Września: Mieszkaniec powiatu wrzesińskiego i 20 kotów wyrzuconych na drogę w Imielnie - okoliczności zdarzenia wciąż bada policja

Adrianna Jackowiak
O wieczornym incydencie pisaliśmy w nocy z 12 na 13 stycznia. Przypominamy zdarzenie: Mieszkaniec Myszakówka na swoim profilu społecznościowym opublikował wstrząsającą informację dotyczącą wyrzucenia z auta na ulicę około 20 kotów. Post w zaskakującym tempie zyskał na rozgłosie - jego autor udostępnił numer rejestracyjny samochodu, który widziany był na miejscu. Auto pochodzi z powiatu wrzesińskiego, jednak to jeszcze na nic nie wskazuje. Do zdarzenia doszło w Imielnie (gm. Zagórów). Cztery godziny temu Patryk Baranowski, mieszkaniec Myszakówka, wrzucił na Facebooka numery rejestracyjne wozu z informacją, że ktoś wyrzucił z busa 20 lub więcej kotów. Dołączył też zdjęcia spanikowanych zwierząt.

Fakty dotyczące zdarzenia przedstawia nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, asp. sztab. Marlena Kukawka:

- 12 stycznia, około godziny 20.30, otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z dróg w miejscowości gminy Zagórów, dokładnie w Imielnie, nieznana osoba mogła wyrzucić na drogę kilkanaście dorosłych kotów. Na miejscu znajdywały się osoby, które tę sytuację zauważyły i powiadomiły służby.

W przeprowadzeniu akcji, koordynowanej przez Esterę Antczak z Fundacji ALS, pomagali strażacy z OSP I PSP oraz osoby chętne.

- W tym momencie wiadomo na pewno, że osiem kotów siedzi na drzewach i jest zbyt wystraszonych, by zejść - informowała w godzinach wieczornych jedna z osób zaangażowanych w akcję.

Z informacji nam przekazanych (8.45/13.01.2020) wiadomo, iż 5 kotów zostało złapanych, 3 rozjechane, a 3 uciekły w bardzo złym stanie.

Jak wynika z zeznań świadków na miejscu zdarzenia znajdował się samochód z wrzesińskimi tablicami rejestracyjnymi: - Nie przyznaje się do winy, a widziałem, że był z tyłu samochodu i gromada kotów koło niego - podsumowuje na swoim profilu Patryk Baranowski, który zmuszony był usunąć post o całym incydencie: - Czy warto pomagać? Nie? Właściciel pojazdu ma problem. Niestety usuwam post, mam większe problemy niż ten człowiek, co za Kraj... drugi raz bym Tak samo zareagował!!! - tłumaczy swoje działania internauta.

Rzeczniczka słupeckiej policji prosi o powstrzymanie się od wydawania wyroku: - Dotychczas nie zostało nic udowodnione zatem nie można postawić zarzutów. Musimy dokładnie wyjaśnić, w jakich okolicznościach koty znalazły się na drodze, kto mógł je tam przywieźć i porzucić. Ważne będą zeznania wszystkich przesłuchiwanych osób, które były na miejscu. Po przeanalizowaniu materiału będziemy mogli potwierdzić, czy faktycznie doszło do przestępstwa. Jeżeli zebrany materiał uprawdopodobni przedstawioną sytuację, będziemy mogli przedstawić zarzuty. Jeżeli tak się nie stanie, będziemy zastanawiali się, jak postąpić.** - tłumaczy asp. sztab. Marlena Kukawka.

- Policjanci w swych działaniach skupili się na ustaleniu okoliczności tego zdarzenia i wyjaśnieniach. Zawiadamiający o sprawie podawali, że na miejscu zdarzenia znajdował się samochód, którego numer rejestracyjny został udostępniony w mediach - potwierdza Kukawka.

Obecnie trwa postępowanie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez (póki co) nieznaną osobę, z artykułu z ustawy o ochronie zwierząt. Do tej pory nie zostało nikomu nic udowodnione zatem policja nie może postawić zarzutów: - Musimy dokładnie wyjaśnić, w jakich okolicznościach koty znalazły się na drodze, kto mógł je tam przywieźć i porzucić. Wówczas okaże się czy faktycznie doszło do przestępstwa**. - podkreśla kolejny raz policjantka.

Policja potwierdza, iż kierowcą wskazanego samochodu jest mieszkaniec powiatu wrzesińskiego: - Kierowca sam zgłosił się do nas, przedstawił swoją wersję wydarzeń i potwierdzamy teraz, czy faktycznie było tak, jak mówi kierowca czy tak, jak osoby zgłaszały - informuje pracowniczka słupeckiej policji.

Osobie, której zostaną postawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami grozi kara pozbawiania wolności do lat 3.
- By postawić zarzuty, musimy udowodnić, że został popełniony czyn. Wersja zeznań przedstawiona przez kierowcę auta odbiega od tej, przedstawionej przez świadków __ - podsumowuje Kukawka.

FLESZ: Klimat nie zwariował, eksperci uspokajają

Wideo

Materiał oryginalny: Września: Mieszkaniec powiatu wrzesińskiego i 20 kotów wyrzuconych na drogę w Imielnie - okoliczności zdarzenia wciąż bada policja - Września Nasze Miasto

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
14 stycznia, 19:34, Gość:

Nie cisnijcie mu, gość pewnie chciał dobrze i doskonale sobie zdaje z tego ze sytuacja go przerosła 90% organizacji podobnie by spierniczylo temat dzialajac w emocjach. Romek Bielawski pokazal by mu jak sie fachowo robi akcje od A do Z

Oj Tak Romek i długo dlugo nic w sprawach zwierzat!

G
Gość

Nie cisnijcie mu, gość pewnie chciał dobrze i doskonale sobie zdaje z tego ze sytuacja go przerosła 90% organizacji podobnie by spierniczylo temat dzialajac w emocjach. Romek Bielawski pokazal by mu jak sie fachowo robi akcje od A do Z

🤦‍♀️
13 stycznia, 20:44, Gość:

Zeby wszystkie plagi egipskie na ciebie spadly ty podla swinio! Koty sie sterylizuje, ty prostaku!

14 stycznia, 1:49, Gość:

Nie życzy drugiemu co tobie niemiłe. Kulturę wynosi się z domu.

Co ma piernik do wiatraka. Pilnuj swojej kultury i swojego domu.

G
Gość
14 stycznia, 7:25, Gość:

Swiadek zdarzenie widzial gnoja co wyrzuca koty a ten sie wypiera zeby uniknac jary. Pani policjant nie do 3 lat bo ustawa sie zmienila teraz jest 5 lat i 100 tys kary. Ja bym postu nie usuwal.

Swiadek widział jak starszy Pan na swojej posesji kopał dół, ewidentnie coś zakopywal! Jak się okazało po przekopaniu calej posesji ujawniono wzrost populacji dżdżownic i w bardzo dużym stopniu żyzność gleby. Zebrano dowody w postaci ujawnionego obornika. Dziadka w kajdanach na sygnałach przewieziono na dołek. Po wyjasnieniach zwolnion. Świadek zdarzenia z swoimi zdjęciami dziadka przekopujacego ogród przewieziono na SOR kupa zaczęła wysyłać meila gdyż nabawił się ostrej niestrawność zagrażającej życiu!

G
Gość
14 stycznia, 7:25, Gość:

Swiadek zdarzenie widzial gnoja co wyrzuca koty a ten sie wypiera zeby uniknac jary. Pani policjant nie do 3 lat bo ustawa sie zmienila teraz jest 5 lat i 100 tys kary. Ja bym postu nie usuwal.

To jak z pijanym kierowcą, który zwiał i na drugi dzień przyszedł, wyjasnił dlaczego uciekł kategorycznie zaprzeczając, że był nietrzeźwy ;-)

G
Gość

Swiadek zdarzenie widzial gnoja co wyrzuca koty a ten sie wypiera zeby uniknac jary. Pani policjant nie do 3 lat bo ustawa sie zmienila teraz jest 5 lat i 100 tys kary. Ja bym postu nie usuwal.

G
Gość
13 stycznia, 20:44, Gość:

Zeby wszystkie plagi egipskie na ciebie spadly ty podla swinio! Koty sie sterylizuje, ty prostaku!

Nie życzy drugiemu co tobie niemiłe. Kulturę wynosi się z domu.

