Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pijana na hulajnodze w Opocznie. Jechała mając 2 promile w organizmie. Wpadła na ulicy Partyzantów

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Za kierowanie hulajnogą czy rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 zł
Za kierowanie hulajnogą czy rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 zł pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Pijana na hulajnodze w Opocznie. Jechała mając 2 promile w organizmie. Wpadła na ulicy Partyzantów - podróż przerwali jej opoczyńscy policjanci.

Policjanci z Opoczna 27 lutego 2024 roku na ulicy Partyzantów w Opocznie zatrzymali kierującą hulajnogą. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 33-latka ma organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

- Przypominamy, że kierowanie hulajnogą przez osobę w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie jest bezwzględnie zabronione. Za kierowanie hulajnogą czy rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 zł. Co ważne, takie nieodpowiedzialne zachowanie, może się także skończyć sądowym zakazem prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne - przestrzega asp. szt. Barbara Stępień, oficer prasowy opoczyńskiej policji.

Obowiązki kierującego hulajnogą elektryczną wynikające z przepisów:

  1. Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku, gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.
  2. Korzystanie z drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo, gdy droga dla pieszych jest usytuowana wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h, i brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.
  3. Kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się:
  • ciągnięcia lub holowania innego pojazdu;
  • przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku;
  • jazdy po jezdni, z wyjątkiem: korzystania z pasa ruchu dla rowerów, przejazdu dla rowerów, jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku, gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów
Za kierowanie hulajnogą czy rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 zł

Pijana na hulajnodze w Opocznie. Jechała mając 2 promile w o...

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opoczno.naszemiasto.pl Nasze Miasto