Sukcesy traithlonistów GTT Diament-GOSiR Gniezno

Małgorzata Krauze
W Kryspinowie pod Krakowem, odbyła się jedna z najważniejszych imprez triathlonowych w Polsce - finał XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych).

Na Olimpiadzie tej startowało 7 gnieźnieńskich triathlonistów, zawodników klubu GTT Diament–GOSiR. W sobotę, dyscyplina ta została rozegrana indywidualnie, a do finał zakwalifikowało się 60 triathlonistów z całej Polski, drogą wielu eliminacji. Fantastycznie spisał się nasz triathlonista – Patryk Scheppler, który walczył do ostatniego metra i w rezultacie zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. Pozostałe miejsca gnieźnieńskich triathlonistów: Paulina Andrzejewska – 5, Justyna Adamczyk – 7, Dorota Lewandowska – 8, Karol Mikołajczak – 13, Łukasz Kobyłecki – 15, Michał Czech – 22.

W niedzielne przedpołudnie do rywalizacji stanęły sztafety wojewódzkie i Wielkopolska miała możliwość wystawienia trzech sztafet, w których znaleźli się również zawodnicy gnieźnieńskiego Diamentu. W I reprezentacji startował Patryk Scheppler, który wspólnie z zawodnikami: P. Wargacka (MLUKS Koło), Justyna Krawczyk i Konrad Zdun (oboje UKS 9 Kalisz) zdobyli tytuł Mistrzów Polski.

Również w ten weekend, w Radkowie, został rozegrany Puchar Polski na „dystansie olimpijskim” (1500 m - pływanie, 40 km - rower, 10 km - bieg), w którym po raz pierwsz w swojej karierze, wystartował zawodnik Diamentu - Mateusz Ratajczak. Jest to ciężki dystans dla tak młodego zawodnika, lecz Mateusz zajął w klasyfikacji generalnej bardzo wysokie 4 miejsce, natomiast w swojej kategorii wiekowej – Juniora, zajął 2 miejsce. Tydzień wcześniej Mateusz startował na Mistrzostwach Polski Juniorów w Konopiskach/k. Częstochowy i zajął w debiucie wysokie 6 miejsce.

W chwili obecnej gnieźnieńscy triathloniści przygotowują się do wyjazdu na obóz sportowy, gdzie będą przygotowywać się do startu w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie, które odbędą się 12 sierpnia w Gdyni, natomiast dwoje zawodników: Mateusz Ratajczak i Dawid Adamczyk przygotowują się do startu na „połówce” IRON MAM (1,9 km - pływanie, 90 km - rower, 21 km - bieg).