ZSP SMS Ślesin i Warta Poznań triumfowały podczas wielkopolskich finałów turnieju "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku"

Bartosz Kijeski

Zobacz kolejne zdjęcia --->
Piłkarze ZSP SMS Ślesin oraz piłkarki Warty Poznań wygrały tegoroczne wojewódzkie finały turnieju "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku". Zobacz kolejne zdjęcia --->Robert Woźniak
Za nami XXI edycja wojewódzkich finałów turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w Wielkopolsce. W tym tygodniu poznaliśmy cztery ekipy, które będą reprezentować nasz region w finałach ogólnopolskich, które odbędą się w 11-14 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.
ZSP SMS Ślesin i Warta Poznań triumfowały podczas wielkopolskich finałów turnieju

To były trzy dni prawdziwego piłkarskiego święta, ogromnych emocji, wzruszeń oraz przyjacielskiej atmosfery. Na boisku w Szamotułach zakończyły się wielkopolskie finały turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", podczas którego rywalizowały zespoły chłopców i dziewczynek w kategoriach wiekowych U-12, U-10 oraz U-8.

W zawodach brały udział zarówno profesjonalne drużyny, które szkolą na co dzień młodych adeptów polskiego futbolu oraz szkoły podstawowe, które grają w piłkę z czystej pasji oraz zamiłowania. Jedną z takich ekip była drużyna dziewczynek U-12 ze szkoły podstawowej nr 3 z Piły.

- Przyjechaliśmy tutaj po naukę, po zabawę. Nie jesteśmy klubem sportowym, więc tego czego nauczymy się na lekcjach, to starałyśmy się tutaj pokazać. Nasze dziewczynki, nie są w klasie sportowej, mają mało WF-u, a pomimo tego dostały się do tego turnieju. To były ich takie pierwsze poważne zawody i pokazały się z fajnej strony

- powiedziała trenerka i opiekunka zespołu Marzena Ślebioda.

Pomimo debiutu na tak wielkim turnieju, drużynie z Piły udało się osiągnąć bardzo dobry rezultat. Zawodniczki z SP3 zwyciężyły w dwóch meczach (z PKS Racotki 4:3 oraz SP2 Sportowa 7:1). Niestety przegrały one w grupie z Wartą Poznań 0:10 i to właśnie to jedyne niepowodzenie nie pozwoliło awansować ekipie do półfinałów turnieju.

Rozgrywki w kategorii dziewczynek U-12 zwyciężyły właśnie warcianki. Zielone nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom, która drużyna w tym turnieju jest najlepsza. W trakcie poniedziałkowych rozgrywek w pięciu meczach zdobyły aż 41 bramek, nie tracąc przy tym ani jednego gola. W finale bez większych problemów pokonały Polonię Środa Wielkopolska 2:0, a do zwycięstwa w całym turnieju poprowadziła ich Liliana Głowińska, która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

W kategorii Chłopców bezkonkurencyjny był zespół ZSP SMS Ślesin, który zdominował tegoroczne finały wojewódzkie. Piłkarze spod Konina wygrali wszystkie sześć spotkań, strzelając rywalom 44 gole, tracąc przy tym zaledwie 4. Trener chłopaków ze Ślesina, Kamil Sobota był bardzo rozradowany po tym triumfie.

- Emocje po wygranym finale są przepiękne. Czekaliśmy na to bardzo długo. Budowaliśmy drużynę od 5 lat. Naszym celem oraz marzeniem było zwycięstwo w Pucharze Tymbarku. Nikt się nie spodziewał, że może ono stać się realne

- powiedział szkoleniowiec chwilę po zakończeniu turnieju.

Jednak finał z SP7 Leszno od początku nie układał się po ich myśli. To przeciwnicy prowadzili grę i jako pierwsi zdobyli bramkę. Wszystko się zmieniło w pod koniec pierwszej połowy, gdy Ślesinianie wyrównali wynik spotkania. Co wtedy myślał sobie szkoleniowiec ekipy ze Ślesina?

- Wiedzieliśmy, czego chcemy, a przede wszystkim wiem, jak ciężko trenujemy. To wszystko przełożyło się na tegoroczny sukces

- dodał trener Sobota.

W ostatecznym rozrachunku ślesinianie pokonali ekipę z Leszna 3:1 i to oni w czerwcu zameldują się na murawie PGE Narodowego.

- Uczucie po wygranym finale jest super! Poziom tego turnieju był na wysokim poziomie. Teraz pojedziemy na finały na Stadion Narodowy, by walczyć o zwycięstwo w finałach

- powiedział Piotr Olejniczak, kapitan zespołu ZSP SMS Ślesin U-12, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

We wtorkowych spotkaniach w kategorii do lat 10. w pojedynku chłopców bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z UKS AS Czempin, pokonując w finale Dwójkę Trzemeszno 3:2. Natomiast w kategorii dziewczynek Grodziskie Stowarzyszenie Sportowe wygrało po zaciętej walce z Wartą Poznań 2:1. I to te dwie ekipą pojadą w czerwcu na Stadion Narodowy. W ostatni dzień zawodów U-8 swoją siłę zademonstrowali chłopcy z AP Reissa Poznań, natomiast zawody dziewczynek zdominowały Młodej Rawii Rawicz.

Zobacz zdjęcia z rywalizacji w kategorii U-12:

Zwycięzcy turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w Wielkopolsce 2022: