Zakończenie roku szkolnego 2020. Jak będzie wyglądało rozdanie świadectw w gnieźnieńskich placówkach

Redakcja
Takiego uroczystego zakończenia roku szkolnego w tym roku nie będzie. Zdjęcia pochodzą z poprzednich lat.
Takiego uroczystego zakończenia roku szkolnego w tym roku nie będzie. Zdjęcia pochodzą z poprzednich lat. SI, MS, ŁC
Udostępnij:
Rok szkolny 2019/2020 zakończy się w piątek, 26 czerwca, ale szkoły nie zorganizują tego dnia tradycyjnego zakończenia roku szkolnego i uroczystego wręczenia świadectw. O sposobie odebrania przez uczniów dokumentu zadecydują dyrektorzy szkół. Jak to będzie wyglądało w placówkach w Gnieźnie?

Zakończenie roku szkolnego 2020. Jak będzie wyglądało rozdanie świadectw w gnieźnieńskich placówkach
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach kończą się w tym roku szkolnym 26 czerwca. Szkoły nie zorganizują tradycyjnego zakończenia roku z uroczystym wręczeniem świadectw i nagród. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej to dyrektorzy szkół wyznaczają termin i formę wydania uczniom świadectwa. Mogą zdecydować, że odbiór świadectw nastąpi w trybie indywidualnym lub wskazać godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów.

Na jaką formę zdecydowali się dyrektorzy naszych szkół? Większość z nich organizuje grupowe rozdanie świadectw. Są też szkoły, które zdecydowały się na indywidualny odbiór dokumentu świadczącego o ukończeniu danej klasy.

- Zakończenie roku szkolnego rozpoczniemy od godziny 8.00, od rozdania świadectw uczniom z pierwszych klas. Następnie co 20 minut pojawią się kolejne klasy po odbiór swoich dokumentów z rąk swoich wychowawców. Odbędzie się to na boisku szkolnym. Uczniowie będą mogli zachować bezpieczną odległość. Świadectwa będą wydawane w foliach, przez nauczyciela, który wystąpi w jednorazowych rękawiczkach i w maseczce - informuje Tomasz Konowalski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie.

Na podobne zakończenie roku szkolnego zdecydowali się dyrektorzy szkół podstawowych nr 3 i 5.

- W dniu 26.06.2020 r. uczniowie z poszczególnych klas przychodzą do szkoły na różne godziny w odstępach 30 minutowych. Świadectwa będą wydawane na boisku szkolnym z zachowaniem bezpiecznych odległości. Istnieje także możliwość odbioru świadectwa w czasie wakacji. O tym jednak decydują rodzice uczniów - potwierdza Radosław Sobkowiak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie.

- Wspólnie z Radą Pedagogiczną ustaliliśmy, że na daną godzinę, poziomami będą przychodziły poszczególne klasy. Na boisku szkolnym będą wyznaczone miejsc dla każdej z klas, oczywiście z zachowaniem odległości. Mamy wyrysowane na boisku miejsca dla każdego ucznia. Do uczniów wyjdą wychowawcy klas i wydadzą świadectwa oraz nagrody. Trochę inaczej pożegnamy klasy ósme. Wówczas do uczniów ostatnich klas, obok wychowawców, wyjdzie dyrekcja i przedstawiciel Rady Rodziców. Pożegnamy ich uroczystym słowem - dodaje Hanna Kowalska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 zdecydowała się na indywidualny odbiór świadectw klas I-VII. - Planujemy wspólne spotkanie tylko dla klas VIII, żeby uczniowie mieli okazję po raz ostatni się spotkać i pożegnać się ze szkołą. Uczniowie pozostałych klas, według ustalonego harmonogramu, będą indywidualnie odbierały świadectwa w sekretariacie szkoły - mówi Jarosław Piotrowski, dyrektor placówki.

Jakie zakończenie organizują dyrektorzy szkół średnich?
I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie również zdecydowało się na grupowy odbiór świadectw. - 25 czerwca wychowawcy poszczególnych klas połączą się ze swoimi uczniami w celu pożegnania. Podczas wideokonferencji wyświetlone zostanie nagranie zawierające moją mowę pożegnalną i życzenia na wakacje. Natomiast 26 czerwca uczniowie poszczególnych klas,o wyznaczonej godzinie będą mogli odebrać świadectwa oraz nagrody. Po kolei będą wpuszczani do szkoły jednym wejściem, a wyjdą drugim - wyjaśnia Paweł Matkowski, dyrektor I LO w Gnieźnie.

- Zakończenie roku dla klas pierwszych i drugich odbędzie się 26.06.2020 r. w godz. 8.00-13.00. Ze względu na trwające egzaminy maturalne oraz obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne poszczególne klasy spotykają się z wychowawcami w odstępach czasowych. Młodzież otrzyma świadectwa, listy gratulacyjne i nagrody - informuje z kolei Beata Czechańska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

ZOBACZ TAKŻE:

Gniezno egzamin ósmoklasisty 2020. Uczniowie mierzą się dziś...

Gniezno egzamin ósmoklasisty 2020: część humanistyczną uczni...

Przełomowe odkrycie polskich naukowców

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie