18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

Paweł Brzeźniak
„W zdrowym ciele zdrowy duch”
„W zdrowym ciele zdrowy duch” mat. nadesłany
W Przedszkolu nr 5 przy ul. Rybnej 11 czerwca odbył się przedszkolny konkurs „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Był on podsumowaniem całorocznej pracy wokół Projektu Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej „Bądźmy zdrowi, wiemy – więc działamy”, który ma na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i zachęcanie do zdrowego stylu życia oraz przekonanie o słuszności podejmowanych działań zarówno w domu , jak i w środowisku przedszkolnym. Projekt dofinansowany  jest ze środków finansowych Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię.

Dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli rywalizowały ze sobą w wykazaniu się wiedzą o zdrowym odżywianiu, higienie , pokonywały zadania sprawnościowe i zjadały zdrowe przekąski w postaci warzyw i owoców. W rywalizacji wspierał je ognik z PEC-u, kibicowali rodzice, wychowawczynie i koledzy. Po zakończonej rywalizacji wszystkie dzieci za swoją bogatą wiedzę zostały nagrodzone. Upominki dla dzieci zostały ufundowane dzięki Prezydentowi Miasta Gniezna Jackowi Kowalskiemu, prezesowi PWiK Janowi Lewandowskiemu oraz dyrektor PSSE Danucie Winiarskiej.

Celem ogólnym Projektu jest poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce, a celem bezpośrednim zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży zagrożonych otyłością, nadwagą i chorobami dietozależnymi na terenie województwa wielkopolskiego poprzez zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie oraz kształtowanie właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych.
Adresatami Projektu są dzieci  sześcioletnie z oddziałów przedszkolnych w przedszkolach i szkołach oraz uczniowie gimnazjum.

 Projekt realizowany jest od kwietnia 2011 roku oraz kontynuowany przez 5 kolejnych lat, czyli do 2016. W ramach projektu prowadzone są badania ankietowe, oceniające poziom wiedzy uczestników i efekty prowadzonych prac.
 Materiały edukacyjne do Projektu zostały opracowane przez pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

W Przedszkolu nr 5 w ciągu całego roku szkolnego nauczyciele podejmują wiele różnorodnych działań, które pobudzają zachowania sprzyjające zdrowiu. Dzieci tworzą piramidy żywienia – poznając sposób i możliwości komponowania posiłków. Uczestniczą w tworzeniu przedszkolnego jadłospisu . Przynoszą przepisy na ulubione dania i korzystają z przepisów pani kucharki w tworzeniu posiłków w domu. Wiedzą, co jest najzdrowsze dla naszego organizmu, a czego należy unikać .Wraz z nauczycielkami przygotowują różne proste posiłki – sałatki , kanapki, wypieki, koktajle. Znają podstawowe zasady higieny i stosują je w codziennym życiu .

Każdego dnia aktywność ruchowa w przedszkolu jest na pierwszym planie .Dzieci codziennie wychodzą na plac zabaw, spacery, wycieczki, korzystają z zajęć na sali gimnastycznej. Nauczyciele z "Piątki" pragną wytworzyć w dzieciach nawyki, które będą przynosiły korzyści przez całe ich życie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto