Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Środa Wielkopolska na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Środa Wielkopolska podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- MIELOCH Piotr Marek - KWW NASZEPSR.PL: 60,16% (8 178 głosów)
- ZIĘTKOWSKI Wojciech Maciej - KWW WOJCIECHA ZIĘTKOWSKIEGO: 39,84% (5 416 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Środa Wielkopolska podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- MIELOCH Piotr Marek - KWW NASZEPSR.PL: 48,93% (6 957 głosów)
- ZIĘTKOWSKI Wojciech Maciej - KWW WOJCIECHA ZIĘTKOWSKIEGO: 37,32% (5 306 głosów)
- WIŚNIEWSKA-ZABŁOCKA Małgorzata - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 8,94% (1 271 głosów)
- ZIEMBIŃSKI Jacek Tomasz - KWW JACKA ZIEMBIŃSKIEGO: 4,81% (684 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NIEMCZAL Krzysztof Władysław: pozycja 1 : 7,69% (280 głosów)
- FRACH Jarosław Krzysztof: pozycja 2 : 3,16% (115 głosów)
- ZIELIŃSKI Krzysztof: pozycja 3 : 0,88% (32 głosów)
- SIEMIĄTKOWSKA Danuta Maria: pozycja 4 : 1,73% (63 głosów)
- TELEGA Krzysztof Adam: pozycja 5 : 0,55% (20 głosów)
- STRZELECKA Dorota: pozycja 6 : 0,41% (15 głosów)
- OWCZARZAK Katarzyna: pozycja 7 : 1,26% (46 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KŁOPOT-WARTECKA Aneta Daria: pozycja 1 : 6,84% (249 głosów)
- MATUSZEWSKA Tatiana Maria: pozycja 2 : 6,15% (224 głosów)
- ŚWIETLIK Paweł: pozycja 3 : 1,92% (70 głosów)
- SOBIK Paulina: pozycja 4 : 0,36% (13 głosów)
- KACAŁA Norbert Mateusz: pozycja 5 : 0,27% (10 głosów)
- PLUTA Mateusz: pozycja 6 : 1,04% (38 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- NOWAK Anna: pozycja 1 : 7,09% (258 głosów)
- MIEDZIAK Wiktoria: pozycja 2 : 0,71% (26 głosów)
- MAĆKOWIAK Wojciech: pozycja 3 : 0,82% (30 głosów)
- ZAWADZKA Iwona Barbara: pozycja 4 : 0,88% (32 głosów)
- JOPEK Roman Jerzy: pozycja 5 : 1,07% (39 głosów)
- STANEK Paulina: pozycja 6 : 1,18% (43 głosów)
- DUBIŃSKI Piotr: pozycja 7 : 0,69% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZEPSR.PL:
- WULLERT Paweł: pozycja 1 : 14,5% (528 głosów)
- KORCZ Łukasz: pozycja 2 : 7,66% (279 głosów)
- JAKUBOWSKA Kinga Beata: pozycja 3 : 1,43% (52 głosów)
- ERENC Izabela Anna: pozycja 4 : 0,93% (34 głosów)
- BOGUSŁAWSKA Patrycja: pozycja 5 : 0,52% (19 głosów)
- BŁOSZYK Bogusława Barbara: pozycja 6 : 0,85% (31 głosów)
- KUBIACZYK Ireneusz: pozycja 7 : 5,11% (186 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ZIEMBIŃSKIEGO:
- DYDYMSKI Radosław Józef: pozycja 1 : 1,43% (52 głosów)
- KUCHARSKI Mirosław Józef: pozycja 2 : 0,36% (13 głosów)
- MALINSKA Karolina: pozycja 3 : 0,44% (16 głosów)
- JACKOWIAK-SZAROLETA Dorota: pozycja 4 : 0,58% (21 głosów)
- DRASZKIEWICZ Zbigniew Jerzy: pozycja 5 : 0,71% (26 głosów)
- SKRZYDLEWSKA Anna Danuta: pozycja 6 : 0,38% (14 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Tomasz: pozycja 7 : 1,21% (44 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA ZIĘTKOWSKIEGO:
- RYDIAN Daniel: pozycja 1 : 6,84% (249 głosów)
- STRATYŃSKA Magdalena: pozycja 2 : 5,14% (187 głosów)
- ARDELLI Przemysław: pozycja 3 : 1,65% (60 głosów)
- PRZYBYLSKA Daria Monika: pozycja 4 : 1,87% (68 głosów)
- MYSZAK Mariusz Marek: pozycja 5 : 0,63% (23 głosów)
- WAWRZYNIAK Józef: pozycja 6 : 1,13% (41 głosów)
- ROGACKA Marta: pozycja 7 : 1,92% (70 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WIELAND Marek: pozycja 1 : 9,44% (286 głosów)
- PAJSZCZYK Danuta Małgorzata: pozycja 2 : 3,2% (97 głosów)
- ANTKOWIAK Henryka Teresa: pozycja 3 : 0,63% (19 głosów)
- JANIAK Danuta: pozycja 4 : 1,12% (34 głosów)
- MROZIK Michalina: pozycja 5 : 0,86% (26 głosów)
- HOFFMANN January: pozycja 6 : 1,25% (38 głosów)
- MUSIELAK Marek: pozycja 7 : 1,68% (51 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KRÓL Bartłomiej: pozycja 1 : 4,59% (139 głosów)
- KICIŃSKI Marcin: pozycja 2 : 1,85% (56 głosów)
- RATAJCZAK Monika: pozycja 3 : 1,55% (47 głosów)
- DUSZCZAK-WUJEK Maria: pozycja 4 : 2,74% (83 głosów)
- JANICKA Wiesława Maria: pozycja 5 : 0,56% (17 głosów)
- BIDZIŃSKI Paweł: pozycja 6 : 0,63% (19 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KACZMAREK Paulina Anna: pozycja 1 : 8,45% (256 głosów)
- GROCHOWSKI Mariusz: pozycja 2 : 0,99% (30 głosów)
- OWSIANOWSKA Małgorzata Henryka: pozycja 3 : 0,99% (30 głosów)
- MARKIEWICZ Henryk Jan: pozycja 4 : 0,53% (16 głosów)
- BARTKOWIAK Marek: pozycja 5 : 0,89% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZEPSR.PL:
- JANUSZKIEWICZ Jacek: pozycja 1 : 7,82% (237 głosów)
- MAMCARZ Małgorzata: pozycja 2 : 2,94% (89 głosów)
- KOCZOROWSKA Paula Anna: pozycja 3 : 3,66% (111 głosów)
- HARŁOŻYŃSKA Izabela: pozycja 4 : 3,3% (100 głosów)
- BAŁUCH Paweł: pozycja 5 : 1,42% (43 głosów)
- JAKUBCZAK-SZYMAŃSKA Katarzyna: pozycja 6 : 1,02% (31 głosów)
- BUDASZ Grzegorz: pozycja 7 : 5,28% (160 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ZIEMBIŃSKIEGO:
- ZIEMBIŃSKI Jacek Tomasz: pozycja 1 : 2,54% (77 głosów)
- MIERZWA Kamila Maria: pozycja 2 : 0,89% (27 głosów)
- MACUDA Karolina: pozycja 3 : 0,23% (7 głosów)
- WALIGÓRA Joanna: pozycja 4 : 0,4% (12 głosów)
- PAWLAK Magdalena: pozycja 5 : 0,4% (12 głosów)
- GĄCIK Adam Krzysztof: pozycja 6 : 0,13% (4 głosów)
- BRÓDKA Krzysztof Michał: pozycja 7 : 0,1% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA ZIĘTKOWSKIEGO:
- ZIĘTKOWSKI Wojciech Maciej: pozycja 1 : 19,05% (577 głosów)
- DEIKSLER Bogusława Janina: pozycja 2 : 2,97% (90 głosów)
- LEPOROWSKA Izabela: pozycja 3 : 2,05% (62 głosów)
- JENDRASZAK Natalia: pozycja 4 : 0,2% (6 głosów)
- BANASZAK Barbara: pozycja 5 : 0,86% (26 głosów)
- ZALEWSKI Arkadiusz Stanisław: pozycja 6 : 0,46% (14 głosów)
- KĘDZIORA Tomasz Andrzej: pozycja 7 : 2,31% (70 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WIŚNIEWSKA-ZABŁOCKA Małgorzata: pozycja 1 : 11,15% (390 głosów)
- WIERUSZEWSKI Rafał Łukasz: pozycja 2 : 2,29% (80 głosów)
- TOMASZEWSKA Iwona Anna: pozycja 3 : 2,57% (90 głosów)
- BARTECKA Henryka Małgorzata: pozycja 4 : 0,8% (28 głosów)
- GODZIEWSKI Czesław: pozycja 5 : 0,31% (11 głosów)
- STRUGAREK-KORCZ Grażyna Maria: pozycja 6 : 0,29% (10 głosów)
- JASKUŁA Andrzej: pozycja 7 : 1,6% (56 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOWALSKA-JAKUBOWSKA Katarzyna Paulina: pozycja 1 : 2,23% (78 głosów)
- TATAREK Jędrzej Władysław: pozycja 2 : 2,43% (85 głosów)
- GRZESIECKI Mariusz Filip: pozycja 3 : 3,52% (123 głosów)
- KIERNIEJ-LEWANDOWSKA Paula: pozycja 4 : 0,17% (6 głosów)
- POHL Agnieszka Monika: pozycja 5 : 0,8% (28 głosów)
- STANICKA Zuzanna Gabriela: pozycja 6 : 1,06% (37 głosów)
- GABAŁA Robert: pozycja 7 : 0,66% (23 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WÓJKIEWICZ Adam: pozycja 1 : 14,96% (523 głosów)
- STANIK Hanna Małgorzata: pozycja 2 : 1,32% (46 głosów)
- MAŁECKI Jerzy Jan: pozycja 3 : 1,49% (52 głosów)
- NIERADKA Anna Maria: pozycja 4 : 0,43% (15 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Karolina Maria: pozycja 5 : 0,97% (34 głosów)
- KACAŁA Tomasz: pozycja 6 : 0,66% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZEPSR.PL:
- MIELOCH Piotr Marek: pozycja 1 : 17,39% (608 głosów)
- BŁASZAK Anna Monika: pozycja 2 : 2,52% (88 głosów)
- JAKUBOWSKA Anna: pozycja 3 : 1,6% (56 głosów)
- OŻGA Agnieszka Maria: pozycja 4 : 1,77% (62 głosów)
- KROTOFIL Krzysztof: pozycja 5 : 0,69% (24 głosów)
- SPASIBUSZKIN Wasylij: pozycja 6 : 0,63% (22 głosów)
- BOREJSZA Piotr Zbigniew: pozycja 7 : 0,89% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ZIEMBIŃSKIEGO:
- MACUDA Krystian: pozycja 1 : 1,03% (36 głosów)
- KAŹMIEROWSKI Krzysztof Andrzej: pozycja 2 : 0,23% (8 głosów)
- WALIGÓRA Robert: pozycja 3 : 0,54% (19 głosów)
- CZUBAJ Alina Zofia: pozycja 4 : 0,51% (18 głosów)
- JERZYŃSKI Patryk Kacper: pozycja 5 : 0,37% (13 głosów)
- WALCZAK Maria Teresa: pozycja 6 : 0,51% (18 głosów)
- TOMCZYK Anita: pozycja 7 : 0,37% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA ZIĘTKOWSKIEGO:
- FRĄCKOWIAK Róża: pozycja 1 : 8,04% (281 głosów)
- JAKUBIAK Cezary Jan: pozycja 2 : 7,15% (250 głosów)
- PRZYBYLSKI Krystian: pozycja 3 : 0,92% (32 głosów)
- TOMCZAK Anna Katarzyna: pozycja 4 : 1,03% (36 głosów)
- OLEJNICZAK Mateusz: pozycja 5 : 1,37% (48 głosów)
- MALINOWSKA Olga Małgorzata: pozycja 6 : 0,54% (19 głosów)
- OPOROWSKA Aneta Monika: pozycja 7 : 2,2% (77 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZAPLICKI Mateusz: pozycja 1 : 8,84% (317 głosów)
- SOKOLUK Ewa: pozycja 2 : 3,71% (133 głosów)
- PAWĘZOWSKA-ŚWIT Zofia Teresa: pozycja 3 : 3,65% (131 głosów)
