki Weber drużyna gości prowadziła już różnicą dwóch trafień (21:23). Trener R. Popek poprosił wówczas o czas. Wskazówki przekazane przez szkoleniowca MKS PR URBIS przyniosły efekt, a gra gnieźnieńskich szczypiornistek uległa poprawie. W przeciągu kolejnych 11 minut to drużyna z Pierwszej Stolicy Polski miała dwie bramki przewagi (26:24). SMS robił wiele, by zniwelować straty, jednak ostatecznie, ku radości licznie zgromadzonej publiczności, to gnieźnianki zwyciężyły w tym pojedynku. Końcowy triumf przypieczętowała Karolina Chojnacka, która była najskuteczniejszą zawodniczką MKS-u – 7 trafień. Kolejna, dziewiąta już wygrana sprawia, że MKS PR URBIS pozostaje w czołówce I ligi. Przed podopiecznymi R. Popka i R. Solarka chwila oddechu. Następne wyjazdowe starcie dopiero w weekend 7-8 kwietnia. MKS PR URBIS Gniezno – SMS ZPRP II Płock 28:26 (15:13) MKS PR URBIS: L. Kobyłecka, K. Olejniczak – M. Wojtkowiak (5), N. Niedzielska (2), A. Siwka (3), J. Różańska (2), M. Giszczyńska (1), M. Dolacińska, K. Chojnacka (7), K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak, K. Nowak (3), M. Rachela, M. Bielińska (4), O. Pudelewicz, M. Walkowska (1). (za MKS PR URBIS Gniezno)