Tytani Wejherowo wygrali z Latochą Gniew i umocnili się na pozycji wicelidera

ab
W meczu 22 kolejki II ligi wejherowscy “gladiatorzy” wygrali na wyjeździe z Latochą Agropom Gniew 35:33. Było to już trzecie ligowe zwycięstwo żółto-czerwonych .

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia byli piłkarze ręczni z Wejherowa, którzy zajmowali w tabeli drugie miejsce. Przeciwnicy, czyli zawodnicy zespołu Latocha Gniew plasowali się co prawda na dziesiątym miejscu, ale w obecnym sezonie potrafili już nieraz sprawić niespodziankę wygrywając z takimi zespołami, jak KPR Gryfino, czy Szczypiorniak Gniezno.

Pierwsze minuty spotkania zgodnie z przewidywaniami należały do Tytanów. “Gladiatorzy” w miarę szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy, schodząc do szatni z sześciobramkową zaliczką.

W drugiej połowie goście nieco spuścili z tonu, a gospodarze zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie Tytanom udało się jednak utrzymać prowadzenie i cały mecz wygrali z przewagą dwóch bramek.

W tabeli Tytani z 57 punktami umocnili się na drugim miejscu. Pozycję lidera z kompletem zwycięstw zajmuje USAR Kwidzyn, z którym piłkarze ręczni z Wejherowa zmierzą się już w następnej kolejce.

Latocha Gniew - Tytani 33-35 (13:19)
TYTANI: Jurkiewicz (7), Koss (7), Warmbier (6), Przymanowski (5), Papke (5), Grabowski (3), Pitucha (1), Wejher (1), Nowosad, Wicki, Kudełka, Sałata, Sikora, Cholcha

Wyniki pozostałych meczów 22 kolejki:
MKS Brodnica - Usar Kwidzyn 28:35, Szczypiorniak Olsztyn - MLKS Borowiak Czersk 32:28, MKS Grudziądz - ITS Jeziorak Iława 45:30, KPR Gryfino - KU AZS UKW Bydgoszcz 30:25, SMS ZPRP Gdańsk II - KS Szczypiorniak Gniezno 30:25, AZS UMK Toruń - MKS MOSIR Kętrzyn 39:32.

Trener Łotyszy po przegranej z Polską: Gdy nie wykorzystujesz swoich szans w meczu z rywalem, który ma tak dużo jakości jak Polska, to zostajesz ukarany