Turniej finałowy Mistrzostw Polski Rugby 7 w Gnieźnie

Magdalena Smolarek
W niedzielę na stadionie przy ulicy Strumykowej odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Rugby 7 w Gnieźnie. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Lechii Gdańsk, drugie Orkan Sochaczew, a trzecie Posnania Poznań

Na stadionie przy ul. Strumykowej w niedzielę odbył się I Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Rugby 7 w Gnieźnie. W turnieju brało udział dziesięć najlepszych drużyn z całej Polski, które były podzielone na dwie grupy.
W grupie A zagrały zespoły: Lechia Gdańsk, Tytan Gniezno, Posnania Poznań, Rugby Klub Białystok, Obeliks Bełchatów. W grupie B zmierzyły się ze sobą drużyny: Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew, Budowlani Łódź SA, Rugby Club Częstochowa, Szarża Grudziądz.

Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Rugby 7 zajęła drużyna Lechii Gdańsk, drugie Orkan Sochaczew, a trzecie Posnania Poznań.

Mimo braku wygranej w turnieju naszej gnieźnieńskiej drużyny to jednak warto pogratulować Tytanowi Gniezno wejścia do finału i możliwości zdobywania kolejnych punktów do klasyfikacji łącznej. Tytan Gniezno rozegrało 4 mecze, w tym dwa wygrane z RK Białystok (47:5) i z Obeliksem Bełchatów (43:0).

Podczas dzisiejszego spotkania rozdane zostały także medale Pucharu Polski. Nasz gnieźnieński Tytan zajął tam zaszczytne pierwsze miejsce. Gratulujemy!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani