Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studniówka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium. WIDEO

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Wideo
od 12 lat
Studniówka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium odbyła się w piątkowy wieczór, 1 marca w restauracji "W Starej Kamienicy" w Gnieźnie. Tegoroczni maturzyści fantastycznie bawili się na dwa miesiące przed jednym z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Uczniowie co prawda nie zatańczyli tradycyjnego Poloneza, obejrzeli za to zdjęcia i nagrania, będące zapisem wspomnień ostatnich czterech lat.

Studniówka to dla młodych uczniów bardzo ważny moment. Radosna impreza przypomina jednak, że czas majowych egzaminów maturalnych zbliża się nieubłaganie. Zgromadzonych uczniów i nauczycieli przywitała dyrektor dr Iwona Gawrecka. Tegorocznym maturzystom życzyła powodzenia na maturze i pomyślnych wyborów życiowych, a na piątkowy wieczór udanej zabawy w doborowym towarzystwie koleżanek i kolegów.

- Kiedy przyszliście do nas cztery lata temu, byliście mniej więcej w połowie okresu dorastania. Teraz też jesteście jeszcze młodymi ludźmi, ale takimi, którzy spokojnie mogą wejść w dorosłe życie pełne odpowiedzialnych decyzji i zachowań - jesteście gotowi na to. Za chwilę będziemy się bawić, przed tym jednak pomyślmy o maturze, która czeka nas za przysłowiowe "sto dni". Ile dni rzeczywiście zostało? 65 dni. Chciałabym, żebyście przez te 65 dni zachowali spokój; żebyście mieli wewnętrzne przekonanie, że naprawdę jesteście dobrze przygotowani do egzaminów maturalnych. Z testów wiemy, że jesteście dobrze przygotowani. Żeby być lepiej przygotowanym, należy korzystać z pomocy waszych wychowawców, nauczycieli, którzy wytyczają wam kierunku działania. Jeśli będziecie się stosować do wytycznych, będzie jeszcze lepiej niż jest. Życzę wam przede wszystkim spokoju i pogody ducha na te 65 dni. Będzie dobrze, jestem o tym przekonana! Natomiast dziś studniówka - życzę wam, żebyście się dobrze bawili, żebyście wynieśli tylko miłe wspomnienia, do których będziecie mogli wracać przez długie, długie lata. Wszystkiego dobrego!

- powiedziała dr Iwona Gawrecka, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium.

Studniówka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium. WIDEO

Liceum Milenium to placówka niepubliczna działająca na prawach szkoły publicznej. Jest kameralnym liceum kształcącym licealistów od 2016 roku. Liceum kontynuuje tradycje kształcenia młodzieży po Akademickim Gimnazjum Milenium, które rozpoczęło swoją działalność w 2010 roku. Gimnazjum, tak jak teraz Liceum, uchodzi za jedną z najlepszych szkół ponadpodstawowych w Gnieźnie i powiecie. W prestiżowym konkursie "Perspektywy" Akademickie Liceum w 2023 roku zajęło wysokie 7 miejsce w Wielkopolsce, a 125 w Polsce. Zdobyło też pierwszy raz w historii gnieźnieńskich szkół średnich miano Złotej Szkoły.

Profile w Liceum:

  • profil humanistyczny
  • profil lingwistyczny
  • profil lingwistyczno-przyrodniczy
  • profil biologiczno-chemiczny
  • profil matematyczno-fizyczny
  • profil matematyczno-chemiczny

Matury 2024 w terminie głównym zostaną przeprowadzone zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej od 7 do 24 maja. Matury ustne odbędą się od 11 do 25 maja (za wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja. Wyniki matur ogłoszone zostaną online 9 lipca, a dla osób poprawiających maturę w sierpniu - 10 września.

Natomiast egzaminy w terminie dodatkowym odbędą się od 3 do 17 czerwca, a egzamin w terminie poprawkowym od 20 do 21 sierpnia.

Studniówka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto