Zawodnicy KS Husarz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Żarach

mn
W sobotę 21 września w Żarach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu wolnym (region A). W zmaganiach, które są najważniejszą imprezą w tej grupie wiekowej, wzięło udział prawie 200 zawodników z 22 klubów. Gnieźnieński Husarz reprezentowało 4 sportowców.

Najlepiej spisał się Eryk Bogucki w kategorii wagowej 48 kg, który minimalnie przegrał wejście do finału (ze starszym od siebie o dwa lata zwycięzcą tej grupy) Maciejem Woźniakiem z Koszalina i wywalczył ostatecznie brązowy medal po wygranym pojedynku z Robertem Zakońskim z Krotoszyna. Sukces Eryka jest tym większy, że wystartował w tak ważnej imprezie po raz pierwszy, będąc najmłodszym rocznikiem w tej kategorii wiekowej. Tuż za podium uplasował się Jakub Budny w kategorii wagowej 68kg. Alan Bogucki sklasyfikowany został na 7 pozycji (kategoria wagowa 48 kg), po przegranym ale bardzo zaciętym pojedynku ze swoim bratem Erykiem. Na 15 miejscu zakończył rywalizację Witold Temczuk w kategorii wagowej 57 kg. W klasyfikacji drużynowej klub z Pierwszej Stolicy Polski zajął 11 pozycję.