- STANGIERSKI Stefan: pozycja 4 : 0,47% (17 głosów)
- ŁAWNICZAK Paweł Andrzej: pozycja 5 : 0,98% (35 głosów)
- PRUCHNIEWICZ Wojciech: pozycja 6 : 1,25% (45 głosów)
- NOWAK Anna Angelika: pozycja 7 : 0,84% (30 głosów)
- GRACZYK Andrzej: pozycja 8 : 1,14% (41 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KICIŃSKA Anna Maria: pozycja 1 : 6,89% (247 głosów)
- HYBNER Stanisław: pozycja 2 : 0,47% (17 głosów)
- PERIZHOK Vyacheslav: pozycja 3 : 0,47% (17 głosów)
- PLEWA Marek: pozycja 4 : 0,86% (31 głosów)
- URBANIAK Magdalena Maria: pozycja 5 : 0,2% (7 głosów)
- ŁUKASZEWSKI Wiesław Paweł: pozycja 6 : 0,47% (17 głosów)
- AKUSZEWSKA Joanna: pozycja 7 : 0,42% (15 głosów)
- ROSZAK Ewelina: pozycja 8 : 0,84% (30 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MADAJ Marcin: pozycja 1 : 3,35% (120 głosów)
- MROCZYK Arkadiusz: pozycja 2 : 6,3% (226 głosów)
- NIEMCZAL Aleksandra: pozycja 3 : 2,45% (88 głosów)
- BUCZMA Agnieszka: pozycja 4 : 0,89% (32 głosów)
- ŚWIERCZYŃSKA-KLISCH Anna: pozycja 5 : 0,39% (14 głosów)
- JASKUŁA Janusz Władysław: pozycja 6 : 0,84% (30 głosów)
- KOWALEWSKI Kamil: pozycja 7 : 0,45% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZEPSR.PL:
- FORYCKI Artur: pozycja 1 : 5,74% (206 głosów)
- NORKIEWICZ Maciej: pozycja 2 : 11,68% (419 głosów)
- OGINSKA Anna Manuela: pozycja 3 : 4,52% (162 głosów)
- RUSZCZAK Lidia: pozycja 4 : 1,76% (63 głosów)
- ORZECHOWSKA Alina Małgorzata: pozycja 5 : 1,45% (52 głosów)
- MAJCHRZYCKI Sławomir: pozycja 6 : 1,31% (47 głosów)
- JAGUŚ Marcin: pozycja 7 : 1,42% (51 głosów)
- ANDRZEJCZAK Jakub: pozycja 8 : 1,09% (39 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ZIEMBIŃSKIEGO:
- GRACZYK Wojciech Michał: pozycja 1 : 1,53% (55 głosów)
- GRZYBOWSKA-KACZMAREK Paulina: pozycja 2 : 0,64% (23 głosów)
- PACZEWSKI Witold: pozycja 3 : 0,36% (13 głosów)
- NIEMCZAL Izabela: pozycja 4 : 0,56% (20 głosów)
- WALCZAK Małgorzata: pozycja 5 : 0,45% (16 głosów)
- WIŚNIEWSKI Piotr Łukasz: pozycja 6 : 0,17% (6 głosów)
- MENDYKA Roman: pozycja 7 : 0,28% (10 głosów)
- RATAJCZAK Rafał: pozycja 8 : 1,59% (57 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA ZIĘTKOWSKIEGO:
- STACHOWIAK Janusz: pozycja 1 : 5,05% (181 głosów)
- MAKOWSKI Bogusław Jan: pozycja 2 : 1,53% (55 głosów)
- JANASIK Jerzy Krzysztof: pozycja 3 : 2,31% (83 głosów)
- KUREK Michał Sylwester: pozycja 4 : 1,14% (41 głosów)
- GAWROŃSKA Weronika: pozycja 5 : 1,25% (45 głosów)
- STEFAŃSKA Karolina: pozycja 6 : 0,73% (26 głosów)
- STACHOWIAK Sylwester: pozycja 7 : 5,77% (207 głosów)
- MATUSZAK Regina: pozycja 8 : 1,48% (53 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:
- opracowywanie programów rozwoju,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- wykonywanie budżetu.
Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?