Z ostatniej chwili: Łukasz Scheffs wiceprezydentem Gniezna! [ŻART, PRIMA APRILIS]

red.
Łukasz Scheffs, dyrektor wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie został nowym wiceprezydentem Gniezna. Zastąpił na tym stanowisku Michała Powałowskiego.

Przypomnijmy, że Łukasz Scheffs w poprzedniej kadencji był wiceburmistrzem Witkowa. W ostatnim czasie zrezygnował z tego stanowiska, by objąć funkcję najpierw menedżera kultury, potem dyrektora w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie, o czym pisaliśmy TUTAJ

Ze stanowiskiem żegna się Michał Powałowski, który zasiadał na fotelu wiceprezydenta od początku rządów Tomasza Budasza. Jak udało nam się ustalić, Michał Powałowski obejmie teraz urząd dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. - To znakomity organizator, świetnie rozeznany w oświacie - mówi nam prezydent Tomasz Budasz. - Planujemy wraz ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie połączenie stanowisk dyrektora liceum i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Wszystko znajduje się w jednym budynku, więc dobrze by było, by zarządzał kompleksem jeden dyrektor - dodaje prezydent.

Michał Powałowski stanowisko dyrektora obejmie od 4 kwietnia. - Ta reorganizacja to dla mnie duże wyzwanie - mówi w rozmowie z nami.

Łukasz Scheffs będzie odpowiedzialny w urzędzie za sektor kultury, oświaty i sportu. Ma też przejąć wydział promocji i zajmować się zewnętrznym PR urzędu.

Wideo

Dodaj ogłoszenie