Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Więzienie w Gębarzewie. Funkcjonariusze zostali przeszkoleni przez karateków

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
mjr Krystian Rynarzewski
Więzienie w Gębarzewie. W dniach 7-9 marca funkcjonariusze gębarzewskiego więzienia doskonalili swoje umiejętności w zakresie technik samoobrony. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Lubuskie Centrum Oyama Karate i zostało sfinansowane z funduszu prewencyjnego PZU.

Więzienie w Gębarzewie. Funkcjonariusze zostali przeszkoleni przez karateków

- Na co dzień pracujemy w bezpośrednim kontakcie z przestępcami, którzy przed trafieniem do więzienia naruszali porządek prawny. To osoby wysoce zdemoralizowane, wobec których należy postępować zdecydowanie i stanowczo. Jesteśmy przygotowani na różne sytuacje, które mogą zdarzyć się za więziennym murem. Nasz profesjonalizm polega na nieustannym podnoszeniu swoich umiejętności, a wszystko po to, by skutecznie chronić społeczeństwo przed przestępcami

- przyznaje mjr Krystian Rynarzewski z Zakładu Karnego w Gębarzewie.

Więzienie Gębarzewo: funkcjonowanie w czasie epidemii

Więzienie w Gębarzewie. Zakład Karny od środka - jak wygląda?

W gębarzewskim zakładzie karnym funkcjonuje oddział terapeutyczny, w którym odbywający karę przestępcy próbują wyjść z nałogu uzależnienia od alkoholu.

Start w zdrową przyszłość

Oddział przeznaczony jest dla 22 więźniów. Obowiązkiem każdego skazanego, który rozpoczął proces trzeźwienia jest sumienna praca nad problemem, który niejednokrotnie był czynnikiem determinującym do popełnienia przestępstwa. Celem oddziaływań terapeutycznych jest zmiana nawyku szkodliwego spożywania alkoholu i uświadomienie skazanemu, że po wyjściu na wolność ponowne sięgnięcie po używkę przyczyni się do jego powrotu do więzienia.

Kolejni skazani opuścili oddział

Gębarzewski oddział dla uzależnionych od alkoholu funkcjonuje od grudnia 2014 roku. W dniu 9 marca br. rozpoczęła się 34. tura oddziaływań terapeutycznych. Do tej pory ponad 700 osób odbywających karę ukończyło pełen cykl zajęć prowadzących ich do życia w trzeźwości. Terapię w Zakładzie Karnym w Gębarzewie prowadzi zespół terapeutyczny, który realizuje program trzeźwienia w formie zajęć indywidualnych i grupowych. Wdrażane oddziaływania wpływają na kształtowanie zmiany u osadzonego co przyniesie zamierzony efekt po opuszczeniu więzienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto