Sportowy weekend w wykonaniu naszych drużyn - jak im poszło?

Paweł Brzeźniak
W sobotę piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno zainkasowały trzecie zwycięstwo z rzędu i awansowały na fotel wicelidera I ligi kobiet gr. A! Tym razem gnieźnianki wygrały na wyjeździe z MKS Dwójką Łomża 27:18. Najwięcej bramek dla zespołu z pierwszej stolicy Polski zdobyły Ewa Nowicka (5) i Jagoda Linkowska (7).

Lepsze wejście w mecz zanotowały przyjezdne. W drugiej minucie wynik spotkania otworzyła Karolina Chojnacka, a po chwili w jej ślady poszła Jagoda Linkowska. Gnieźnianki znajdowały się na prowadzeniu do 10. minuty, kiedy to MKS Dwójka Łomża doprowadziła do wyrównania za sprawą trafienia Michaliny Gryczewskiej. Następnie MKS PR URBIS ponownie wysforował się na prowadzenie. Najpierw bramkę zdobyła Maja Bielińska, a po chwili precyzyjnym rzutem popisała się Jagoda Linkowska. W 13. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 8:6.

Łomżanki nie zamierzały tanio sprzedawać skóry. W 17. minucie raz jeszcze wyrównała M. Gryczewska. Na jej bramkę odpowiedziała Ewa Nowicka. Gospodynie wrzuciły wyższy bieg i zdołały wywalczyć dwa trafienia z rzędu, co pozwoliło im jedyny raz w tym spotkaniu uzyskać przewagę nad przyjezdnymi – 10:9. Żółto-czarne zripostowały trzema bramkami z rzędu. Najpierw bramkarkę gospodyń pokonała Nowicka, a następnie trafienia dołożyły Martyna Bigoszewska-Jackowiak i Joanna Sawicka. Przed przerwą na listę strzelczyń wpisała się jeszcze m.in. Monika Łęgowska. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 11:14.

Druga partia rozpoczęła się od wymiany ciosów. Gra miała wyrównany charakter jedynie do 37. minuty, kiedy zawodniczki szkolone przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zainicjowały fenomenalną serię. MKS PR URBIS rzucił aż osiem bramek z rzędu. W tym znalazły się po trzy trafienia Jagody Linkowskiej i Marty Giszczyńskiej, a także po jednym Ewy Nowickiej oraz Karoliny Chojnackiej. W 47. minucie drużyna z pierwszej stolicy Polski prowadziła już 23:13.

Kapitalna passa bardzo mocno przybliżyła gnieźnianki do triumfu. Trzeba było jednak mądrze zagrać w końcówce, by przypadkiem nie stracić okazałej przewagi. W ostatnich minutach sobotniego spotkania w Łomży szczypiornistki MKS-u PR nie popełniały większych błędów, które mogłyby doprowadzić do zmniejszenia strat przez gospodynie. Ostatecznie potyczka zakończyła się rezultatem 18:27.

Godnym uwagi jest fakt, że w meczu 7. kolejki I ligi kobiet gr. A w Łomży na parkiecie pojawiły się wszystkie reprezentantki obu ekip. Warto też zauważyć, że sędziowie Arkadiusz Kaniecki i Mateusz Sarnowski z Brodnicy nie zastosowali zbyt wielu kar. Naszej drużynie pokazali tylko jedną żółtą kartkę i przyznali jedno dwuminutowe wykluczenie, natomiast gospodynie obejrzały dwa „żółtka”, a na ich konto powędrowały dwie dwuminutowe kary.

Kolejne spotkanie ligowe, na które już teraz serdecznie zapraszamy, MKS PR URBIS Gniezno rozegra w przyszłą niedzielę. Tym razem ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zmierzy się w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Sportowej 3 ze Spartą Oborniki. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 17:00.

7. kolejka I ligi kobiet gr. A: MKS Dwójka Łomża – MKS PR URBIS Gniezno 18:27 (11:14).

MKS Dwójka Łomża: Nowicka, K. Gryczewska – Rutkowska, Rejka, Matysek (3), Klej (2), Kruczkow, Serownik, Pisiak (1), Konert (4), Okroy, Wołczyk (2), M. Gryczewska (6).

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak – Linkowska (7), Niedzielska (1), Siwka (2), Sawicka (3), Giszczyńska (3), Dolacińska, Chojnacka (2), Nowicka (5), Bigoszewska-Jackowiak (1), Łęgowska (1), Rachela, Bielińska (2), Walkowska.
W sobotę piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno zainkasowały trzecie zwycięstwo z rzędu i awansowały na fotel wicelidera I ligi kobiet gr. A! Tym razem gnieźnianki wygrały na wyjeździe z MKS Dwójką Łomża 27:18. Najwięcej bramek dla zespołu z pierwszej stolicy Polski zdobyły Ewa Nowicka (5) i Jagoda Linkowska (7). Lepsze wejście w mecz zanotowały przyjezdne. W drugiej minucie wynik spotkania otworzyła Karolina Chojnacka, a po chwili w jej ślady poszła Jagoda Linkowska. Gnieźnianki znajdowały się na prowadzeniu do 10. minuty, kiedy to MKS Dwójka Łomża doprowadziła do wyrównania za sprawą trafienia Michaliny Gryczewskiej. Następnie MKS PR URBIS ponownie wysforował się na prowadzenie. Najpierw bramkę zdobyła Maja Bielińska, a po chwili precyzyjnym rzutem popisała się Jagoda Linkowska. W 13. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 8:6. Łomżanki nie zamierzały tanio sprzedawać skóry. W 17. minucie raz jeszcze wyrównała M. Gryczewska. Na jej bramkę odpowiedziała Ewa Nowicka. Gospodynie wrzuciły wyższy bieg i zdołały wywalczyć dwa trafienia z rzędu, co pozwoliło im jedyny raz w tym spotkaniu uzyskać przewagę nad przyjezdnymi – 10:9. Żółto-czarne zripostowały trzema bramkami z rzędu. Najpierw bramkarkę gospodyń pokonała Nowicka, a następnie trafienia dołożyły Martyna Bigoszewska-Jackowiak i Joanna Sawicka. Przed przerwą na listę strzelczyń wpisała się jeszcze m.in. Monika Łęgowska. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 11:14. Druga partia rozpoczęła się od wymiany ciosów. Gra miała wyrównany charakter jedynie do 37. minuty, kiedy zawodniczki szkolone przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zainicjowały fenomenalną serię. MKS PR URBIS rzucił aż osiem bramek z rzędu. W tym znalazły się po trzy trafienia Jagody Linkowskiej i Marty Giszczyńskiej, a także po jednym Ewy Nowickiej oraz Karoliny Chojnackiej. W 47. minucie drużyna z pierwszej stolicy Polski prowadziła już 23:13. Kapitalna passa bardzo mocno przybliżyła gnieźnianki do triumfu. Trzeba było jednak mądrze zagrać w końcówce, by przypadkiem nie stracić okazałej przewagi. W ostatnich minutach sobotniego spotkania w Łomży szczypiornistki MKS-u PR nie popełniały większych błędów, które mogłyby doprowadzić do zmniejszenia strat przez gospodynie. Ostatecznie potyczka zakończyła się rezultatem 18:27. Godnym uwagi jest fakt, że w meczu 7. kolejki I ligi kobiet gr. A w Łomży na parkiecie pojawiły się wszystkie reprezentantki obu ekip. Warto też zauważyć, że sędziowie Arkadiusz Kaniecki i Mateusz Sarnowski z Brodnicy nie zastosowali zbyt wielu kar. Naszej drużynie pokazali tylko jedną żółtą kartkę i przyznali jedno dwuminutowe wykluczenie, natomiast gospodynie obejrzały dwa „żółtka”, a na ich konto powędrowały dwie dwuminutowe kary. Kolejne spotkanie ligowe, na które już teraz serdecznie zapraszamy, MKS PR URBIS Gniezno rozegra w przyszłą niedzielę. Tym razem ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zmierzy się w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Sportowej 3 ze Spartą Oborniki. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 17:00. 7. kolejka I ligi kobiet gr. A: MKS Dwójka Łomża – MKS PR URBIS Gniezno 18:27 (11:14). MKS Dwójka Łomża: Nowicka, K. Gryczewska – Rutkowska, Rejka, Matysek (3), Klej (2), Kruczkow, Serownik, Pisiak (1), Konert (4), Okroy, Wołczyk (2), M. Gryczewska (6). MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak – Linkowska (7), Niedzielska (1), Siwka (2), Sawicka (3), Giszczyńska (3), Dolacińska, Chojnacka (2), Nowicka (5), Bigoszewska-Jackowiak (1), Łęgowska (1), Rachela, Bielińska (2), Walkowska. MKS PR URBIS Gniezno
To był fantastyczny weekend w wykonaniu gnieźnieńskich drużyn. Zobaczcie, jak im poszło!