G
Gość
13 stycznia, 22:29, Gość:

popelnienie przestepstwa jest, a kto to zrobil i czyim pojazdem powinna ustalic Policja, oczywiste trzeba bylo zabezpieczyc samochod i sprawdzic siersc kotow, ciekawe czy to ktos zrobil????? czy Policja zabezpieczyla slady? wskutek zdarzenia tragicznie zginely zwierzeta, zostaly porzucone a co za tym idzie narazono je na niewyobrazalny stres i szok, przestepcy czesto i nie przyznaja sie i w sadzie, najwazniejsze jest nie przyznanie sie do winy co moze byc obciazajace ale dowody, ktore sa tutaj oczywiste, czy je zabezpieczono??? To ze ktos sie nie przyznaje do winy nie oznacza, ze nie bedzie skazany. Wszystkim organom powino zalezec na wyjasnieniu tej sprawy i pociagnieciu do odpowiedzialnosci nie chlopaka, ktory zrobil co powinien zrobic ale tego co to uczynił przyczyniajac sie do niewyobrazalnej tragedii. Prawo chroni przestepców?!

Twoim tokiem rozumowania każdy sprawca się wybroni. Widać mocno ograniczony jesteś. Dalej pomagaj mu ;-)

M
Mistrz nad Mistrz.

"a widziałem, że był z tyłu samochodu i gromada kotów koło niego" I wszystko jasne! Czyli Guzik widziałeś, co za mistrz, jeśli to nawet była by prawda to potrafisz pomóc się wytłumaczyć jak cholera :-)

d
dla PRO niemyślących.

Takich zgłaszających jest 1000 siące w Polsce, Emocjonalnych strażników przyrody, którzy sami sobie szkodzą. Zamiast złapać za rogi sami są łapani za rogi i to na własne życzenie. Drogi zgłaszający gdybyś miał odrobinę wiedzy, nie wiem może jesteś z jakiejś organizacji i chodziło o hejt, który przeradza się w mowę nienawiści. Bo ci co komentują bez kultury i grożą to zwykłe dzbany, zakompleksieni i ześwirowani na punkcie PRO. Dla nich człowiek zawsze będzie gorszy od zwierząt. Podpowiem Ci to może przydać się tym PRO co nie myślą i szerzą mowę nienawiści i brak kultury słownej. "Na ulicy X droga na miejscowość X zauważyłem 20 kotów PRAWDOPODOBNIE porzuconych błąkających się po jezdni. Zdążyłem zarejestrować pojazd o numerach rejestracyjnych XXX to może być świadek porzucenia! Proszę udostępniajcie może coś widział!!! " Widzisz różnicę mistrzu? Z takim wpisem mógł by Cię cmoknąć w 4 litery ;-) A nie postawił byś go od razu za winnego ;-) Dlatego wszyscy dla których kultura i prawo jest obce najpierw niech zaczną od siebie, może jak sami dostaną po 4 literach nauczą się kultury i nie wzywania do publicznej mowy nienawiści, publicznych wyroków jak jeszcze do końca nie wiadomo o co chodzi. Chwycić pieczeń a upiec na 1 ogniu to jest różnica ;-) Stawiam, że Cię pokula i zostanie płacz i zbiórka na pomoc prawną, pomoc twojego nieprzemyślnego wpisu zamiast pomoc tym kotom.

G
Gość

popelnienie przestepstwa jest, a kto to zrobil i czyim pojazdem powinna ustalic Policja, oczywiste trzeba bylo zabezpieczyc samochod i sprawdzic siersc kotow, ciekawe czy to ktos zrobil????? czy Policja zabezpieczyla slady? wskutek zdarzenia tragicznie zginely zwierzeta, zostaly porzucone a co za tym idzie narazono je na niewyobrazalny stres i szok, przestepcy czesto i nie przyznaja sie i w sadzie, najwazniejsze jest nie przyznanie sie do winy co moze byc obciazajace ale dowody, ktore sa tutaj oczywiste, czy je zabezpieczono??? To ze ktos sie nie przyznaje do winy nie oznacza, ze nie bedzie skazany. Wszystkim organom powino zalezec na wyjasnieniu tej sprawy i pociagnieciu do odpowiedzialnosci nie chlopaka, ktory zrobil co powinien zrobic ale tego co to uczynił przyczyniajac sie do niewyobrazalnej tragedii. Prawo chroni przestepców?!

G
Gość

Zeby wszystkie plagi egipskie na ciebie spadly ty podla swinio! Koty sie sterylizuje, ty prostaku!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3