Studiowanie w PWSZ w Gnieźnie się opłaca

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Gniezno: Studiowanie w PWSZ w Gnieźnie się opłaca
Studenci kierunków inżynierskich w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. H. Cegielskiego w Gnieźnie będą otrzymywali wynagrodzenie za praktyki w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Od końca 2016 r. w PWSZ w Gnieźnie jest realizowany projekt pozakonkursowy o charakterze koncepcyjnym „Program Praktyk Zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach projektu 35 studentów kierunków inżynierskich do czerwca 2018 r. weźmie udział w płatnych 5- miesięcznych praktykach zawodowych. Wynagrodzenie dla studenta za pilotażowe praktyki zawodowe wynosi 2300 zł/miesięcznie. Przyjęcie praktykantów zadeklarowały już firmy: NB Polska (Velux) w Gnieźnie, CEMBRIT w Trzemesznie, KIRCHOFF Automotive, URBIS (ZZO LULKOWO), MPK w Gnieźnie, Sitech k/Wrześni, PWiK w Gnieźnie, Jenox Akumulatory w Chodzieży.
Absolwenci PWSZ w Gnieźnie odnoszą sukcesy i są poszukiwani przez pracodawców. Wśród absolwentów studiów inżynierskich jest wielu technologów w zakładach produkcyjnych oraz dwóch doktorów nauk chemicznych i kilkoro doktorantów inżynierii zarządzania.

Studenci PWSZ w Gnieźnie zdobywają nagrody: inż. Mateusz Trzaskawka (informatyka) – I nagroda w ogólnopolskim konkursie na wyróżniającą się pracę dyplomową studentów polskich uczelni wyższych o profilu technicznym w dziedzinie elektrotechniki, informatyki i automatyki w 2015 r. Inż. Patryk Cegielski oraz inż. Daria Paterek zdobyli wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę dyplomową poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcji.

Studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie pozwoliły mi rozwinąć moje zainteresowania związane z chemicznymi aspektami ochrony środowiska.
Studia w PWSZ w Gnieźnie dały solidne podstawy, które później można było rozwinąć na studiach II stopnia. Dużym udogodnieniem studiów w PWSZ jest możliwość kontynuowania nauki na II stopniu bez większych przeszkód na Politechnice Poznańskiej.

dr inż. IRENA BUDNIK
Podczas studiów w PWSZ w Gnieźnie wyjechałem na praktykę do Archipelagos w Grecji gdzie prowadziliśmy dwa projekty: główny to poszukiwanie mikroplastików w wnętrznościach ryb i ogórków morskich a kolejny to badanie degradacji różnych rodzajów toreb plastikowych w odmiennych warunkach.

mgr inż. IGOR SIWKA
Młodszy technolog w IZOPANEL sp. z o.o. Gdańsk, absolwent studiów magisterskich w Politechnice Gdańskiej, student ochrony środowiska w PWSZ w Gnieźnie w latach 2010-2014, stypendysta programu Erasmus w 2012 r.

PWSZ w Gnieźnie współpracuje z niemiecką uczelnią w Wolfenbüttel, która kształci specjalistów dla Volkswagena oraz z producentem akumulatorów JENOX Akumulatory w Chodzieży. Instytut Informatyki współpracuje ze specjalistami z LCN Wielkopolska.

Atuty uczelni

- Nie musisz płacić za naukę na studiach stacjonarnych (PWSZ w Gnieźnie to Uczelnia publiczna), możesz się ubiegać o pomoc materialną w formie stypendiów.
- Masz zagwarantowany urozmaicony i ciekawy program studiów, który sprawi, że staniesz się specjalistą w danej dziedzinie kształcenia, jak również będziesz przygotowany do podjęcia studiów magisterskich w innych uczelniach akademickich; m.in. w Politechnice Poznańskiej (kierunki inżynierskie).

Kierunki studiów:
inżynierskie:
- elektronika i telekomunikacja
- informatyka
- inżynieria środowiska
- ochrona środowiska
- technologia chemiczna –NOWOŚĆ – program studiów opracowany wspólnie z pracodawcami
- transport
- zarządzanie i inżynieria produkcji

licencjackie:
- pielęgniarstwo (stacjonarne)
- fizjoterapia

- Będziesz miał okazję uczyć się od profesorów z bogatym dorobkiem naukowym oraz młodych pracowników nauki, którzy realizują badania m.in. w poznańskich ośrodkach akademickich: UAM, PP oraz Uniwersytet Medyczny
- Komfortowe warunki studiowania z wykorzystaniem nowoczesnej bazy laboratoryjnej w Kampusie przy ul. Wrzesińskiej.
- Podczas studiów w PWSZ w Gnieźnie możesz wyjechać na semestr do uczelni partnerskiej lub na praktykę w ramach programu Erasmus+ do Grecji, Portugalii, Holandii, Niemiec, na Maltę.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
tel.: (61) 424 29 42
faks: (61) 424 29 42
sekretariat@pwsz-gniezno.edu.pl

www.pwsz-gniezno.edu.pl

Wideo

Dodaj ogłoszenie