Stella Niechan Gniezno wygrała z Lidzbarkiem Warmińskim

Paweł Brzeźniak opr.Zaktualizowano
Nasze tenisistki odniosły pierwsze zwycięstwo ligowe w tym sezonie. Stella Niechan Gniezno podniosła się po ostatnich porażkach! archiwum
Stella Niechan Gniezno odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Nasze tenisistki wygrały u siebie z drużyną Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński.

Stella Niechan Gniezno - w końcu zwycięstwo!
Dramatyczny mecz stoczyły zawodniczki Stelli Niechan Gniezno w sobotę przeciwko drużynie Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński. Od początku było wiadomo, że będzie to trudny, wyrównany mecz. Pierwszy pojedynek Paulina Nowacka szybko rozstrzygnęła na swoja korzyść wygrywając 3:0 z Mają Mankiewicz. Równolegle, na drugim stole, Karolina Jeleniewska grała bardzo długi pojedynek z defensywną zawodniczka, Adą Gąrską. Wszystkie sety rozstrzygały się po tzw. przewagach.

Szkoda pechowej porażki 1:3, Karolinie Jeleniewskiej zabrakło najprawdopodobniej zdecydowania w ataku. W kolejnym meczu Monika Jacek wygrała pewnie z Julią Bibik 3:0, a Magdalena Wysocka zagrała naprawdę dobre spotkanie z Alicją Stramowską, ulegając 1:3. W deblach sprawiedliwy podział punktów. Para Jeleniewska-Nowacka pokonały pewnie Stramowską –Bibik 3:0, a Wysocka-Urbaniak uległy 1:3 Górskiej-Mankiewicz.

Wynik 3:3. Paulina Nowacka, liderka gnieźnianek, pokonała Stramowską 3:1, a Karolina Jeleniewska zwyciężyła Bibik 3:0. Wówczas, rozpoczął się dramatyczny mecz. Monika Jacek grając odważnie prowadzi z Górską 2:0 w setach i wydaje się, że ten pojedynek już wygra. Na sąsiednim stole Magda Wysocka rozgrywa swój kolejny rewelacyjny mecz. Kiedy w setach jest 1:1 i przeciwniczka prowadzi 10:7, Magda Wysocka doprowadza do wyrównania i po wspaniałych ofensywnych akcjach wygrywa 12:10. W czwartym secie idąc już za ciosem, nasza zawodniczka kontynuuje świetne zagrania i wygrywa 11:5. Już jest zapewnione zwycięstwo. W międzyczasie, Monika Jacek gra piątego decydującego seta. Przewaga zmieniała się co chwila. Monika Jacek miała nawet dwie piłki meczowe. Jednak na końcu szczęście uśmiechnęło się do przeciwniczki.

Końcowy wynik 6:4 dla Stelli Niechan jest sprawiedliwym wynikiem i bardzo zadowalającym dla gospodarzy. To wartościowe zwycięstwo otwiera cel na ten sezon, jakim jest utrzymanie się w gronie pierwszoligowców. Kolejny mecz stellistki rozegrają 30 października z liderem I ligi, Galaxy Białystok.

Naszym zawodniczkom gratulujemy i życzymy podobnych występów w przyszłości!

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans