Zwycięstwo MKS PR Gniezno. Szczypiornistki z Pierwszej Stolicy wysoko wygrały z GUKS Drwęca Novar Lubicz

Mikołaj Stopczyński
Gnieźnieńskie szczypiornistki po raz kolejny pokazały, że zasługują na miano czołowej drużyny swojej ligi. MKS odniósł wysokie zwycięstwo nad GUKS Drwęcą Novar Lubicz.

Zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno przyzwyczaiły mieszkańców Pierwszej Stolicy do wygrywania meczów w ramach rozgrywek ligowych. W trakcie pierwszej połowy sezonu gnieźnieńskie szczypiornistki nie miały sobie równych, pokonując rywalki zarówno na wyjazdach, jak i w hali im. Mieczysława Łopatki. Nie powinno więc dziwić, że tłumnie zgromadzeni w obiekcie kibice byli głodni kolejnego zwycięstwa swojej ulubionej drużyny.

Zwycięstwo MKS PR Gniezno. Szczypiornistki z Pierwszej Stoli...

Po standardowym przywitaniu obu drużyn rozpoczęła się właściwa rozgrywka. Już w pierwszych minutach spotkania gnieźnianki przejęły inicjatywę, rozpoczynając grę od serii trafień do bramki GUKS-u. Rywalki, pomimo starań i wyprowadzanych kontrataków, trafieniami odpowiadały sporadycznie. MKS szybko wysunął się na prowadzenie, które powiększało się z każdą minutą gry. Jeszcze przed upływem kwadransa gospodynie prowadziły 7 bramkami z wynikiem 10-3, a kilka chwil po minięciu połowy pierwszej części meczu na tablica pokazywała już 14-5 dla gnieźnianek. Podczas meczu obyło się bez nadmiernej liczby kar i fauli, choć w pierwszej połowie zdarzyły się rzuty karnedla każdej z drużyn. Dużymi brawami została nagrodzona bramkarka gospodyń, która obroniła jeden z nich. Do przerwy gnieźnianki prowadziły z wynikiem 21-7, a przewaga ponownie zwiększała się wraz z kolejnymi minutami drugiej połowy meczu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się kolejny zwycięstwem MKS PR URBIS Gniezno 43:16. Gospodynie pokonały GUKS Drwęcę Novar Lubicz i umocniły się na pozycji lidera w ligowej tabeli.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?