Dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w Wielkopolsce uruchomiono projekt „Wielkopolska Wspólna Sprawa”, który ma na celu wsparcie cudzoziemców spoza krajów UE, legalnie przebywających na terenie naszego kraju.

jpg

W ramach projektu zaplanowano m.in. kursy języka polskiego, kursy integracyjne, a także dofinansowania do wynajmu mieszkań, doradztwo zawodowe, prawne oraz psychologiczne. Otrzymać można również wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat podejmowanych działań oraz otrzymania bezpośredniego wsparcia, można się zgłaszać do poniższych punktów:

1. Centrum Pomocy Migrantom

ul. Stawiszyńska 20, 62-800 Kalisz
tel.: +48 572 571 182 +48 572 571 183
e-mail: biuro.kalisz@caritas.org.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek, czwartek: 8:00-18:00,
środa, piątek: 8:00-16:00.

Na miejscu, w godzinach pracy Centrum, istnieje możliwość spotkania się z Konsultantem kulturowym, Doradcą zawodowym oraz Doradcą ds. integracji. Spotkania z prawnikiem i psychologiem odbywają się po wcześniejszym umówieniu godziny.

Ponadto dyżury pracowników Centrum odbywają się w poniedziałki w godzinach od 10:00 do 14:00 w Delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu przy ul. Kolegialnej 4 oraz raz w miesiącu w mobilnych punktach w Delegaturach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Pile, Koninie i Lesznie. Informacje o aktualnych terminach działania punktów mobilnych znaleźć można na poniższej stronie w dziale „aktualności”: http://migranciwielkopolska.caritas.pl/aktualnosci/

2. Punkt Obsługi Cudzoziemca

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim przy pl. Wolności 17, w Poznaniu, w punkcie obsługi cudzoziemca, można otrzymać informacje o działaniach realizowanych w ramach projektu „Wielkopolska Wspólna Sprawa” oraz zgłosić chęci przystąpienia do nich.

Ponadto, informacje ogólne o sposobach legalizacji pobytu, legalizacji zatrudnienia i odbiorze kart pobytu otrzymać można:

· za pośrednictwem infolinii: 61 850 87 77;
· w punkcie informacyjnym na pl. Wolności 17;
· drogą mailową: cudzoziemcy@poznan.uw.gov.pl.

Więcej informacji na stronie projektu:

Polski: http://migranciwielkopolska.caritas.pl/
Українська: http://migranciwielkopolska.caritas.pl/uk/
English: http://migranciwielkopolska.caritas.pl/en/
Русский: http://migranciwielkopolska.caritas.pl/ru/

jpg

Info z Polski