Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieczorne zwiedzanie teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie [FOTO, VIDEO]

Magdalena Smolarek
Na niezwykłe wydarzenie zaprosił mieszkańców Gniezna Teatr im. Aleksandra Fredry. Wszyscy, którzy w sobotni wieczór pojawili się w teatrze mogli m.in. zobaczyć jak wygląda garderoba, co dzieje się za sceną, jak prezentują się rekwizyty. Zapraszamy do galerii zdjęć, w jakiej można obejrzeć sporo z tego, czego nie widać na co dzień, gdy jest się w teatrze jako widz

Wieczorne zwiedzanie teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie

Mimo że sporo mieszkańców Gniezna i okolic chodzi na spektakle gnieźneńskiego teatru to jednak nie każdy widz (w różnym wieku) wie jak to wygląda od "kuchni", od drugiej strony. Dzisiejszy wieczór w Teatrze im. Aleksandra Fredry był świetną okazją, by przybliżyć wszystkim zwiedzającym zarówno sam budynek teatru, jak i elementy bez jakich nie działałby on wystarczająco dobrze.

- Podczas takiego wieczornego zwiedzania chcemy pokazać te wszystkie miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla widza. Organizujemy taki spacer po teatrze już kolejny raz, więc oprócz nowych osób mamy też wiernych fanów, którzy przychodzą do nas co roku. Mimo że takie właśnie osoby są obeznane w naszym teatrze na tyle, że mogłyby same służyć za przewodników to jednak przychodzą i chcą słuchać co się u nas zmieniło. W tym roku mamy rekordową liczbę chętnych, bo aż 150 osób się zapisało, czyli z każdym rokiem tych chętnych przybywa, a wycieczki są coraz dłuższe i coraz ciekawsze. Wśród tych osób są zarówno młodzi widzowie, sympatycy teatru, jak i osoby starsze, więc sądzę, że będzie można im sporo opowiedzieć i każdy znajdzie w tych historiach coś dla siebie - podkreślała Joanna Nowak, dyrektor teatru.

Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 5 grup, które wraz ze swoimi przewodnikami chodziły oddzielnie po teatrze. Wśród miejsc, jakie można było zobaczyć była m.in. scena, kulisy, miejsce pracy oświetleniowca, inspicjenta, ale również garderoba, charakteryzatornia czy gabinety dyrektora teatru, pedagoga teatralnego czy dział marketingu.

Oprócz, a może i przede wszystkim, wspomnianych miejsc można było bliżej przyjrzeć się pracy osób zarządzających daną komórką w teatrze. To dało świetny obraz tego, jak złożoną instytucją kulturalną jest teatr i jak wielu ludzi potrzeba, by działał w sposób jak najbardziej przyjazny dla pracowników, ale przede wszystkim dla widzów, dla publiczności.

CZYTAJ TEŻ: Jak to było na teatralnej wyprzedaży?

Jolanta Skawina, inspicjentka, oprowadzała jedną z grup i zwracała uwagę na ważność współgrania świateł ze sobą w teatrze:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto