Szachiści z Gniezna: wrzesień był dla nich miesiącem sukcesów!

opr. HK
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie prowadzi sekcję szachistów. Jak się okazuje, sekcja ta ma za sobą duże sukcesy.

Zawodnicy Chrobrego Gniezno MOK odnieśli we wrześniu znaczące sukcesy, spośród których wyróżnić należy dwa. W rywalizacji w ogólnopolskich rozgrywkach II ligi seniorów w Poroninie drużyna Chrobrego uplasowała się w stawce 41 zespołów na miejscu 16 i uzyskała awans do przyszłorocznych, zreorganizowanych rozgrywek I ligi seniorów! W 9-rundowych zawodach punkty dla Chrobrego zdobyli: Krzysztof Chojnacki – 5,5, Krzysztof Raczyński – 3,5, Łukasz Bardeli – 5, Kamil Żurawski – 4,5, Jan Wojdak – 5,5, Zuzanna Szeląg – 4,5.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się ostatnio również juniorzy Chrobrego, którzy jednocześnie są uczestnikami zajęć Szkółki Szachowej MOK. Przez ostatnie 10 dni rywalizowali oni w Sypniewie w dwóch bardzo ważnych mistrzostwach. W pierwszych z nich – Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (dzieci do lat 10) Michał Górecki uplasował się na miejscu 3, zdobywając brązowy medal.

Jeszcze lepiej młodzi gnieźnianie zaprezentowali się w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików, które stanowiły jednocześnie Eliminacje Strefowe (województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie) do przyszłorocznych Finałów Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. Po dwa złote medale (w obu klasyfikacjach) zdobyli: Anna Oszutowska w grupie dziewcząt do lat 11, Michał Górecki w grupie chłopców do lat 9 oraz Karol Stanisławski w grupie do lat 13. Wszyscy oni wypełnili jednocześnie normy na wyższe kategorie szachowe.